Әңгіме оқимын. Сөйлем

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Әңгіме оқимын. Сөйлем

Материал туралы қысқаша түсінік
Сөйлемнің түрлерімен таныстырып сөздерден сөйлем құратамын
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітемін:

Сабақ: Сауат ашу Күні : 23.04.2018ж

Сабақтың тақырыбы: Әңгіме оқимын. Сөйлем.

Осы сабақта негізделген оқу мақсаты (Оқу бағдарламасына сілтеме)

1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен оқыған тыңдаған мәтіндердегі ақпаратты сурет,сызба белгілер қолданып жеткізу

1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып,сөйлем соңына тиісті тыныс

белгілерін қою

1.3.8.1 Жазу жоларалық кеңістікті,жолдың жоғарғы жәнетөменгі сызығын сақтап,әріп элементтерін каллиграфикалық талптарға сай жазу

1.1.5.1 Түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Ертегіні тыңдап, ары қарай сурет, сызба көмегімен ертегіні жалғастыра алады.

Көптеген оқушылар: Сөйлем түрлерін ажырата алады.

Кейбір оқушылар: Сызбалардың көмегімен сөйлем құрай алады.

Бағалау критерийлері

Сөздерді тұтастай оқиды.

Сөздерге буындық, дыбыстық талдау жасайды.

Тілдік мақсат

Леп белгісі, сұрақ белгісі, Ауыз тиіңіз! Дәм алыңыз!

Құндылықтарды дарыту

Топ ішінде жұмыс жасауда топ ережесіне бағына білуге үйрету.Тапсырманы орындауда жауапкершілікті сезіне білуге тәрбиелеу.

Бастапқы білім

Ұлттық тағамдар туралы біледі.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

Сабақтың басы

4 мин





Топқа бөлу: Бауырсақ ертегісінің сурет қиындылары арқылы топқа бірігу.

-Балалар, әр топтағы құрастырған суреттерден не айтуға болады?

-Дұрыс айтасыңдар! Бұл «бауырсақ» ертегісі.

-Осы бауырсақ ертегісін бәріміз білеміз бе?

- Жаңа бөліміміз «Әңгіме оқимын». Бүгінгі оқитын ертегіміз «Бауырсақ»






Ортасы

40 мин





Оқулықпен жұмыс (Топтық)

1-жаттығу. Ертегіні тыңда.

  1. Оқушыларға ертегіні тыңдату немесе оқыту.

  2. Оқулықта берілген сұрақ бойынша іздену жұмыстарын жүргізу

  3. Ертегіні сурет сызба белгілерін қолданып, коллаж жасау әдісі арқылы жалғастыру.

  4. Жұмыстарын топта жариялау


Бағалау: 2 жұлдыз, 1 тілек

2 – жаттығу

  • Мәтіндегі қарамен берілген сөзді жұмыс дәптеріне қатесіз, әрі көркем етіп көшіріп жазғызу.

  • Сөйлем туралы ақпарат беру.

Бағалау: жұлдызша арқылы


3-жаттығу (Жеке жұмыс)

  • Оқулықта берілген тапсырманы жұмыс дәптеріне қатесіз, әрі көркем етіп көшіріп жазғызу.

  • Мағынасына талдау жасау.

  • Бауырсақ сөзінің тасмалдауын жолдарын жазғызу.

Бағалау: смайлик

Сергіту сәті

Жаттығу жасау

4-жаттығу (жұптық жұмыс)

  • Сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқып, суреттермен сәйкестендіру.

- Маған бауырсақ пісіріп берсеңші. қоян


- Неден пісірейін? ата


-Бауырсақ! Мен сені жеймін! әже

Бағалау: «Қол белгісі»

5- жаттығу (топтық жұмыс) Тақтамен жұмыс.

  • Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жазу.

  • Берілген сөздерді пайдаланып, өлең ұйқасын тауып жазу.

Бағалау: смайлик арқылы

6-жаттығу. (жұптық жұмыс)

  • Берілген сөздерді сөйлесуде пайдаланып көру.

Бағалау: Мадақтау

7-жаттығу. (топтық жұмыс)

  • Ребусты шешу.

  • Шешуіндегі сөз туралы білгендерін сұрау.

  • Шешуі: сөйлем

Бағалау: Смайлик

оқулық

Сюжетті суреттер











Жұмыс дәптері






Жұмыс дәптері












Жұмыс дәптері






Жұмыс дәптері






Соңы

1 мин

Кері байланыс:

Смайлик арқылы



Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Топтық

жеке

жұптық

топтық

жұптық

Топтық



2 жұлдыз, 1 тілек

Смайлик

Қол белгісі

Смайлик

Мадақтау

смайлик


Сабақ бойынша рефлексия

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.06.2018
631
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі