|
Бөлім |
Бізді қоршаған әлем |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Библова Жанар Амантаевна |
||||
|
Күні |
28.11.2024 |
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аңдар |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.3.1 Өзі туралы және оның мағыналары жайында түсініктерін еске түсіріп, пысықтайды 1.3.4.1 дұрыс жазу дағдыларын одан әрі жетілдіре отырып сөз байлығын арттыру, сауатты жазу дағдыларын жетілдіреді |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Оқушылар топта жұмыс істеу арқылы ізденеді, түсінеді, біледі және сөздік қорларын дамыту арқылы пәнге қызығушылығы артады; Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||
|
Бағалау критерииі |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Ертеңгілік шеңбері Диалогта сөйлеу.
(Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.) Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту. «Мен күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінемін» |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ұялы телефон Және интернет желілері Кітап |
|
|
Ортасы |
(МК) Сөздерді таныстыру үшін аңдардың суреті бар кеспе қағаздарды пайдалану. (Ұ) Мұғалім кеспе қағаздарды көрсетіп, сөзді айтқан соң, оқушылар оны қайталайды. Жаңа сөздер: Керік – жираф Кірпі – ёжик Арыстан – лев Аю – медведь Қоян – заяц Қасқыр – волк Түлкі – лиса Піл – слон СЕРГІТУ СӘТІ. Көжектерім тұрыңдар, (іс – қимылмен көрсету) Беттеріңді жуындар, Айнаға қараңдар. Шаштарыңды тараңдар.
Оқушылар аңдар туралы түрлі кітаптарды қарап, суреттер мен фильмдер көреді. Олар бір аңды таңдайды. Сол аң қайда тұрады, немен қоректенеді, ол қандай екенін айтады.
Аң туралы сөздерді пайдалана отырып, аңның маскасын қалай жасау керектігін көрсетеді Тапсырма.1. Аңдарды сипаттап сөйлеу.
Орманда
Жетістік критерийі:
Дифференциация: Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар: маска бойынша үлгідегі сөздерді қолдана отырып жай сөйлемдер құрастырып айтады. Қабылдау деңгейі орташа оқушылар: аңдарды және олардың қасиеттерін берілген үлгі бойынша айтады. |
Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды Оқушылар жаңа сөздер жазылған карточкаларды арнайы сөздік дәптерлеріне жапсырады
Оқушылар аңдар туралы түрлі кітаптарды қарап, суреттер мен фильмдер көреді. Олар бір аңды таңдайды. Сол аң қайда тұрады, немен қоректенеді, ол қандай екенін айтады. |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай» Бағалау парақшасын толтырады. ҚБ Бағдаршам |
Слайдар Ашық сұрап-жауаптар |
|
|
Сабақтыңсоңы |
Жаңа тақырыпты бекіту үшін келесі тапсырманы орындатады. (Суреттерді сәйкестендіреді. Бояйды, сол бойынша айтады)
Формативті бағалау Оқушылардың бағалануы бойынша өз ойларын айтып, қорытынды бағаны өзі қояды.
Үйге: Жаңа сөздерді жаттау Рефлексия:Мұғалім түрлі медальдарды таратып береді |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
|
Үйге тапсырма |
|
||
|
Саралау-оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз: бір оқушыдан күтілетін нәтиже, дербес қолдау көрсету, уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады. Жұптық және топтық жаттығуларды, сонымен қатар қозғалыстың құрамдас элементтеріне сараптау жүргізу, көрсету, талқылау және мәлімдеу |
Бағалау-оқушылардың сабақ барысында үйренгенің бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдер арқылы бағалай алады. Мадақтама, марапаттау Осы бөлімде оқушылар жеңіл атлетика бойынша түрлі жаттығулар орындайды, жүгіру жаттығуларын танып біледі, сонымен қатар өз денсаулықтарын жаттығулар арқылы бекітеді. |
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы. Денсаулық сақтау әдістері, сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Оқушылар басқа оқушылардың жаттығуларының реттілігін оқиды және кері байланыстың құрамдылығын көрсетеді. Оқушылар секіру қабілеттерін құрамдас жаттығулардың дамуына себепкер болатын топтық жұмыстарды орындау кезінде біріктіріп жібереді. |
|
|
Сабақ бойынша рефлекия: 1.Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылар нені үйренді? |
|
||
|
2.Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? |
|
||
|
3. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? |
|
||
|
4. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма ? |
|
||
|
Жалпы оқушыларды
бағалау: |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Аңдар" тақырыбы бойынша ҚМЖ 1-сынып, қазақ тілі Т2
"Аңдар" тақырыбы бойынша ҚМЖ 1-сынып, қазақ тілі Т2
|
Бөлім |
Бізді қоршаған әлем |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Библова Жанар Амантаевна |
||||
|
Күні |
28.11.2024 |
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аңдар |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.3.1 Өзі туралы және оның мағыналары жайында түсініктерін еске түсіріп, пысықтайды 1.3.4.1 дұрыс жазу дағдыларын одан әрі жетілдіре отырып сөз байлығын арттыру, сауатты жазу дағдыларын жетілдіреді |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Оқушылар топта жұмыс істеу арқылы ізденеді, түсінеді, біледі және сөздік қорларын дамыту арқылы пәнге қызығушылығы артады; Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||
|
Бағалау критерииі |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Ертеңгілік шеңбері Диалогта сөйлеу.
(Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.) Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту. «Мен күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінемін» |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ұялы телефон Және интернет желілері Кітап |
|
|
Ортасы |
(МК) Сөздерді таныстыру үшін аңдардың суреті бар кеспе қағаздарды пайдалану. (Ұ) Мұғалім кеспе қағаздарды көрсетіп, сөзді айтқан соң, оқушылар оны қайталайды. Жаңа сөздер: Керік – жираф Кірпі – ёжик Арыстан – лев Аю – медведь Қоян – заяц Қасқыр – волк Түлкі – лиса Піл – слон СЕРГІТУ СӘТІ. Көжектерім тұрыңдар, (іс – қимылмен көрсету) Беттеріңді жуындар, Айнаға қараңдар. Шаштарыңды тараңдар.
Оқушылар аңдар туралы түрлі кітаптарды қарап, суреттер мен фильмдер көреді. Олар бір аңды таңдайды. Сол аң қайда тұрады, немен қоректенеді, ол қандай екенін айтады.
Аң туралы сөздерді пайдалана отырып, аңның маскасын қалай жасау керектігін көрсетеді Тапсырма.1. Аңдарды сипаттап сөйлеу.
Орманда
Жетістік критерийі:
Дифференциация: Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар: маска бойынша үлгідегі сөздерді қолдана отырып жай сөйлемдер құрастырып айтады. Қабылдау деңгейі орташа оқушылар: аңдарды және олардың қасиеттерін берілген үлгі бойынша айтады. |
Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды Оқушылар жаңа сөздер жазылған карточкаларды арнайы сөздік дәптерлеріне жапсырады
Оқушылар аңдар туралы түрлі кітаптарды қарап, суреттер мен фильмдер көреді. Олар бір аңды таңдайды. Сол аң қайда тұрады, немен қоректенеді, ол қандай екенін айтады. |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай» Бағалау парақшасын толтырады. ҚБ Бағдаршам |
Слайдар Ашық сұрап-жауаптар |
|
|
Сабақтыңсоңы |
Жаңа тақырыпты бекіту үшін келесі тапсырманы орындатады. (Суреттерді сәйкестендіреді. Бояйды, сол бойынша айтады)
Формативті бағалау Оқушылардың бағалануы бойынша өз ойларын айтып, қорытынды бағаны өзі қояды.
Үйге: Жаңа сөздерді жаттау Рефлексия:Мұғалім түрлі медальдарды таратып береді |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
|
Үйге тапсырма |
|
||
|
Саралау-оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз: бір оқушыдан күтілетін нәтиже, дербес қолдау көрсету, уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады. Жұптық және топтық жаттығуларды, сонымен қатар қозғалыстың құрамдас элементтеріне сараптау жүргізу, көрсету, талқылау және мәлімдеу |
Бағалау-оқушылардың сабақ барысында үйренгенің бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдер арқылы бағалай алады. Мадақтама, марапаттау Осы бөлімде оқушылар жеңіл атлетика бойынша түрлі жаттығулар орындайды, жүгіру жаттығуларын танып біледі, сонымен қатар өз денсаулықтарын жаттығулар арқылы бекітеді. |
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы. Денсаулық сақтау әдістері, сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Оқушылар басқа оқушылардың жаттығуларының реттілігін оқиды және кері байланыстың құрамдылығын көрсетеді. Оқушылар секіру қабілеттерін құрамдас жаттығулардың дамуына себепкер болатын топтық жұмыстарды орындау кезінде біріктіріп жібереді. |
|
|
Сабақ бойынша рефлекия: 1.Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылар нені үйренді? |
|
||
|
2.Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? |
|
||
|
3. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? |
|
||
|
4. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма ? |
|
||
|
Жалпы оқушыларды
бағалау: |
|
||
шағым қалдыра аласыз
,
,
,
,
-
үлкен аңдар.
,
-
кішкентай аңдар.













