|
Бөлім |
Өзім туралы |
|||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
||||||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақ лағым Б.Соқпақбаев.«Ақ лақ» |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1.шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау; 2.2.6.1–кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқымен іс-әрекетін бағалау. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді өз сөзіңмен әңгімелеу Кейіпкердің іс –әрекетіне пікір білдіру Суретті сипаттап айту |
|||||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма 22,23-бет Отбасыңда саған айтатын ақыл-кеңестерді жаз. «Ой қозғау» әдісі Суреттегі төл туралы үш тапсырмаға жауап бер. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Мәтінді өз сөзіңмен әңгімелеу Кейіпкердің іс –әрекетіне пікір білдіру Суретті сипаттап айту
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет ұсыну Мәтінді оқы. Мәтіндегі оқиғаны төмендегі ретпен әңгімеле «Дауыстап ойлау» әдісі -Мәтін не туралы? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Ақ лақты не себепті дәрігерге апарды? |
Отбасындағы өзіне айтылатын кеңестерді жазады
Лақ сөзін қай жерде естігенін айтады Лақ сөзін естігенде көз алдына не елестейтінін айтады Лақты сипаттайды
1. автор туралы әңгімелейді 2.мәтін мазмұны туралы әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -кеңес жазады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын!
Лайктар салынған таратпа
Дескриптор: -автор туралы әңгімелейді(1б) -мәтін мазмұнын берілген ретпен әңгімелейді(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Б.Соқпақбаевтың суреті А4 Оқулық 24,25-бет |
||||
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі Ораздың іс –әрекетіне өз көзқарасыңды білдір «Дауыстап ойлау» әдісі -Не түсіндің? ЕББҚ Ораз іс –әрекетіне өз көзқарасыңды білдір Талқылау сұрақтары: 1. Мәтіннен өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз, Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз. Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз, Біз қырыққабатты басамыз, басамыз. |
1. мәтін кейіпкерінің іс-әрекетін сипаттайды 2.өз көзқарасын білдіреді
Сұраққа жауап береді
Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -мәтін кейіпкерінің іс-әрекетін сипаттайды(1б) -өз көзқарасын білдіреді(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап бербеді
Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 24,25-бет |
|
|||
|
8 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бинокль» әдісі Суретке қара. Әңгіме құрастыр.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қандай үй жануарын ұнатасың? |
1. бірінші сурет бойынша әңгімелейді 2.екінші сурет бойынша әңгімелейді 3.үшінші сурет бойынша әңгімелейді 4.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -екінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -үшінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды |
Оқулық 5-тпсырма 25-бет дәптер қаламсап |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 лайк) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 лайк) Үйге тапсырма 6–тапсырма 26-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақ лағым Б.Соқпақбаев.«Ақ лақ»
Ақ лағым Б.Соқпақбаев.«Ақ лақ»
|
Бөлім |
Өзім туралы |
|||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
||||||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақ лағым Б.Соқпақбаев.«Ақ лақ» |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1.шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау; 2.2.6.1–кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқымен іс-әрекетін бағалау. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді өз сөзіңмен әңгімелеу Кейіпкердің іс –әрекетіне пікір білдіру Суретті сипаттап айту |
|||||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма 22,23-бет Отбасыңда саған айтатын ақыл-кеңестерді жаз. «Ой қозғау» әдісі Суреттегі төл туралы үш тапсырмаға жауап бер. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Мәтінді өз сөзіңмен әңгімелеу Кейіпкердің іс –әрекетіне пікір білдіру Суретті сипаттап айту
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет ұсыну Мәтінді оқы. Мәтіндегі оқиғаны төмендегі ретпен әңгімеле «Дауыстап ойлау» әдісі -Мәтін не туралы? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Ақ лақты не себепті дәрігерге апарды? |
Отбасындағы өзіне айтылатын кеңестерді жазады
Лақ сөзін қай жерде естігенін айтады Лақ сөзін естігенде көз алдына не елестейтінін айтады Лақты сипаттайды
1. автор туралы әңгімелейді 2.мәтін мазмұны туралы әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -кеңес жазады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын!
Лайктар салынған таратпа
Дескриптор: -автор туралы әңгімелейді(1б) -мәтін мазмұнын берілген ретпен әңгімелейді(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Б.Соқпақбаевтың суреті А4 Оқулық 24,25-бет |
||||
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі Ораздың іс –әрекетіне өз көзқарасыңды білдір «Дауыстап ойлау» әдісі -Не түсіндің? ЕББҚ Ораз іс –әрекетіне өз көзқарасыңды білдір Талқылау сұрақтары: 1. Мәтіннен өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз, Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз. Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз, Біз қырыққабатты басамыз, басамыз. |
1. мәтін кейіпкерінің іс-әрекетін сипаттайды 2.өз көзқарасын білдіреді
Сұраққа жауап береді
Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -мәтін кейіпкерінің іс-әрекетін сипаттайды(1б) -өз көзқарасын білдіреді(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап бербеді
Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 24,25-бет |
|
|||
|
8 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бинокль» әдісі Суретке қара. Әңгіме құрастыр.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қандай үй жануарын ұнатасың? |
1. бірінші сурет бойынша әңгімелейді 2.екінші сурет бойынша әңгімелейді 3.үшінші сурет бойынша әңгімелейді 4.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -екінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -үшінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды |
Оқулық 5-тпсырма 25-бет дәптер қаламсап |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 лайк) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 лайк) Үйге тапсырма 6–тапсырма 26-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













