Мектеп: № 8 көркем-эстетикалық білім беру.
Мерзім: 23.11.2021
Машықкер: Шакаримова Сабина
Сынып:6«в» Оқушы саны: 20
Тақырыбы: «Ақкөңілділік туралы»
Құндылық: дұрыс әрекет
Қасиеттер: қайырымдылық, ілтипаттылық,бауырмалдық
|
Сабақ мақсаты: оқушыларға адам өміріндегі ақкөңілділік қасиетінің маңыздылығын түсіндіре отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу Міндеттері: Білімділік: - оқушыларды қайырымдылық жасауға үйрету; Дамытушылық: - әрбір оқушыға жақсылық,ақкөңілділік қасиеттері туралы ұғымдарын кеңейту; Тәрбиелік: - оқушыларды бауырмалдыққа,сүйіспеншілікке тәрбиелеу |
Ресурстар: оқулық, дәптер, таратпа карточкалар, бейнеролик, әуен |
|
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі: - Сәлеметсіздер ме оқушылар - Көңіл - күйлеріңіз қалай? «Гүлмен тілек» Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. 5 Т ережесімен таныстыру
|
Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа біріктіріледі |
|
2. Жаңа сабақты ашу;ребус арқылы
|
|
|
3.Дәйексөз. «Махаббат, достық, бауырмалдық –адамның ең бір асыл қасиеттері» Ғ. Мүсірепов 1)Мейірімділік дегеніміз не? 2)Қайырымдылық жасау дегенді қалай түсінесің? 3)Дәйексөздің мағынасын қалай түсіндіңдер? |
Оқушыларды дәйексөзбен таныстырып,ой-пікірлерін тыңдап,өз сөзіммен қорытындылаймын. Хормен оқу Жазып қою Талдау |
|
4 Мұғалім сыйы Әңгімелесу (аңыз әңгіме)
Өте ертеде бір патшалықта екі ағайынды өмір
сүріпті. Екеуінің үйі таудың екі жағында болса да, олар бір -
біріне көмектесіп, тату - тәтті өмір
сүреді. Сұрақтар: 1) Ағайындылардың бір-бірне көрсеткен қамқорлықтарын немен түсіндіруге болады? 2)Ағайындылар бір-біріне неліктен жасырын түрде жақсылық жасады? 3)Жанашыр бауырдың бойында қандай құндылықтар мен қасиеттер болады?
|
|
|
5. Шығармашылық, топтық жұмыс: |
|
|
1 топ «Ақжарқындық»-ақкөңілділік тақырыбы бойынша сурет салу. Мысалы:бүкіл әлемді,жақсылық жасап жатқан адамзаттарды салуға болады. 2 топ «Сүйіспеншілік»-сөйлемдерді өз ойларыңмен жалғастырып дәптерге жазыңдар Мысалы:Ақкөңіл адам әрқашан.... Ақкөңіл адамның бойында....... Ақкөңілділік дегеніміз..... Ақкөңілділіктің маңызы зор,өйткені.... Ақкөңілділік басқа адамдар үшін..... 3 топ «Кеңпейілділік»-қажетті сөздерді пайдаланып,жұптасып диалог құрастырыңдар. Мысалы қажетті сөздер:Ақкөңілділік,ақниеттілік,адалдық,ақжарқындық,ақпейілділік |
|
|
6.Сергіту 7. Тапсырма: 52бет «Дәріденде күшті» мәтінді оқып сұрақтарға жауап беру |
https://www.youtube.com/watch?v=wXU9KHKB47w |
|
8 Топпен ән
айту. Сөзі Е.Өтетілеуов «Жас дәуірдің түлегіміз»Бау,бақша,белдер, Көрікті шексіз даламыз. Дәулеті тасқан, Сәулет,іасқан
Қайырмасы Жадырап
күндей, Бақытты біздер баламыз! Өзіміз,туған, Өлкеде өсіп, толамыз. Жалықпай оқып, Көңілге тоқып Білімді адам боламыз. Қайырмасы Жадырап
күндей, Бақытты біздер баламыз!
|
|
|
8.Үй тапсырмасы: Оқулықтағы 53 бет «Ғазизаның балалары»оқып келу,әңгімелеу.Сұрақтарға жауап беру |
|
|
9. Сабақтың қорытынды сәті: Сабақты бағалауларын стикерлерге -екі жұлдыз, бір тілек рефлексиясын орындату |
|
|
10.Соңғы тыныштық сәтi. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді бойларыңызға сіңіріп,жүректеріңізге түйіп алыңыздар. Дұрыс әрекет,дұрыс әрекет,дұрыс әрекет бар жерде Дұрыс әрекет,дұрыс әрекет,дұрыс әрекет бүкіл әлемде. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ақкөңілділік туралы" 6 сынып
"Ақкөңілділік туралы" 6 сынып
Мектеп: № 8 көркем-эстетикалық білім беру.
