Әдебиеттік оқу пәнінен сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі |
|
Педагогтің аты жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы:: |
Ақбас торғай |
|
Оқу мақсаты: |
3 .1 .2 .1.шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық,таңдауына қарай мазмұндау, сахналау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндайды, сахналайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Күлімдеп күн бүгін, Маған да қарады. Күлімдеп күн бүгін, Қарады саған да. Сәлем деймін саған да, Сәлем деймін ұстазға Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе Сұрақтарға жауап бересіңдер және бүгінгі сабақ барысында сендерді асық санына қарай бағалаймын. ЖИ әдісі : «Көкпар» ойыны. -Күй атасы кім? -Қазақтың бұлбұл әншісін ата? - Абылайдың шын есімін ата? - Қазақ әдебиетіндегі атақты тұлғалардан кімдерді білесің? -Қазір қай жыл мезгілі? -Көктем көркі не? Жаңбыр Мұғалім: өте дұрыс, су жансыз табиғат, бірақ сусыз тіршілік жоқ. Бүгінгі сабақта «Су –тіршілік көзі» деп аталатын жаңа бөлімді бастаймыз. |
Оқушылар хормен, іс қимылмен орындайды.
Сұрақтарға жауап береді |
Жарайсың! Тамаша! Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді Асықтармен бағалау |
Оқулық 3сынып Әдебиеттік оқу. Алматы кітап баспасы 2021ж Асықтар Суреттер |
|
Ортасы 8 мин 10 мин 2 мин 5 мин 8 мин |
Жаңа сабақ 1 тапсырма: Жеке жұмыс. «Голо сағат» әдісі. Кьюар Бейне жазба «Су –тіршілік көзі» Мұғалім: Табиғат нешеге бөлінеді? Балалар, су бізге керек пе? Су – жансыз табиғаттың бір бөлігі. Сусыз тіршілік жоқ, неге? Балалар дәлел келтіреді, дәптерге жазады. 2 тапсырма : Топпен жұмыс. «Сен білесің бе?» әдісі «Ақбас торғай» мәтіні 1 топ: Мәтіннің бірінші бөлігін оқыңдар, бөлікке ат қойыңдар. 2 топ; Мәтіннің екінші бөлігін оқыңдар, бөлікке ат қойыңдар. 3 топ: Мәтіннің үшінші бөлігін оқыңдар, бөлікке ат қойыңдар. -Мәтін бөліктерін әр топ көрші топқа әңгімелеп түсіндіреді. 1 топ - Мәтін неге ертегіге жатады? 2 топ -Мәтін ертегінің қай түріне жатады? 3 топ- Ертегіге сәйкес келетін басты тақырыпты тап? Сергіту сәті : «Құстар қалай дыбыстайды?» бейнежазба көрсетіледі. 3 тапсырма: Жұппен жұмыс. «Жауап бізден, сұрақ сізден» әдісі
Оқулық 82-бет Қорытынды: «Кішкентай актерлер» әдісі. Сахналық қойылым.
|
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді -Жауабына дәлел келтіріп дәптерге жазады
Дескриптор: --Мәтіннің бірінші бөлігін оқиды, бөлікке ат қояды. -Мәтіннің екінші бөлігін оқиды, бөлікке ат қояды. -Мәтіннің үшінші бөлігін оқиды, бөлікке ат қояды. -Мәтін бөліктерін әңгімелеп түсіндіреді. - Бірінші сұраққа жауап береді -Екінші сұраққа жауап береді -Үшінші сұраққа жауап береді Құс дауыстарын тамашалайды.
Дескриптор - Сурет бойынша сұрақ құрастырады. - Сурет бойынша сурет мазмұнына сәйкес жауап береді.
