Анықталмаған интеграл

Тақырып бойынша 15 материал табылды

Анықталмаған интеграл

Материал туралы қысқаша түсінік
Анықталмаған интеграл туралы түсінік қалыптастыру үшін, тапсырмалардың берілу тәсілдерінде. Сергіту сәтінде интеграл белгісін қолданып, белгілі бір бейнені суреттеп шығу. (оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін шыңдау)
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тақырыбы:

Анықталған интеграл

Күні,айы:04.10.2023

Мұғалім Чка Айнұр

11Б сынып

Қатысқандар саны

Қатысқандар саны

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.3.1.7 – анықталған интеграл ұғымын білу, анықталған интегралды есептей білу;

Сабақ мақсаты

  • Анықталған интеграл және оны есептеу үшін  Ньютон-Лейбниц формуласын есеп шығаруда қолданады.

  • Оқушылардың ақыл-ойын жан-жақты дамыту, мактематикалық сауаттылығын арттырады.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы 7мин

Оқушылармен сәлемдесу,

түгендеу, сабаққа

дайындықтарын тексеру.

«Бағдар шам түстері» бойынша топқа бөлу.

Үй тапсырмасын тексеремін.

«+», «-» арқылы тесеріледі.

Оқушылар үй тапсырмасын өзара дәптер алмастырып тексереді.

«Ой қозғау» сұрақтары.

Графикалық органайзер тәсілі.

Әр оқушыға корточка арқылы, өтілген тақырыптар бойынша формулалармен ережелерді жазу ұсынылады.




Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады





Слайд1




Сабақтың ортасы

13 мин



10мин













3 мин



9 мин














Жек жұмыс: «Өзіңе сен, ақылың мен білімің алып шығар екі жақтап».



Топтық жұмыс: «Жұмыла көтерген жүк жеңіл».













«Сергіту сәті» Ой жүйрік бәрінен!

Жұптық жұмыс














Оқулықтағы №1.85 1); 3) 1.86 1) есептерін орындау. Анықталған интегралдың мәнін есептеу арқы өз білімдерін тиянақтайды.

ҚБ: Дұрыс жауаптары арқылы оқушы өзін-өзі бағалау.

«Конверттегі есеп» арқылы топтарға тапсырма ұлестіру.(анықталған интеграл көмегімен қисықсызықты трапецияның ауданын есептеу). Топқа тапсырмалар беріледі, әр топ белсенді түрде бірлесіп тапсырмаларын орындайды, талқылайды, бірін-бірі тыңдайды, ой бөліседі, берілген тапсырманы орындап шығады. Топтар тапсырмаларын 1 алмастырып тексереді.

  1. Берілген парабола және абцисса өсімен шектелген қисықсызықты трапецияны салып, ауданын табыңдар.

ҚБ: Дескриптор арқылы топтар бір-бірін бағалайды.

Интеграл көмегімен сурет салу.

  1. Берілген функцияны анықтап, анықталған интеграл арқылы ауданын табыңдар.

Дескриптор

-функция түрін анықтайды. 1б

-жоғарға төменгі шегін анықтайды.1б

-алғашқы функциясын табады. 1б

-Қисықсызықты трапецияның ауданын табады.1б

ҚБ: Дескриптор арқылы жұптар бір-бірін бағалайды.


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады

Дескриптор

* алғашқы функциясын табады. 1б

* жоғарғы шегімен төменгі шегін қойып айырмасын табады. 1б

Дескриптор

* графигін салады.

* жоғарғы және төменгі шегін анықтайды.

* қисықсызықты трапецияның ауданын табады.


Слайд 2

Jamboard платформасын қолдану

Жұмыс дәптері








Сабақтың соңы

Кері байланыс 3мин


«google jamboard» арқылы оқушылардан кері байланыс аламын.

Бүгінгі сабақтан нені меңгердің?

Қандай қиындықтар болды?

Сабақтың қызықты тұстары болдыма?


Үй тапсырмасы №1.85-1.86жұптары.

Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша «jamboard» арқылы кері байланыс береді.


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады

Слайд 3

Жұмыс дәптері


















Қосымша 1 Ой қозғау

=











Қосымша 2 топтық тапсырма. Топтық жұмыс

  1. Берілген парабола және абцисса өсімен шектелген қисықсызықты трапецияны салып, ауданын табыңдар.








  1. Берілген функцияны анықтап, анықталған интеграл арқылы ауданын табыңдар.










Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.02.2024
273
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі