|
Білім беру ұйымының атауы |
«№1 мектеп-гимназия» КММ |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жиенбаева Қ.Б. |
||||
|
Күні: |
22.09.25 |
||||
|
Сынып: |
2 «А» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№9-сабақ. Ақ лағым Б.Соқпақбаев «Ақ лақ» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1.шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау; 2.2.6.1–кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқымен іс-әрекетін бағалау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді өз сөзімен әңгімелейді,кейіпкердің іс-әрекетіне пікір білдіреді Суретті сипаттап айтады. |
||||
|
Құндылық мақсаты: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
Жасына байланысты қол жетімді еңбек, еңбек қызметінің әртүрлі түрлеріне қатысуға дайын болу |
||||
|
Апта дәйексөзі: |
«Еңбек - жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы/Абай/ |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақтың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту Қол алысып, кәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру Қандай жақсы дос болу
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «КОМИКС» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Бекіту сұрақтарына жауап беру.
Тақырыпты ашу «Мнемотехника» әдісі
Тастан-тасқа секiредi, Жаңа тақырып Топтық жұмыс 1-тапсырма І топ Лақ сөзін қайда, қай жерден естідің? ІІ топ Лақ сөзі көз алдыңа нені елестетеді? ІІІ топ Оның түсін, көзін, пішінін сипаттап айт. ІV топ Алда оқитын мәтіннің не туралы екенін болжа.
2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы Бейнебаян көрсету «Ақ лақ.» Б. Соқпақбаев Талқылау сұрақтары:
Оқылым. Мәтінді оқу
Топтық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Мәтіндегі оқиғаны төмендегі ретпен әңгімеле 1.Малшы ауылда 2.Сүп-сүйкімді төлдер 3.Ақ лақтың жайы 4.Дәрігерлік көмек
Ұжымдық жұмыс 4-тапсырма «Менің ойымша»әдісі Ораздың іс-әрекетіне өз көзқарасыңды білдір.Сенің ойыңша ол дұрыс жасады ма? Сен не істер едің?
ФС тапсырмасы 5-тапсырма Топтық жұмыс Жақсы көретін күшігің жарақат алды дейік. Сен не істейсің? Суреттерге қарап әңгімеле 1-топ: оқиғаның басталуы 2-топ: оқиғаның жалғасуы 3-топ: оқиғаның соңы
ҚБ: Мәтінге сүйеніп, дұрыс жауапты белгіле.
6-тапсырма Мәтінге сүйеніп, сурет бойынша үш сөйлем құрап жазып кел Үлгі: Біз жайлауға бардық.Онда төлдер бар. Біз құлын, қозы-лақтармен ойнадық. Үй тапсырмасы 2-5тапсырма, 24-25 бет Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен айтады
Үй тапсырмасын тексереді
Тақырыпты ашады
Лаққа сипаттама жасайды
Мәтінді видеодан көреді
Әңгімелесу өткізеді
Мәтінді түсініп оқиды
Жаттығу жасайды
Сурет реті бойынша әңгімелейді
Өз ойын айтады
Топтық жұмыс жасайды
Қосымша жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ:«Қоржын»әдісі Дескриптор: үй тапсырмасын айтады. Бекіту сұрақтарына жауап береді -1б
ҚБ:«Қоржын»әдісі Дескриптор: Суреттегі төл туралы төрт тапсырмаға жауап беріп көреді-1б Лақ туралы ойларымен бөліседі-1б
ҚБ:«Қоржын»әдісі Дескриптор: Автор туралы әңгімелейді-1б Мәтін мазмұнын әңгімелейді-1б
ҚБ:«Қоржын»әдісі Дескриптор: Мәтінді ретімен әңгімелей алады-1б Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1б
Керемет!
ҚБ:«Қоржын»әдісі Дескриптор. Мәтін кейіпкерінің іс-әрекетін сипаттайды-1б Өз көзқарасын білдіреді-1б
ҚБ:«Қоржын»әдісі Дескриптор: Суретпен жұмыс жасап,оқиғаны ретімен айтып шығады-1б
Жарайсыңдар!
«Білім қоржыны» әдісі
|
Музыка ойнап тұрады.
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Музыка
Оқулық
Кесте
Оқулық
Жұмыс дәптері Суреттер
Кері байланыс парағы |
|
![]()
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақ лағым Б.Соқпақбаев «Ақ лақ»
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№1 мектеп-гимназия» КММ |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жиенбаева Қ.Б. |
||||
|
Күні: |
22.09.25 |
||||
|
Сынып: |
2 «А» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№9-сабақ. Ақ лағым Б.Соқпақбаев «Ақ лақ» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1.шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау; 2.2.6.1–кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқымен іс-әрекетін бағалау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді өз сөзімен әңгімелейді,кейіпкердің іс-әрекетіне пікір білдіреді Суретті сипаттап айтады. |
||||
|
Құндылық мақсаты: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
Жасына байланысты қол жетімді еңбек, еңбек қызметінің әртүрлі түрлеріне қатысуға дайын болу |
||||
|
Апта дәйексөзі: |
«Еңбек - жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы/Абай/ |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақтың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту Қол алысып, кәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру Қандай жақсы дос болу
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «КОМИКС» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Бекіту сұрақтарына жауап беру.
Тақырыпты ашу «Мнемотехника» әдісі
Тастан-тасқа секiредi, Жаңа тақырып Топтық жұмыс 1-тапсырма І топ Лақ сөзін қайда, қай жерден естідің? ІІ топ Лақ сөзі көз алдыңа нені елестетеді? ІІІ топ Оның түсін, көзін, пішінін сипаттап айт. ІV топ Алда оқитын мәтіннің не туралы екенін болжа.
2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы Бейнебаян көрсету «Ақ лақ.» Б. Соқпақбаев Талқылау сұрақтары:
Оқылым. Мәтінді оқу
Топтық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Мәтіндегі оқиғаны төмендегі ретпен әңгімеле 1.Малшы ауылда 2.Сүп-сүйкімді төлдер 3.Ақ лақтың жайы 4.Дәрігерлік көмек
Ұжымдық жұмыс 4-тапсырма «Менің ойымша»әдісі Ораздың іс-әрекетіне өз көзқарасыңды білдір.Сенің ойыңша ол дұрыс жасады ма? Сен не істер едің?
ФС тапсырмасы 5-тапсырма Топтық жұмыс Жақсы көретін күшігің жарақат алды дейік. Сен не істейсің? Суреттерге қарап әңгімеле 1-топ: оқиғаның басталуы 2-топ: оқиғаның жалғасуы 3-топ: оқиғаның соңы
ҚБ: Мәтінге сүйеніп, дұрыс жауапты белгіле.
6-тапсырма Мәтінге сүйеніп, сурет бойынша үш сөйлем құрап жазып кел Үлгі: Біз жайлауға бардық.Онда төлдер бар. Біз құлын, қозы-лақтармен ойнадық. Үй тапсырмасы 2-5тапсырма, 24-25 бет Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен айтады
Үй тапсырмасын тексереді
Тақырыпты ашады
Лаққа сипаттама жасайды
Мәтінді видеодан көреді
Әңгімелесу өткізеді
Мәтінді түсініп оқиды
Жаттығу жасайды
Сурет реті бойынша әңгімелейді
Өз ойын айтады
Топтық жұмыс жасайды
Қосымша жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ:«Қоржын»әдісі Дескриптор: үй тапсырмасын айтады. Бекіту сұрақтарына жауап береді -1б
ҚБ:«Қоржын»әдісі Дескриптор: Суреттегі төл туралы төрт тапсырмаға жауап беріп көреді-1б Лақ туралы ойларымен бөліседі-1б
ҚБ:«Қоржын»әдісі Дескриптор: Автор туралы әңгімелейді-1б Мәтін мазмұнын әңгімелейді-1б
ҚБ:«Қоржын»әдісі Дескриптор: Мәтінді ретімен әңгімелей алады-1б Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1б
Керемет!
ҚБ:«Қоржын»әдісі Дескриптор. Мәтін кейіпкерінің іс-әрекетін сипаттайды-1б Өз көзқарасын білдіреді-1б
ҚБ:«Қоржын»әдісі Дескриптор: Суретпен жұмыс жасап,оқиғаны ретімен айтып шығады-1б
Жарайсыңдар!
«Білім қоржыны» әдісі
|
Музыка ойнап тұрады.
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Музыка
Оқулық
Кесте
Оқулық
Жұмыс дәптері Суреттер
Кері байланыс парағы |
|
![]()
![]()
шағым қалдыра аласыз








