Тақырып бойынша 11 материал табылды

Антоним,синоним, омоним туралы не білдім ҚМЖ 2 сын

Материал туралы қысқаша түсінік
Антоним,синоним, омоним туралы не білдім ҚМЖ 2 сын
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Қазақ тілі

Күні:


Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Антоним,синоним, омоним туралы не білдім?


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау

2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау

Сабақтың мақсаты

Тақырыбына қарап,мәтін мазмұнын болжау

Тірек сөздерді пайдаланып, шағын мәтін жазу

Құндылық

Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Лабиринт» ойыны

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді



Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(5 мин)

















10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

22 –жаттығу 14 –бет

Суреттегі зат атауларын екі мағынада қолданып, сөйлем құрап жаз



«Ойлан, тап» ойын

Жұмбақты оқып,шешуін тап

Қара сөзінің омонимін айт

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Омоним сөздерді ажыратасың

Мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастырасың


1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Болжам» әдісі

Тақырыбына қарап,өлең не туралы екенін болжа.

Өлең неліктен олай аталған?


Бейнежазба ұсынылады

ЕББҚ

Өлең не туралы?

Талқылау сұрақтары:

1.Бейнежазбадан не білдің?


Суреттегі зат атауларын екі мағынада қолданып, сөйлем құрап жазады



Жұмбақты оқып,шешуін табады

Қара сөзінің омонимін табады










1. тақырыбына қарап,өлең не туралы екенін болжап айтады

2.өлеңнің аты туралы ойын айтады

3.қарамен жазылған сөздің омоним болатынын дәлелдейді


Қазақстан футболшылары туралы бейнежазбаны тамашалайды

Дескриптор:

-сөйлем құрап жазады (1б)



Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!









Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор:

-тақырыбына қарап,өлең не туралы екенін болжап айтады(1б)

-өлеңнің аты туралы ойын айтады(1б)

-қарамен жазылған сөздің омоним болатынын дәлелдейді(1б)

ҚБ:

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!








Суретті жұмбақ жазылған А4








Оқулық

23-жаттығу

14-бет

Қолсағат





https://youtu.be/Mi5vjFKNDoY


8 мин













Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Жақша ішіндегі сөздердің тиістісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не білдің?


Екі қолмен сурет салу

1. сөздердің тиістісін қойып,бірінші сөйлемді жазады

2. сөздердің тиістісін қойып,екінші сөйлемді жазады

3. сөздердің тиістісін қойып,үшінші сөйлемді жазады

4.жақшадағы сөздердің антонимін айтады




Арнайы суретті бір уақытта екі қолмен салады

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-сөздердің тиістісін қойып,бірінші сөйлемді жазады(1б)

- сөздердің тиістісін қойып,екінші сөйлемді жазады(1б)

- сөздердің тиістісін қойып,үшінші сөйлемді жазады(1б)

-жақшадағы сөздердің антонимін айтады(1б)

«Басбармақ» арқылы

Оқулық

24–жаттығу

14,15-беттер

Дәптер

қаламсап










Сурет


10 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Із кесуші» әдісі

Тірек сөздерді пайдаланып, «Жеңіс» тақырыбында мәтін құрастырып жаз


ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Бейнежазбадан не білдің?

Тірек сөздерді пайдаланып, «Жеңіс» тақырыбында мәтін құрастырып жазады




«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-



Оқулық

26-жаттығу

15-бет

Таратпа

Қаламсап



Сабақтың соңы Рефлек

сия

7 мин

Үйге тапсырма

25-жаттығу 15-бет

«Сыныптан шығу билеті» әдісі

Омоним сөздер деп қандай сөздерді айтады?

Синоним сөздер деп қандай сөздерді айтады?

Антоним сөздер деп қандай сөздерді айтады?

Мысал келтір

«Қолсағат» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)







Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!












Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.01.2025
338
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі