|
Бөлім: |
Желі және қауіпсіздік |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Қабду Мадина Айбекқызы |
|
|
Күні:09,10 |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Антивирустық қауіпсіздік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.2.1 компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Баpлық оқушылаp:Компьютердің зақымдалу белгілерін түсінеді, вирустан қорғау ережелерін біледі; Көптеген оқушылaр: антивирустық бағдарлама түрлерін атай алады және оларға сипаттама бере отырып сонымен бірге олардың таралу жолдарын сипаттай алады; Кейбір оқушылар: танымал заманауи вирустарды атап және компьютерлік вирустарды жұқтыру белгілерін келтіре алады, әр түрлі антивирустық бағдарламалардың тиімділігін салыстыра алады. |
|
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
Ерекше білім беру қажеттілігі бар балалардың жеке ерекшеліктерін қажетке алу: 2-топ: психикалық дамуы тежелген (орта)
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну.Қолдану. Жоғары ойлау дағдылары(талдау, жинақтау, бағалау) |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Оқушылардың көңіл күйін тексеру мақсатында таратпа қағаздар арқылы анықтау
Өткен сабақты пысықтау:
|
Қауіпсіздік ережесісін еске түсіру
Дескриптор:
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Өзін-өзі бағалауға арналған «бағалау парағы» ұсынылады, стикерлер таратылады; |
Презентация-1 |
|||||
|
Сабақтың ортасы 10минут |
Топқа бөлу:
Жаңа тақырыпты ашу:
1-топ: Жасанды интеллектті пайдалана отырып «Компьютерлік вирус» тақырыбына презентация жасау; 2-топ: «Антивирус. Компьютерді вирустан қорғау» тақырыбына презентация жасау; 3-топ: «Биологиялық вирустар мен компьютерлік вирустардың ұқсастықтары мен айырмашылықтары» тақырыбына «https://classroomscreen.com» платформасында кіші жоба жұмысын орындау.
Жасанды интеллект |
Көмекші құрылғы ноутбуктар;
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
|
|||
|
Практикалық бөлім 15 минут |
Тәжірибе алаңы:
|
Дексриптор:
Көмекші құрылғы ноутбуктар; Дексриптор:
Дексриптор:
|
Бағалау парағына ұпай санын жазады;
|
|
|
|
|
||
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі:
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы:
Үй тапсырмасы 35 бет «Үй тапсырмасы» тапсырмасын орындау. Тапсырма: 1. Өзің пайдаланатын компьютерге немесе ұялы телефонға қандай антивирустық программа орнатылғанын анықта. 2. Антивирустық программалардың басқа программалардан айырмашылығын анықта. 3. Интернеттен компьютерлік вирус пен телефондағы вирустардың ұқсастықтары мен айырмашылығы туралы ақпарат жина. Тапсырмалар негізінде жасалған тұжырымдарды дәптерге жаз. |
|
Компьютер: Жүйе автоматты түрде статистикалық анализ ұсынып әр баланың жеке ұпайын бағаға айналдырады;
Оқушы:Бос орындарды толтыра отырып, сабақ бойынша ойларын жеткізеді |
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Антивирустық қауіпсіздік
|
Бөлім: |
Желі және қауіпсіздік |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Қабду Мадина Айбекқызы |
|
|
Күні:09,10 |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Антивирустық қауіпсіздік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.2.1 компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Баpлық оқушылаp:Компьютердің зақымдалу белгілерін түсінеді, вирустан қорғау ережелерін біледі; Көптеген оқушылaр: антивирустық бағдарлама түрлерін атай алады және оларға сипаттама бере отырып сонымен бірге олардың таралу жолдарын сипаттай алады; Кейбір оқушылар: танымал заманауи вирустарды атап және компьютерлік вирустарды жұқтыру белгілерін келтіре алады, әр түрлі антивирустық бағдарламалардың тиімділігін салыстыра алады. |
|
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
Ерекше білім беру қажеттілігі бар балалардың жеке ерекшеліктерін қажетке алу: 2-топ: психикалық дамуы тежелген (орта)
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну.Қолдану. Жоғары ойлау дағдылары(талдау, жинақтау, бағалау) |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Оқушылардың көңіл күйін тексеру мақсатында таратпа қағаздар арқылы анықтау
Өткен сабақты пысықтау:
|
Қауіпсіздік ережесісін еске түсіру
Дескриптор:
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Өзін-өзі бағалауға арналған «бағалау парағы» ұсынылады, стикерлер таратылады; |
Презентация-1 |
|||||
|
Сабақтың ортасы 10минут |
Топқа бөлу:
Жаңа тақырыпты ашу:
1-топ: Жасанды интеллектті пайдалана отырып «Компьютерлік вирус» тақырыбына презентация жасау; 2-топ: «Антивирус. Компьютерді вирустан қорғау» тақырыбына презентация жасау; 3-топ: «Биологиялық вирустар мен компьютерлік вирустардың ұқсастықтары мен айырмашылықтары» тақырыбына «https://classroomscreen.com» платформасында кіші жоба жұмысын орындау.
Жасанды интеллект |
Көмекші құрылғы ноутбуктар;
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
|
|||
|
Практикалық бөлім 15 минут |
Тәжірибе алаңы:
|
Дексриптор:
Көмекші құрылғы ноутбуктар; Дексриптор:
Дексриптор:
|
Бағалау парағына ұпай санын жазады;
|
|
|
|
|
||
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі:
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы:
Үй тапсырмасы 35 бет «Үй тапсырмасы» тапсырмасын орындау. Тапсырма: 1. Өзің пайдаланатын компьютерге немесе ұялы телефонға қандай антивирустық программа орнатылғанын анықта. 2. Антивирустық программалардың басқа программалардан айырмашылығын анықта. 3. Интернеттен компьютерлік вирус пен телефондағы вирустардың ұқсастықтары мен айырмашылығы туралы ақпарат жина. Тапсырмалар негізінде жасалған тұжырымдарды дәптерге жаз. |
|
Компьютер: Жүйе автоматты түрде статистикалық анализ ұсынып әр баланың жеке ұпайын бағаға айналдырады;
Оқушы:Бос орындарды толтыра отырып, сабақ бойынша ойларын жеткізеді |
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз














