Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән |
Қазақ тілі мен әдебиет |
||||
|
Бөлім |
Ұлы дала табиғаты |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Нурмустапанова Н.М. |
||||
|
Күні |
23 сәуір 2024 жыл |
||||
|
Сынып 5А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әнші құм |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау 5.2.6.1 тірек сөздерді дұрыс пайдаланып иллюстрацияларды сипаттау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты анықтайды, тірек сөздерді қолдана отырып иллюстрацияларды сипаттайды; Көпшілігі: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі ақпараттарды анықтап, қосымша ақпарат ұсынады, тірек сөздерді қолдана отырып иллюстрацияларды сипаттайды; Кейбірі: Мәтін бойынша негізгі ақпараттарды анықтап, негізгі мәліметтерді жинақтай отырып, иллюстрацияларды қосымша ақпарат ұсына отырып сипаттап қорғайды; |
||||
|
Бағалау критерийлері |
*Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді; *Мәтіндегі нақты ақпаратты анықтайды; * Тірек сөздерді қолдана отырып иллюстрацияларды сипаттайды; |
||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарих, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Cабақтың басы Топқа бөлу |
Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу, оқушыларды түгендеп, сабаққа психологиялық түрде дайындау
«Миға шабуыл» сабақтың тақырыбын ашу.
- Балалар бұл ыдыстың ішіндегі қандай зат? -Қалай ойлайсыңдар Құм ән сала ма? -Осы құммен әуен арасында қандай байланыс бар?
«Пазл» әдісі арқылы топқа бөлінеді.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады.
Оқушылар жұмулы көздерімен ыдыстағы құмды ұстап, әуенді тыңдау арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. (Әуен: әнші құмның дауысы)
Сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың ықтимал жауаптары.
Оқушылар ыдыстағы құмның астында жасырылған тастарда берілген суреттер арқылы өз топтарының атын құрастырып топқа бөлінеді. І топ - ІІ топ - |
Мұғалімнің кері байланысы ҚБ « Мұғалімнің мадақтауы» |
Жағымды әуен, презентация
Презентация, АКТ, әуен, құм
Ыдыс, тас, пазл сурет
|
|
|
Сөздікпен жұмыс Мәтін алды тапсырма Сергіту сәті |
«Тез құра, сөз құра» ойыны арқылы жаңа сөздерді таныстыру.
«Әнші құм» туралы баяндалған танымдық бейнематериалмен танысады. Функцианалдық сауаттылыққа құрылған тапсырма. 1-тапсырма. Wordwall платформасы арқылы викториналық сұрақтарға жауап беріңіздер.
|
«Тез құра, сөз құра» ойыны арқылы оқушылар жаңа сөздермен танысты. Топтар «Әнші құм» туралы баяндалған танымдық бейнематериал бойынша Wordwall платформасы арқылы викториналық сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: - Мәтіннің мазмұны бойынша 6-7 сұраққа жауап береді 3 ұпай; - 4-5 сұраққа жауап береді 2 ұпай; - 1-3 сұраққа жауап береді 1 ұпай; |
ҚБ «Үш шапалақ» әдісі
ҚБ « Құммен бағалау»
600 гр – «4» 400 гр – «3» Мұғалімнің бағалауы |
Презентация, кубиктер
Бейнематериал Ноутбук, Wordwall платформасы
https://youtu.be/R_WgvJJaonM?si=mWhFzJWA-pVezM6O |
|
|
Сабақтың ортасы Бекіту |
Функцианалдық сауаттылыққа құрылған тапсырма. 2 тапсырма. Суреттердің орнына қажетті сөзді қойып, сөйлемдерді оқыңыздар.
Функцианалдық сауаттылыққа құрылған тапсырма. 3- тапсырма. Берілген тірек сөздерді пайдаланып, иллюстрацияларды сипаттаңыздар. тірек сөздер: Әнші құм, Жетісу, ені, төбенің биіктігі, орналасқан, Кіші Қалқан, реактивті ұшақ, сырнайдың дауысы, Алматы облысы, ұқсайды. |
Оқушылар флипчарт арқылы Суреттердің орнына сөздерді қойып мәтіндерді толықтырып оқиды. Дескриптор: - Суреттердің орнына қажетті сөздерді қояды (әр дұрыс жауапқа – 0,5 ұпай беріледі) – 3 ұпай Топтағы оқушылар өз еркімен тақтаға шығып, берілген тапсырманы орындайды. Топ оқушылары берілген тірек сөздерді пайдаланып, иллюстрацияларды сипаттап Дескриптор: - тірек сөздерді орынды қолданады -1 ұпай - иллюстрацияларды сипаттайды - 1 ұпай - тақырып бойынша толық ақпарат береді – 1 ұпай - ойын жүйелі түрде жеткізеді - 1 ұпай |
ҚБ « Құммен бағалау»
Құм арқылы өз-өзін бағалау
Бағалау критерийі: тірек сөздерді пайдаланып, иллюстрацияларды сипаттайды
ҚБ. Топтар бір-бірін «Құммен бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Топтар бір-бірінің жұмыстарын дескрипторға сай бағалайды.
|
Интерактивті тақта, оқулық
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы 110 бет 9-тапсырма. Өлеңді жаттаңыз. |
Оқушылар өлеңді жаттайды. |
|
https://emektep.kz/catalog/books/kazak_tili_men_adebieti_baysheshek_5_synyp_2_bolim/html5/ |
|
|
Сабақтың соңы РЕФЛЕКСИЯ |
«Кері байланыс билеті»
*бүгінгі сабақта не қызықты
болды |
Оқушылар кері байланыс билетін толтырады. Сабаққа байланысты өз ойларын жазады.
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әнші құм 5 сынып ашық сабақ
Әнші құм 5 сынып ашық сабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән |
Қазақ тілі мен әдебиет |
||||
|
Бөлім |
Ұлы дала табиғаты |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Нурмустапанова Н.М. |
||||
|
Күні |
23 сәуір 2024 жыл |
||||
|
Сынып 5А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әнші құм |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау 5.2.6.1 тірек сөздерді дұрыс пайдаланып иллюстрацияларды сипаттау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты анықтайды, тірек сөздерді қолдана отырып иллюстрацияларды сипаттайды; Көпшілігі: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі ақпараттарды анықтап, қосымша ақпарат ұсынады, тірек сөздерді қолдана отырып иллюстрацияларды сипаттайды; Кейбірі: Мәтін бойынша негізгі ақпараттарды анықтап, негізгі мәліметтерді жинақтай отырып, иллюстрацияларды қосымша ақпарат ұсына отырып сипаттап қорғайды; |
||||
|
Бағалау критерийлері |
*Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді; *Мәтіндегі нақты ақпаратты анықтайды; * Тірек сөздерді қолдана отырып иллюстрацияларды сипаттайды; |
||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарих, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Cабақтың басы Топқа бөлу |
Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу, оқушыларды түгендеп, сабаққа психологиялық түрде дайындау
«Миға шабуыл» сабақтың тақырыбын ашу.
- Балалар бұл ыдыстың ішіндегі қандай зат? -Қалай ойлайсыңдар Құм ән сала ма? -Осы құммен әуен арасында қандай байланыс бар?
«Пазл» әдісі арқылы топқа бөлінеді.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады.
Оқушылар жұмулы көздерімен ыдыстағы құмды ұстап, әуенді тыңдау арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. (Әуен: әнші құмның дауысы)
Сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың ықтимал жауаптары.
Оқушылар ыдыстағы құмның астында жасырылған тастарда берілген суреттер арқылы өз топтарының атын құрастырып топқа бөлінеді. І топ - ІІ топ - |
Мұғалімнің кері байланысы ҚБ « Мұғалімнің мадақтауы» |
Жағымды әуен, презентация
Презентация, АКТ, әуен, құм
Ыдыс, тас, пазл сурет
|
|
|
Сөздікпен жұмыс Мәтін алды тапсырма Сергіту сәті |
«Тез құра, сөз құра» ойыны арқылы жаңа сөздерді таныстыру.
«Әнші құм» туралы баяндалған танымдық бейнематериалмен танысады. Функцианалдық сауаттылыққа құрылған тапсырма. 1-тапсырма. Wordwall платформасы арқылы викториналық сұрақтарға жауап беріңіздер.
|
«Тез құра, сөз құра» ойыны арқылы оқушылар жаңа сөздермен танысты. Топтар «Әнші құм» туралы баяндалған танымдық бейнематериал бойынша Wordwall платформасы арқылы викториналық сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: - Мәтіннің мазмұны бойынша 6-7 сұраққа жауап береді 3 ұпай; - 4-5 сұраққа жауап береді 2 ұпай; - 1-3 сұраққа жауап береді 1 ұпай; |
ҚБ «Үш шапалақ» әдісі
ҚБ « Құммен бағалау»
600 гр – «4» 400 гр – «3» Мұғалімнің бағалауы |
Презентация, кубиктер
Бейнематериал Ноутбук, Wordwall платформасы
https://youtu.be/R_WgvJJaonM?si=mWhFzJWA-pVezM6O |
|
|
Сабақтың ортасы Бекіту |
Функцианалдық сауаттылыққа құрылған тапсырма. 2 тапсырма. Суреттердің орнына қажетті сөзді қойып, сөйлемдерді оқыңыздар.
Функцианалдық сауаттылыққа құрылған тапсырма. 3- тапсырма. Берілген тірек сөздерді пайдаланып, иллюстрацияларды сипаттаңыздар. тірек сөздер: Әнші құм, Жетісу, ені, төбенің биіктігі, орналасқан, Кіші Қалқан, реактивті ұшақ, сырнайдың дауысы, Алматы облысы, ұқсайды. |
Оқушылар флипчарт арқылы Суреттердің орнына сөздерді қойып мәтіндерді толықтырып оқиды. Дескриптор: - Суреттердің орнына қажетті сөздерді қояды (әр дұрыс жауапқа – 0,5 ұпай беріледі) – 3 ұпай Топтағы оқушылар өз еркімен тақтаға шығып, берілген тапсырманы орындайды. Топ оқушылары берілген тірек сөздерді пайдаланып, иллюстрацияларды сипаттап Дескриптор: - тірек сөздерді орынды қолданады -1 ұпай - иллюстрацияларды сипаттайды - 1 ұпай - тақырып бойынша толық ақпарат береді – 1 ұпай - ойын жүйелі түрде жеткізеді - 1 ұпай |
ҚБ « Құммен бағалау»
Құм арқылы өз-өзін бағалау
Бағалау критерийі: тірек сөздерді пайдаланып, иллюстрацияларды сипаттайды
ҚБ. Топтар бір-бірін «Құммен бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Топтар бір-бірінің жұмыстарын дескрипторға сай бағалайды.
|
Интерактивті тақта, оқулық
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы 110 бет 9-тапсырма. Өлеңді жаттаңыз. |
Оқушылар өлеңді жаттайды. |
|
https://emektep.kz/catalog/books/kazak_tili_men_adebieti_baysheshek_5_synyp_2_bolim/html5/ |
|
|
Сабақтың соңы РЕФЛЕКСИЯ |
«Кері байланыс билеті»
*бүгінгі сабақта не қызықты
болды |
Оқушылар кері байланыс билетін толтырады. Сабаққа байланысты өз ойларын жазады.
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















