|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: .10.23 ж. Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: Көрпебаева А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Аңсарым асқақ Астана |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.6.1 - оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, рөлге бөліп оқу. 6.4.3.1 - неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
- оқылым стратегияларын қолданады: комментарий жаса, іріктеп оқиды, рөлге бөліп оқиды. - неологизм сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі; |
||||||||||||
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
|
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Көңіл-күй смайлигі» Оқушыларды түгелдейді, оқу құралдарын тексереді. Үй тапсырмасы сұралады. |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. Мұғалім оқушылардан, олардың көңіл күйдеріне сәйкес келетін смайликті таңдауды ұсынады Түрлі түсті қағаздар арқылы топқа бөліп, топ ережесімен таныстыру |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
|||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Қызығушылықты ояту |
Астана жайлы ән бейнебаяны көрстеледі. https://youtu.be/iUkPcJ4HflY?si=o5yaU97pvi1_8sXw Сұрақтарға жуап беру:
|
Дескриптор; - мәтінді түсінеді; -мазмұнын талқылайды |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
6-тапсырма Мәтінмен жұмыс «Екі түрлі түсініктеме күнделігі» Сынып 6ә-тапсырма. ЖЖ |
-Оқушылар мәтінді мұқият оқиды. Балалар өлеңнен 3 ұғым бойынша тұжырымдама жасап, оған түсініктеме береді.
Ақынның сөз қолданысындағы бейнелі сөз оралымдарының мағынасын түсіндіріңдер. Оралымдар жұптарға бөлініп беріледі. Әр жұп өз жауабын ұсынады. |
Дескриптор - іріктеп оқиды; -комментарий жасайды -іріктелгени ақпаратпен жұмыс жасайды ҚБ «Білім заряды» |
Оқулық, дәптер
Кесте |
|||||||||
|
Сергіту сәті |
«Бөтелкедегі су» |
Толтырылмай су құйылған бөтелкені қалай жылжытса, оқушылар солай қимылдайды |
|
|
|||||||||
|
Сабақты бекіту |
7-тапсырма. Жеке |
Төменде берілген жаңа сөздерді көп нүктенің орнына қажетті тұлғада қойып, сөйлемді толықтырып жазыңдар. Керекті сөздер: тұсаукесер, шұрат, экоғимарат, саяжол, елорда. |
Дескриптор - неологизм сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі; |
|
|||||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «Шаршылар» Үй тапсырмасы: Шеңбердегі 1-тапсырманы орындау. |
Әдіс бойынша жұмысты аяқтағаннан соң оқушы дәптерге шаршының суретін салады. Егер жұмыс түсініксіз болса шаршыны «қызыл», аздап түсінсе «сары», жүз пайызға түсінгеніне сенімді болса «жасыл» түске бояйды. 9-тапсырма. Әр кезеңдегі Астананың даму келбетіне қатысты ақпарат жинаңдар |
|
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аңсарым асқақ Астана. Сабақ жоспары. ҚМЖ. "Мектеп" баспасы. Қазақ тілі. 6-сынып
Аңсарым асқақ Астана. Сабақ жоспары. ҚМЖ. "Мектеп" баспасы. Қазақ тілі. 6-сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: .10.23 ж. Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: Көрпебаева А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Аңсарым асқақ Астана |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.6.1 - оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, рөлге бөліп оқу. 6.4.3.1 - неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
- оқылым стратегияларын қолданады: комментарий жаса, іріктеп оқиды, рөлге бөліп оқиды. - неологизм сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі; |
||||||||||||
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
|
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Көңіл-күй смайлигі» Оқушыларды түгелдейді, оқу құралдарын тексереді. Үй тапсырмасы сұралады. |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. Мұғалім оқушылардан, олардың көңіл күйдеріне сәйкес келетін смайликті таңдауды ұсынады Түрлі түсті қағаздар арқылы топқа бөліп, топ ережесімен таныстыру |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
|||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Қызығушылықты ояту |
Астана жайлы ән бейнебаяны көрстеледі. https://youtu.be/iUkPcJ4HflY?si=o5yaU97pvi1_8sXw Сұрақтарға жуап беру:
|
Дескриптор; - мәтінді түсінеді; -мазмұнын талқылайды |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
6-тапсырма Мәтінмен жұмыс «Екі түрлі түсініктеме күнделігі» Сынып 6ә-тапсырма. ЖЖ |
-Оқушылар мәтінді мұқият оқиды. Балалар өлеңнен 3 ұғым бойынша тұжырымдама жасап, оған түсініктеме береді.
Ақынның сөз қолданысындағы бейнелі сөз оралымдарының мағынасын түсіндіріңдер. Оралымдар жұптарға бөлініп беріледі. Әр жұп өз жауабын ұсынады. |
Дескриптор - іріктеп оқиды; -комментарий жасайды -іріктелгени ақпаратпен жұмыс жасайды ҚБ «Білім заряды» |
Оқулық, дәптер
Кесте |
|||||||||
|
Сергіту сәті |
«Бөтелкедегі су» |
Толтырылмай су құйылған бөтелкені қалай жылжытса, оқушылар солай қимылдайды |
|
|
|||||||||
|
Сабақты бекіту |
7-тапсырма. Жеке |
Төменде берілген жаңа сөздерді көп нүктенің орнына қажетті тұлғада қойып, сөйлемді толықтырып жазыңдар. Керекті сөздер: тұсаукесер, шұрат, экоғимарат, саяжол, елорда. |
Дескриптор - неологизм сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі; |
|
|||||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «Шаршылар» Үй тапсырмасы: Шеңбердегі 1-тапсырманы орындау. |
Әдіс бойынша жұмысты аяқтағаннан соң оқушы дәптерге шаршының суретін салады. Егер жұмыс түсініксіз болса шаршыны «қызыл», аздап түсінсе «сары», жүз пайызға түсінгеніне сенімді болса «жасыл» түске бояйды. 9-тапсырма. Әр кезеңдегі Астананың даму келбетіне қатысты ақпарат жинаңдар |
|
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













