№1 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Дамыту сабағының жоспары
2-тоқсан
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда): |
А. Оналбаева |
|
|
Күні: |
17.11.25 |
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны:1 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Әңгіме құрастыру және ойлау операцияларын дамыту |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. 2. Қызығушылықты ояту әдісі Ойын: «Тыңда да
орында» |
Оқушылар сәлемдеседі. Оқу орнын, оқу құралдарын дайындайды. Оқушылар тапсырманы орындайды. |
Ауызша мадақтама айту: «Тамаша» «Жарайсың» «Сенің қолынан келеді» Әр жауап сайын оқушыны мадақтау |
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. Тақта магниті.
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану кезеңі 33 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «Әңгіме құрастыру және ойлау операцияларын дамыту» Сабақ мақсатын хабарлау. Бүгінгі сабақта сендер суреттер арқылы әңгіме құрастыруды, оқиғаның басталуы, дамуы және аяқталуын анықтауды және себеп пен салдар арасындағы байланысты түсінуді үйренесіңдер. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын біледі, тыңдайды, әңгімеге қатысады. |
«Керемет!», «Өте жақсы!» |
Интерактивті тақта, плакаттар |
|
|
Жаңаны тану әдісі. «Сұрақ қою және талқылау» тәсілі Арнайы Арнайы
педагог: Түсіндіру: Арнайы педагог
сөзі: |
Сұрақтарға жауап береді, суреттерге қарап ойларын айтады, сөйлем құрастырады. |
Сұрақтарға жауап берген
оқушыларды мадақтау .Жарайсың! Осы бағытыңнан тайма! |
Интерактивті тақта, презентация немесе компьютер, ноутбук |
|
|
Жаңаны қолдану тәсілі 1-тапсырма. «Ретін тап!»
Көрнекілік:
3 сурет (бала
гүл отырғызады → су құяды → гүл өседі).
|
1-ші тапсырма бойынша: Суреттерді ретімен орналастырды Әр суретке қысқаша сөйлем айтты 2-ші тапсырма бойынша: Себеп пен салдарды анықтады. Өз ойын түсінікті жеткізді 3-ші тапсырма бойынша: Сөздерді дұрыс қойды Сөйлем мағынасы толық 4-ші тапсырма бойынша: Кейіпкер мен іс-әрекетті дұрыс сәйкестендірді 5-ші тапсырма бойынша: Әңгіме құрылымын дұрыс орналастырды Тізбекті түсіндіре алды 6-шы тапсырма бойынша: 3 сөйлем жазды Сөйлемдер логикалық реттілікте |
“Керемет сөйлем құрдың!” “Тамаша жауап!” “Өте жақсы ой қостың!” “Жақсы жоспар құрдың!” “Жазуың ұқыпты!” |
1-тапсырма
2-тапсырма 3-тапсырма Карточкалар (жартылай жазылған
сөйлемдер): 4-ші тапсырма
6-шы тапсырма
|
|
|
Топтық жұмыс «Миға шабуыл» әдісіБекіту сұрақтары:
|
Сұрақтарға жауап берді Өз пікірін білдірді |
Тамаша!
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин |
Рефлексия. Кері байланыс.
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
|
Смайлдер
|
|
Үйге тапсырма |
«Менің сүйікті жануарым» тақырыбына сурет салып, ол туралы 2–3 сөйлем жаз. |
Оқушылар үй тапсырмасын орындайды. |
Жарайсың! |
Дәптер, қалам |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әңгімені құрастыру және ойлау операцияларын құрастыру
Әңгімені құрастыру және ойлау операцияларын құрастыру
№1 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Дамыту сабағының жоспары
2-тоқсан
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда): |
А. Оналбаева |
|
|
Күні: |
17.11.25 |
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны:1 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Әңгіме құрастыру және ойлау операцияларын дамыту |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. 2. Қызығушылықты ояту әдісі Ойын: «Тыңда да
орында» |
Оқушылар сәлемдеседі. Оқу орнын, оқу құралдарын дайындайды. Оқушылар тапсырманы орындайды. |
Ауызша мадақтама айту: «Тамаша» «Жарайсың» «Сенің қолынан келеді» Әр жауап сайын оқушыны мадақтау |
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. Тақта магниті.
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану кезеңі 33 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «Әңгіме құрастыру және ойлау операцияларын дамыту» Сабақ мақсатын хабарлау. Бүгінгі сабақта сендер суреттер арқылы әңгіме құрастыруды, оқиғаның басталуы, дамуы және аяқталуын анықтауды және себеп пен салдар арасындағы байланысты түсінуді үйренесіңдер. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын біледі, тыңдайды, әңгімеге қатысады. |
«Керемет!», «Өте жақсы!» |
Интерактивті тақта, плакаттар |
|
|
Жаңаны тану әдісі. «Сұрақ қою және талқылау» тәсілі Арнайы Арнайы
педагог: Түсіндіру: Арнайы педагог
сөзі: |
Сұрақтарға жауап береді, суреттерге қарап ойларын айтады, сөйлем құрастырады. |
Сұрақтарға жауап берген
оқушыларды мадақтау .Жарайсың! Осы бағытыңнан тайма! |
Интерактивті тақта, презентация немесе компьютер, ноутбук |
|
|
Жаңаны қолдану тәсілі 1-тапсырма. «Ретін тап!»
Көрнекілік:
3 сурет (бала
гүл отырғызады → су құяды → гүл өседі).
|
1-ші тапсырма бойынша: Суреттерді ретімен орналастырды Әр суретке қысқаша сөйлем айтты 2-ші тапсырма бойынша: Себеп пен салдарды анықтады. Өз ойын түсінікті жеткізді 3-ші тапсырма бойынша: Сөздерді дұрыс қойды Сөйлем мағынасы толық 4-ші тапсырма бойынша: Кейіпкер мен іс-әрекетті дұрыс сәйкестендірді 5-ші тапсырма бойынша: Әңгіме құрылымын дұрыс орналастырды Тізбекті түсіндіре алды 6-шы тапсырма бойынша: 3 сөйлем жазды Сөйлемдер логикалық реттілікте |
“Керемет сөйлем құрдың!” “Тамаша жауап!” “Өте жақсы ой қостың!” “Жақсы жоспар құрдың!” “Жазуың ұқыпты!” |
1-тапсырма
2-тапсырма 3-тапсырма Карточкалар (жартылай жазылған
сөйлемдер): 4-ші тапсырма
6-шы тапсырма
|
|
|
Топтық жұмыс «Миға шабуыл» әдісіБекіту сұрақтары:
|
Сұрақтарға жауап берді Өз пікірін білдірді |
Тамаша!
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин |
Рефлексия. Кері байланыс.
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
|
Смайлдер
|
|
Үйге тапсырма |
«Менің сүйікті жануарым» тақырыбына сурет салып, ол туралы 2–3 сөйлем жаз. |
Оқушылар үй тапсырмасын орындайды. |
Жарайсың! |
Дәптер, қалам |
шағым қалдыра аласыз


















