«Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі» МКҚК
«ЖҚКжЖТК» басшысының оқу – әдістемелік жұмысы жөніндегі орынбасары
________________А.Ж. Тулеуова
«_____»_______2024 жыл
1. Жалпы мәліметтер:
|
Тобы: |
160 |
161 |
162 |
ТД-24 |
ДГЗ-24 |
А-24 |
СТ-24 |
|
Күні: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқу сабағының жоспары Ақ Орда қазақ хандығының құрылуы (сабақтың тақырыбы) |
|
|
Модуль/пән атауы: |
Қазақстан тарихы |
|
Педагог: |
Тұрғанбаева А.Т |
|
Сабақтың түрі: |
Аралас |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасу үдерісіндегі Ақ Орданың рөлін анықтау |
|
Сабақтың міндеті: |
-Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін біледі. -Қазақ хандығының қалыптасуындағы Ақ Орда мемлекетінің рөлін талдап, дәлелдер келтіреді. |
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 4 мин Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Cтуденттермен амандасу, журнал бойынша түгендеу Сельфи жасату. Өздерін түсіру керек. Айтылған команданы қателеспей кері тездетіп жасату. -АЛҒА десе – артқа -АРТҚА десе – алға -Оңға десе –солға, Солға десе – оңға! -Үй тапсырмасын тексеру. Тапсырма Interacty платформасында ұсынылады. |
Аудитория тазалығын қадағалау, жоқ студенттерді айту. Сельфи жасайды. -АЛҒА десе – артқа -АРТҚА десе – алға -Оңға десе –солға, Солға десе – оңға! Қателеспей, тездетіп жасайды. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Жаттығуға дейінгі және жаттығудан кейінгі фотоларын салыстырады. Қозғалыс – өмірдің формуласы. |
Телефон Ми мен іс –әрекетке қозғалыс. Құндылықты айту. https://interacty.me/projects/f3e292e7f8e788a8 |
|
||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 20 мин |
Жаңа тақыпты жазады.
«Стоп кадр» әдісі. «Алтын Орда, Көк Орда» ұғымы пайда болуына тереңірек жауап береді. Топқа бөлу Merge Qr арқылы кюар кодттар қойылды Зерттеу және талдау шағын топтарға біріктіріңіз. Дереккөзімен жұмыс. Ақ Орда мемлекеті мен Қазақ хандығының сабақтастығына нақты дәлелдер келтіріп талдаңыз.
|
Жаңа тақыпты дәптерлеріне жазады. Бейнефильмді көре отырып тапсырмаларды орындайы. https://view.genially.com/671e3ec4dc69da78922a39d8/interactive-content-video-quiz 1-топ Жошы ұрпақтары 2-топ Орда зерттеушілері 3-топ Алтын Орда тобы
QR ашып, топтың атауы бойынша топтарға бөлініп отырады. Топтасып жұмыс жасайды. Дереккөздерін пайдалана отырып кестені толтырады. 1-топ: Ақорда 2- топ: Қазақ Хандығын 3 – топ: Қорытынды ой айтады.
|
Ауызша мадақтау.
Топтық жұмыс
ҚБ: 3Ж әдісі
-жүйелі, -жылдам -жинақы
|
Интернет,
QR
Дерек көздері – үлестірмелі материалдар;
Презентация
|
|
||||||||||||||||||||
|
6 мин |
Зерттеу және талдау Жұптық жұмыс. Сәйкестендіру. Хронологиялық кестені сәйкестендіреді. |
Жұптық жұмыс
|
ҚБ: Көршіңді бағала |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Бекіту 5 мин |
Сабақты қорытындылау ChatGPT платформасына арқылы «ашық микрофон» әдісімен жаңа сабақты бекітеді. 1. Алтын Орда 2. Қазақ хандығының құрылу 3. Алтын Орда тарихында қолданылатын негізгі терминдер мен түсініктер |
Жаңа тақырып бойынша ойларын ортаға салып, сабақты бекітеді.
|
«Ең үздік студент» номинациясы беріледі.
|
Микрофон ChatGPT платформасы Терминдер
|
|
||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 3 мин |
Padlet платформасына 3Қ әдісі бойынша коментарий жазады. 3Қ -ҚҰНДЫ ҚИЫН ҚЫЗЫҚ QR сканерлеп сабақ бойынша кері байланыс жасайды.
Бағалау парағы бойынша Бағаланады. |
Padlet плотформасына 3Қ әдісі бойынша коментарий жазады. 3Қ -ҚҰНДЫ ҚИЫН ҚЫЗЫҚ |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
QR
https://padlet.com/aigerimbektasovna/padlet-mnd6zb8ezv9opm1c
|
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақ Орда қазақ хандығының құрылуы
Ақ Орда қазақ хандығының құрылуы
«Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі» МКҚК
«ЖҚКжЖТК» басшысының оқу – әдістемелік жұмысы жөніндегі орынбасары
________________А.Ж. Тулеуова
«_____»_______2024 жыл
1. Жалпы мәліметтер:
|
Тобы: |
160 |
161 |
162 |
ТД-24 |
ДГЗ-24 |
А-24 |
СТ-24 |
|
Күні: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқу сабағының жоспары Ақ Орда қазақ хандығының құрылуы (сабақтың тақырыбы) |
|
|
Модуль/пән атауы: |
Қазақстан тарихы |
|
Педагог: |
Тұрғанбаева А.Т |
|
Сабақтың түрі: |
Аралас |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасу үдерісіндегі Ақ Орданың рөлін анықтау |
|
Сабақтың міндеті: |
-Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін біледі. -Қазақ хандығының қалыптасуындағы Ақ Орда мемлекетінің рөлін талдап, дәлелдер келтіреді. |
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 4 мин Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Cтуденттермен амандасу, журнал бойынша түгендеу Сельфи жасату. Өздерін түсіру керек. Айтылған команданы қателеспей кері тездетіп жасату. -АЛҒА десе – артқа -АРТҚА десе – алға -Оңға десе –солға, Солға десе – оңға! -Үй тапсырмасын тексеру. Тапсырма Interacty платформасында ұсынылады. |
Аудитория тазалығын қадағалау, жоқ студенттерді айту. Сельфи жасайды. -АЛҒА десе – артқа -АРТҚА десе – алға -Оңға десе –солға, Солға десе – оңға! Қателеспей, тездетіп жасайды. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Жаттығуға дейінгі және жаттығудан кейінгі фотоларын салыстырады. Қозғалыс – өмірдің формуласы. |
Телефон Ми мен іс –әрекетке қозғалыс. Құндылықты айту. https://interacty.me/projects/f3e292e7f8e788a8 |
|
||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 20 мин |
Жаңа тақыпты жазады.
«Стоп кадр» әдісі. «Алтын Орда, Көк Орда» ұғымы пайда болуына тереңірек жауап береді. Топқа бөлу Merge Qr арқылы кюар кодттар қойылды Зерттеу және талдау шағын топтарға біріктіріңіз. Дереккөзімен жұмыс. Ақ Орда мемлекеті мен Қазақ хандығының сабақтастығына нақты дәлелдер келтіріп талдаңыз.
|
Жаңа тақыпты дәптерлеріне жазады. Бейнефильмді көре отырып тапсырмаларды орындайы. https://view.genially.com/671e3ec4dc69da78922a39d8/interactive-content-video-quiz 1-топ Жошы ұрпақтары 2-топ Орда зерттеушілері 3-топ Алтын Орда тобы
QR ашып, топтың атауы бойынша топтарға бөлініп отырады. Топтасып жұмыс жасайды. Дереккөздерін пайдалана отырып кестені толтырады. 1-топ: Ақорда 2- топ: Қазақ Хандығын 3 – топ: Қорытынды ой айтады.
|
Ауызша мадақтау.
Топтық жұмыс
ҚБ: 3Ж әдісі
-жүйелі, -жылдам -жинақы
|
Интернет,
QR
Дерек көздері – үлестірмелі материалдар;
Презентация
|
|
||||||||||||||||||||
|
6 мин |
Зерттеу және талдау Жұптық жұмыс. Сәйкестендіру. Хронологиялық кестені сәйкестендіреді. |
Жұптық жұмыс
|
ҚБ: Көршіңді бағала |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Бекіту 5 мин |
Сабақты қорытындылау ChatGPT платформасына арқылы «ашық микрофон» әдісімен жаңа сабақты бекітеді. 1. Алтын Орда 2. Қазақ хандығының құрылу 3. Алтын Орда тарихында қолданылатын негізгі терминдер мен түсініктер |
Жаңа тақырып бойынша ойларын ортаға салып, сабақты бекітеді.
|
«Ең үздік студент» номинациясы беріледі.
|
Микрофон ChatGPT платформасы Терминдер
|
|
||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 3 мин |
Padlet платформасына 3Қ әдісі бойынша коментарий жазады. 3Қ -ҚҰНДЫ ҚИЫН ҚЫЗЫҚ QR сканерлеп сабақ бойынша кері байланыс жасайды.
Бағалау парағы бойынша Бағаланады. |
Padlet плотформасына 3Қ әдісі бойынша коментарий жазады. 3Қ -ҚҰНДЫ ҚИЫН ҚЫЗЫҚ |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
QR
https://padlet.com/aigerimbektasovna/padlet-mnd6zb8ezv9opm1c
|
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














