Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Төрт түлік мал мен егіншілік - ел берекесі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Анаркулов М |
|
Күні: |
10.02.2025ж |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақ бидай |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау 7.О5. Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну. 7.ТБ1.3. Топтау сан есімдерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
Психологиялық ахуалды қалыптастыру «Менің қимылым» тренингі Сендер егер музыканың шығу тарихын білетін болсаңдар, 3 рет шабалақ ұрыңдар; Егер сендер Ілияс Жансүгіровтың «Күйші» поэмасының желісін білсеңдер , ауада жүрек сызыңдар Егер сендерде қазір шырқайтын ортақ әндерің болса, оны шырқаңдар Егер сендер Қазақстаннан шыққан танымал әншілерді білетін болсаңдар, оң қолдарыңды көтеріңдер Егер сендер домбыра тамаша ұлттық аспап деп ұйғарсаңдар, «Ең тамаша» сөзін хор болып айтыңдар Егер сендер сабақ қызық өтсін десеңдер, аяқтарыңды топырлатыңдар Егер сіздер мектебімізді ,ұстазлдарды жақсы көрсеңдер, «РАХМЕТ» сөзін 3 рет хор болып айтыңдар! Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңдер, алақандарыңды 3 рет соғыңдар! Керемет ,жарайсыңдар, олай болса келесі әрекетке көшсек Т Тамаша, оқушылар олай болса өткенге шолу жасасақ. Ол үшін сендер кітап сөресіндегі мына сұрақтарға жауап берулерің керек
Айтп кететін жәйт мына кітапшалардың екеуінде сұрақ жоқ . Ол кітапшаны алған оқушыға жауап бермей-ақ бонус 1 балл беріледі.
|
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
Сұрақтарға жауап береді |
Бағалау парақшасы Мадақтау сөздер
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап береді-1 балл
|
Слайд
Слайд |
|
|
|||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
5 мин |
Жаңа сабаққа кіріспе Қадірлі , оқушылар, ендігі назарларыңды жасанды интелект бейнесіне қаратсам. ЖИ рөлігі арқылы жаңа сабаққа кіріспе жасалады |
Жасанды интнлнкт ақпаратымен танысады.
Жаңа сөздермен таныс болады, қайталайды. |
|
Интербелсенді тақта Слайд |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 2 мин.
|
Сөздік жұмысы
Егін- урожай Егіншілік- земледелие Қуаңшылық- засуха Нашарлай -хуже Мұң- зарына- к печали Зая кетпей- не уходя попрасту Айырылмас – неразлучный |
|
Дескриптор:Жаңа сөздерді қазақша орысша баламасымен қайталайды-1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптерлері.Слайд |
|
||||||
|
5 мин |
|
Айтылым Самаурындағы сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. Слайд |
|
||||||
|
5 мин
7 мин |
2-тапсырма. Тапсырманы орындамас алдын әдеби тілдік бағдарға мән берейік. Зат есім дегеніміз не?Олай болса осыған байланысты тапсырмалар орындаймыз Оқушылар ендігі тапсырмаларың Жазылым.Оқылым. «Бір шәугім
шай» әдісі Келесі тапсырмамыз тыңдалым, әрі оқылым тапсырмасы Оқылым мәтініноқулықтан оқыймыз және бейнеден де тыңдаймыз БЕЙНЕБАЯН Тыңдалым. Оқылым. Сергіту сәті . Ал, балалар, сабағымыздың сендерге ұнайтын жерін айтсам. «Кім жылдам?» әдісі
Оқылым. Айтылым. «Жұмбақ
кеселер» тәсілі 5 –тапсырма. 9- тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер.Ауызша. 1.Ақ бидайдың өсуіне не
кедергі болды? 4. Ақ бидайдың өсуіне судың пайдасы бар ма? 5. Күн бидайға не үшін керек? 6. Қуаңшылық –табиғи жағдай ма, адамның кесірі ме? 7.Адам бидайғане үшін көмектесті? 8. Сен адамның орнында болсаң не істер едің? |
Ж
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Берілген сөздерге сұрақ қояды-1 балл Осы сөздерді қатыстырып, сөз тіркесін құрайды- 1 балл
Дескриптор: Мәтінді тыңдайды-1 балл мәтінді оқыйды- 1 балл Өз ойын білдіреді-1 балл
Сұрақтарға жауап береді-1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптерлері.
Слайдтар
Слайдтар
Слайдтар
Слайдтар |
|
||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Үйге тапсырма1 топ: 8-тапсырма. Қажетті сөздерді пайдаланып , ойды аяқта 2 топ: 10- тапсырма. Мақал-мәтелді орыс тіліне аударып, жаз. Кері байланыс : 2+1 |
Жапсырмаларға 2 аұпарат бір сұрақ жазады |
Оқушыларға қорытынды баға қойылады |
Слайд Кеспе қағаздар
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақ бидай
Ақ бидай
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Төрт түлік мал мен егіншілік - ел берекесі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Анаркулов М |
|
Күні: |
10.02.2025ж |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақ бидай |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау 7.О5. Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну. 7.ТБ1.3. Топтау сан есімдерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
Психологиялық ахуалды қалыптастыру «Менің қимылым» тренингі Сендер егер музыканың шығу тарихын білетін болсаңдар, 3 рет шабалақ ұрыңдар; Егер сендер Ілияс Жансүгіровтың «Күйші» поэмасының желісін білсеңдер , ауада жүрек сызыңдар Егер сендерде қазір шырқайтын ортақ әндерің болса, оны шырқаңдар Егер сендер Қазақстаннан шыққан танымал әншілерді білетін болсаңдар, оң қолдарыңды көтеріңдер Егер сендер домбыра тамаша ұлттық аспап деп ұйғарсаңдар, «Ең тамаша» сөзін хор болып айтыңдар Егер сендер сабақ қызық өтсін десеңдер, аяқтарыңды топырлатыңдар Егер сіздер мектебімізді ,ұстазлдарды жақсы көрсеңдер, «РАХМЕТ» сөзін 3 рет хор болып айтыңдар! Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңдер, алақандарыңды 3 рет соғыңдар! Керемет ,жарайсыңдар, олай болса келесі әрекетке көшсек Т Тамаша, оқушылар олай болса өткенге шолу жасасақ. Ол үшін сендер кітап сөресіндегі мына сұрақтарға жауап берулерің керек
Айтп кететін жәйт мына кітапшалардың екеуінде сұрақ жоқ . Ол кітапшаны алған оқушыға жауап бермей-ақ бонус 1 балл беріледі.
|
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
Сұрақтарға жауап береді |
Бағалау парақшасы Мадақтау сөздер
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап береді-1 балл
|
Слайд
Слайд |
|
|
|||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
5 мин |
Жаңа сабаққа кіріспе Қадірлі , оқушылар, ендігі назарларыңды жасанды интелект бейнесіне қаратсам. ЖИ рөлігі арқылы жаңа сабаққа кіріспе жасалады |
Жасанды интнлнкт ақпаратымен танысады.
Жаңа сөздермен таныс болады, қайталайды. |
|
Интербелсенді тақта Слайд |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 2 мин.
|
Сөздік жұмысы
Егін- урожай Егіншілік- земледелие Қуаңшылық- засуха Нашарлай -хуже Мұң- зарына- к печали Зая кетпей- не уходя попрасту Айырылмас – неразлучный |
|
Дескриптор:Жаңа сөздерді қазақша орысша баламасымен қайталайды-1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптерлері.Слайд |
|
||||||
|
5 мин |
|
Айтылым Самаурындағы сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. Слайд |
|
||||||
|
5 мин
7 мин |
2-тапсырма. Тапсырманы орындамас алдын әдеби тілдік бағдарға мән берейік. Зат есім дегеніміз не?Олай болса осыған байланысты тапсырмалар орындаймыз Оқушылар ендігі тапсырмаларың Жазылым.Оқылым. «Бір шәугім
шай» әдісі Келесі тапсырмамыз тыңдалым, әрі оқылым тапсырмасы Оқылым мәтініноқулықтан оқыймыз және бейнеден де тыңдаймыз БЕЙНЕБАЯН Тыңдалым. Оқылым. Сергіту сәті . Ал, балалар, сабағымыздың сендерге ұнайтын жерін айтсам. «Кім жылдам?» әдісі
Оқылым. Айтылым. «Жұмбақ
кеселер» тәсілі 5 –тапсырма. 9- тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер.Ауызша. 1.Ақ бидайдың өсуіне не
кедергі болды? 4. Ақ бидайдың өсуіне судың пайдасы бар ма? 5. Күн бидайға не үшін керек? 6. Қуаңшылық –табиғи жағдай ма, адамның кесірі ме? 7.Адам бидайғане үшін көмектесті? 8. Сен адамның орнында болсаң не істер едің? |
Ж
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Берілген сөздерге сұрақ қояды-1 балл Осы сөздерді қатыстырып, сөз тіркесін құрайды- 1 балл
Дескриптор: Мәтінді тыңдайды-1 балл мәтінді оқыйды- 1 балл Өз ойын білдіреді-1 балл
Сұрақтарға жауап береді-1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптерлері.
Слайдтар
Слайдтар
Слайдтар
Слайдтар |
|
||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Үйге тапсырма1 топ: 8-тапсырма. Қажетті сөздерді пайдаланып , ойды аяқта 2 топ: 10- тапсырма. Мақал-мәтелді орыс тіліне аударып, жаз. Кері байланыс : 2+1 |
Жапсырмаларға 2 аұпарат бір сұрақ жазады |
Оқушыларға қорытынды баға қойылады |
Слайд Кеспе қағаздар
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз
оптарға
бірігу:Кітап қималарының артындағы жазылған сөздерге байланысты екі
топқа бірігеді


азылым














