|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
17.01.2025ж. |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мысаева К.З. |
||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Антоним,синоним, омоним туралы не білдім? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.2.1 – синоним,антоним,омоним сөздерді ажырату және мағынасын түсіну,сөйлеу барысында қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырыбына қарап,мәтін мазмұнын болжау Тірек сөздерді пайдаланып, шағын мәтін жазу |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Мен ақылдыбаламын, Айтқантілдіаламын. Пингвин болыпжүремін, Балыққаұқсапжүземін. Құстайқанатқағамын. Шатырғакеліпқонамын. Күндебестікаламын, Мен осындайбаламын. Топқа бөліну «Кассадағы билет» әдісі |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар қимылдар жасап, өлең жолдарын хормен айтады. Оқушылар кассадан билет алу арқылы топтарға бөлінеді. Антоним Синоним Омоним |
|
|
|
|
Сабақтыңортасы 25 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 22 –жаттығу 14 –бет Суреттегі зат атауларын екі мағынада қолданып, сөйлем құрап жаз
Ой қозғау «Суретті мақал»
Оқу-инемен құдық қазғандай Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Омоним сөздерді ажыратасың Мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастырасың Өткенді пысықтау «Бәйтерек»
Ортақ тақырып туралы айта отыру, әңгімелеу «Көрейік те, білейік» Бейнежазба ұсынылады Антоним, синоним, омоним туралы бейнебаян тамашалау 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс 23-жаттығу «Болжам» әдісі Тақырыбына қарап,өлең не туралы екенін болжа. Өлең неліктен олай аталған?
Өлең не туралы? |
Суреттегі зат атауларын екі мағынада қолданып, сөйлем құрап жазады Суретті мақалды тауып, оқу-білімге назар аударып, жаңа тақырыппен танысады. Оқушылар Бәйтерек түймелерін басу арқылы сұрақтарға жауап ббереді.
Қазақстан боксшылары туралы бейнежазбаны тамашалайды 1. тақырыбына қарап,өлең не туралы екенін болжап айтады 2.өлеңнің аты туралы ойын айтады 3.қарамен жазылған сөздің омоним болатынын дәлелдейді
|
Дескриптор: -сөйлем құрап жазады (1б) Бағалау парақшасына өзді өзін бағалап отырады. Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор : Сұрақтарға жауап береді.ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -тақырыбына қарап,өлең не туралы екенін болжап айтады(1б) -өлеңнің аты туралы ойын айтады(1б) -қарамен жазылған сөздің омоним болатынын дәлелдейді(1б) ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Суретті жұмбақ жазылған А4
Оқулық 23-жаттығу 14-бет Қолсағат
|
|
|
|
2- тапсырма 24-жаттығу Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Жақша ішіндегі сөздердің тиістісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз.
|
1. сөздердің тиістісін қойып,бірінші сөйлемді жазады 2. сөздердің тиістісін қойып,екінші сөйлемді жазады 3. сөздердің тиістісін қойып,үшінші сөйлемді жазады 4.жақшадағы сөздердің антонимін айтады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -сөздердің тиістісін қойып,бірінші сөйлемді жазады(1б) - сөздердің тиістісін қойып,екінші сөйлемді жазады(1б) - сөздердің тиістісін қойып,үшінші сөйлемді жазады(1б) -жақшадағы сөздердің антонимін айтады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Оқулық 24–жаттығу 14,15-беттер Дәптер
қаламсап Сурет |
|
|
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс 25-жаттығу «Із кесуші» әдісі
|
Жұмбақ шешуін табады. Ұшқыр сөзінің синонимін табады |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -Жұмбақтың шешуін табады – 1 балл - Ұшқыр сөзінің синонимін табады – 1 балл |
Оқулық 25-жаттығу 15-бет
|
|
|
Сергіту сәті 2 мин |
«Биле, биле»
|
Оқушылар бейнебаяндағы би қимылдарын айталайды. |
|
https://youtu.be/rY-i9-aNevA?si=NJ8TskTwd0woOZdH |
|
|
5 мин |
Топтық жұмыс
|
Оқушылар асықтағы тапсырмаларды орындап, қалталарға салады. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтыңсоңы 5 мин Рефлек Сия 3 мин |
Сабақты бекіту «Лампа» әдісі
Омоним сөздер деп қандай сөздерді айтады? Синоним сөздер деп қандай сөздерді айтады? Антоним сөздер деп қандай сөздерді айтады? Мысал келтір Критериалды бағалау
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Кері байланыс «Саты» әдісі Үйге тапсырма 25-жаттығу 15-бет |
Сұрақ жауап беріп, лампаны жағады.
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай критериалды бағалау парақшасына жазып, балын есептейді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Критериалды бағалау парақшасы
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Антоним,синоним, омоним туралы не білдім?
Антоним,синоним, омоним туралы не білдім?
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
17.01.2025ж. |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мысаева К.З. |
||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Антоним,синоним, омоним туралы не білдім? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.2.1 – синоним,антоним,омоним сөздерді ажырату және мағынасын түсіну,сөйлеу барысында қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырыбына қарап,мәтін мазмұнын болжау Тірек сөздерді пайдаланып, шағын мәтін жазу |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Мен ақылдыбаламын, Айтқантілдіаламын. Пингвин болыпжүремін, Балыққаұқсапжүземін. Құстайқанатқағамын. Шатырғакеліпқонамын. Күндебестікаламын, Мен осындайбаламын. Топқа бөліну «Кассадағы билет» әдісі |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар қимылдар жасап, өлең жолдарын хормен айтады. Оқушылар кассадан билет алу арқылы топтарға бөлінеді. Антоним Синоним Омоним |
|
|
|
|
Сабақтыңортасы 25 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 22 –жаттығу 14 –бет Суреттегі зат атауларын екі мағынада қолданып, сөйлем құрап жаз
Ой қозғау «Суретті мақал»
Оқу-инемен құдық қазғандай Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Омоним сөздерді ажыратасың Мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастырасың Өткенді пысықтау «Бәйтерек»
Ортақ тақырып туралы айта отыру, әңгімелеу «Көрейік те, білейік» Бейнежазба ұсынылады Антоним, синоним, омоним туралы бейнебаян тамашалау 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс 23-жаттығу «Болжам» әдісі Тақырыбына қарап,өлең не туралы екенін болжа. Өлең неліктен олай аталған?
Өлең не туралы? |
Суреттегі зат атауларын екі мағынада қолданып, сөйлем құрап жазады Суретті мақалды тауып, оқу-білімге назар аударып, жаңа тақырыппен танысады. Оқушылар Бәйтерек түймелерін басу арқылы сұрақтарға жауап ббереді.
Қазақстан боксшылары туралы бейнежазбаны тамашалайды 1. тақырыбына қарап,өлең не туралы екенін болжап айтады 2.өлеңнің аты туралы ойын айтады 3.қарамен жазылған сөздің омоним болатынын дәлелдейді
|
Дескриптор: -сөйлем құрап жазады (1б) Бағалау парақшасына өзді өзін бағалап отырады. Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор : Сұрақтарға жауап береді.ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -тақырыбына қарап,өлең не туралы екенін болжап айтады(1б) -өлеңнің аты туралы ойын айтады(1б) -қарамен жазылған сөздің омоним болатынын дәлелдейді(1б) ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Суретті жұмбақ жазылған А4
Оқулық 23-жаттығу 14-бет Қолсағат
|
|
|
|
2- тапсырма 24-жаттығу Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Жақша ішіндегі сөздердің тиістісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз.
|
1. сөздердің тиістісін қойып,бірінші сөйлемді жазады 2. сөздердің тиістісін қойып,екінші сөйлемді жазады 3. сөздердің тиістісін қойып,үшінші сөйлемді жазады 4.жақшадағы сөздердің антонимін айтады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -сөздердің тиістісін қойып,бірінші сөйлемді жазады(1б) - сөздердің тиістісін қойып,екінші сөйлемді жазады(1б) - сөздердің тиістісін қойып,үшінші сөйлемді жазады(1б) -жақшадағы сөздердің антонимін айтады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Оқулық 24–жаттығу 14,15-беттер Дәптер
қаламсап Сурет |
|
|
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс 25-жаттығу «Із кесуші» әдісі
|
Жұмбақ шешуін табады. Ұшқыр сөзінің синонимін табады |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -Жұмбақтың шешуін табады – 1 балл - Ұшқыр сөзінің синонимін табады – 1 балл |
Оқулық 25-жаттығу 15-бет
|
|
|
Сергіту сәті 2 мин |
«Биле, биле»
|
Оқушылар бейнебаяндағы би қимылдарын айталайды. |
|
https://youtu.be/rY-i9-aNevA?si=NJ8TskTwd0woOZdH |
|
|
5 мин |
Топтық жұмыс
|
Оқушылар асықтағы тапсырмаларды орындап, қалталарға салады. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтыңсоңы 5 мин Рефлек Сия 3 мин |
Сабақты бекіту «Лампа» әдісі
Омоним сөздер деп қандай сөздерді айтады? Синоним сөздер деп қандай сөздерді айтады? Антоним сөздер деп қандай сөздерді айтады? Мысал келтір Критериалды бағалау
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Кері байланыс «Саты» әдісі Үйге тапсырма 25-жаттығу 15-бет |
Сұрақ жауап беріп, лампаны жағады.
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай критериалды бағалау парақшасына жазып, балын есептейді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Критериалды бағалау парақшасы
|
|
шағым қалдыра аласыз



