Дескриптор: -«Ақбас торғай» ертегісін сахналап көрсетеді. |
Тамаша! 2 балл
3 балл
2 балл
3 балл |
Интерак тивті тақта, телефон
3 сынып оқулығы https://youtu.be/kaURusNMBto?si=OJuRQME1Hbf0Dgee Суреттер
Интерактивті тақта |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үйге тапсырма: «Су - тіршілік көзі» тақырыбына эссе жазып келу Бағалау: «Асық» әдісі Кері байланыс: «Үш Қ.Қ.Қ.» әдісі 1. Не қызық болды? 2. Не қиын болды? 3 . Не құнды болды? Ойларын айтады. |
10 баллдық жүйе
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақбас торғай
Ақбас торғай
Әдебиеттік оқу пәнінен сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі |
|
Педагогтің аты жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы:: |
Ақбас торғай |
|
Оқу мақсаты: |
3 .1 .2 .1.шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық,таңдауына қарай мазмұндау, сахналау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндайды, сахналайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Күлімдеп күн бүгін, Маған да қарады. Күлімдеп күн бүгін, Қарады саған да. Сәлем деймін саған да, Сәлем деймін ұстазға Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе Сұрақтарға жауап бересіңдер және бүгінгі сабақ барысында сендерді асық санына қарай бағалаймын. ЖИ әдісі : «Көкпар» ойыны. -Күй атасы кім? -Қазақтың бұлбұл әншісін ата? - Абылайдың шын есімін ата? - Қазақ әдебиетіндегі атақты тұлғалардан кімдерді білесің? -Қазір қай жыл мезгілі? -Көктем көркі не? Жаңбыр Мұғалім: өте дұрыс, су жансыз табиғат, бірақ сусыз тіршілік жоқ. Бүгінгі сабақта «Су –тіршілік көзі» деп аталатын жаңа бөлімді бастаймыз. |
Оқушылар хормен, іс қимылмен орындайды.
Сұрақтарға жауап береді |
Жарайсың! Тамаша! Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді Асықтармен бағалау |
Оқулық 3сынып Әдебиеттік оқу. Алматы кітап баспасы 2021ж Асықтар Суреттер |
|
Ортасы 8 мин 10 мин 2 мин 5 мин 8 мин |
Жаңа сабақ 1 тапсырма: Жеке жұмыс. «Голо сағат» әдісі. Кьюар Бейне жазба «Су –тіршілік көзі» Мұғалім: Табиғат нешеге бөлінеді? Балалар, су бізге керек пе? Су – жансыз табиғаттың бір бөлігі. Сусыз тіршілік жоқ, неге? Балалар дәлел келтіреді, дәптерге жазады. 2 тапсырма : Топпен жұмыс. «Сен білесің бе?» әдісі «Ақбас торғай» мәтіні 1 топ: Мәтіннің бірінші бөлігін оқыңдар, бөлікке ат қойыңдар. 2 топ; Мәтіннің екінші бөлігін оқыңдар, бөлікке ат қойыңдар. 3 топ: Мәтіннің үшінші бөлігін оқыңдар, бөлікке ат қойыңдар. -Мәтін бөліктерін әр топ көрші топқа әңгімелеп түсіндіреді. 1 топ - Мәтін неге ертегіге жатады? 2 топ -Мәтін ертегінің қай түріне жатады? 3 топ- Ертегіге сәйкес келетін басты тақырыпты тап? Сергіту сәті : «Құстар қалай дыбыстайды?» бейнежазба көрсетіледі. 3 тапсырма: Жұппен жұмыс. «Жауап бізден, сұрақ сізден» әдісі
Оқулық 82-бет Қорытынды: «Кішкентай актерлер» әдісі. Сахналық қойылым.
|
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді -Жауабына дәлел келтіріп дәптерге жазады
Дескриптор: --Мәтіннің бірінші бөлігін оқиды, бөлікке ат қояды. -Мәтіннің екінші бөлігін оқиды, бөлікке ат қояды. -Мәтіннің үшінші бөлігін оқиды, бөлікке ат қояды. -Мәтін бөліктерін әңгімелеп түсіндіреді. - Бірінші сұраққа жауап береді -Екінші сұраққа жауап береді -Үшінші сұраққа жауап береді Құс дауыстарын тамашалайды.
Дескриптор - Сурет бойынша сұрақ құрастырады. - Сурет бойынша сурет мазмұнына сәйкес жауап береді.
Дескриптор: -«Ақбас торғай» ертегісін сахналап көрсетеді. |
Тамаша! 2 балл
3 балл
2 балл
3 балл |
Интерак тивті тақта, телефон
3 сынып оқулығы https://youtu.be/kaURusNMBto?si=OJuRQME1Hbf0Dgee Суреттер
Интерактивті тақта |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үйге тапсырма: «Су - тіршілік көзі» тақырыбына эссе жазып келу Бағалау: «Асық» әдісі Кері байланыс: «Үш Қ.Қ.Қ.» әдісі 1. Не қызық болды? 2. Не қиын болды? 3 . Не құнды болды? Ойларын айтады. |
10 баллдық жүйе
|
|
шағым қалдыра аласыз
