Мерзім: 23.11.2021
Машықкер: Шакаримова Сабина
Сынып:6«в» Оқушы саны: 20
Тақырыбы: «Ақкөңілділік туралы»
Құндылық: дұрыс әрекет
Қасиеттер: қайырымдылық, ілтипаттылық,бауырмалдық
|
Сабақ мақсаты: оқушыларға адам өміріндегі ақкөңілділік қасиетінің маңыздылығын түсіндіре отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу Міндеттері: Білімділік: - оқушыларды қайырымдылық жасауға үйрету; Дамытушылық: - әрбір оқушыға жақсылық,ақкөңілділік қасиеттері туралы ұғымдарын кеңейту; Тәрбиелік: - оқушыларды бауырмалдыққа,сүйіспеншілікке тәрбиелеу |
Ресурстар: оқулық, дәптер, таратпа карточкалар, бейнеролик, әуен |
|
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі: - Сәлеметсіздер ме оқушылар - Көңіл - күйлеріңіз қалай? «Гүлмен тілек» Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. 5 Т ережесімен таныстыру
|
Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа біріктіріледі |
|
2. Жаңа сабақты ашу;ребус арқылы
|
|
|
3.Дәйексөз. «Махаббат, достық, бауырмалдық –адамның ең бір асыл қасиеттері» Ғ. Мүсірепов 1)Мейірімділік дегеніміз не? 2)Қайырымдылық жасау дегенді қалай түсінесің? 3)Дәйексөздің мағынасын қалай түсіндіңдер? |
Оқушыларды дәйексөзбен таныстырып,ой-пікірлерін тыңдап,өз сөзіммен қорытындылаймын. Хормен оқу Жазып қою Талдау |
|
4 Мұғалім сыйы Әңгімелесу (аңыз әңгіме)
Өте ертеде бір патшалықта екі ағайынды өмір
сүріпті. Екеуінің үйі таудың екі жағында болса да, олар бір -
біріне көмектесіп, тату - тәтті өмір
сүреді. Сұрақтар: 1) Ағайындылардың бір-бірне көрсеткен қамқорлықтарын немен түсіндіруге болады? 2)Ағайындылар бір-біріне неліктен жасырын түрде жақсылық жасады? 3)Жанашыр бауырдың бойында қандай құндылықтар мен қасиеттер болады?
|
|
|
5. Шығармашылық, топтық жұмыс: |
|
|
1 топ «Ақжарқындық»-ақкөңілділік тақырыбы бойынша сурет салу. Мысалы:бүкіл әлемді,жақсылық жасап жатқан адамзаттарды салуға болады. 2 топ «Сүйіспеншілік»-сөйлемдерді өз ойларыңмен жалғастырып дәптерге жазыңдар Мысалы:Ақкөңіл адам әрқашан.... Ақкөңіл адамның бойында....... Ақкөңілділік дегеніміз..... Ақкөңілділіктің маңызы зор,өйткені.... Ақкөңілділік басқа адамдар үшін..... 3 топ «Кеңпейілділік»-қажетті сөздерді пайдаланып,жұптасып диалог құрастырыңдар. Мысалы қажетті сөздер:Ақкөңілділік,ақниеттілік,адалдық,ақжарқындық,ақпейілділік |
|
|
6.Сергіту 7. Тапсырма: 52бет «Дәріденде күшті» мәтінді оқып сұрақтарға жауап беру |
https://www.youtube.com/watch?v=wXU9KHKB47w |
|
8 Топпен ән
айту. Сөзі Е.Өтетілеуов «Жас дәуірдің түлегіміз»Бау,бақша,белдер, Көрікті шексіз даламыз. Дәулеті тасқан, Сәулет,іасқан
Қайырмасы Жадырап
күндей, Бақытты біздер баламыз! Өзіміз,туған, Өлкеде өсіп, толамыз. Жалықпай оқып, Көңілге тоқып Білімді адам боламыз. Қайырмасы Жадырап
күндей, Бақытты біздер баламыз!
|
|
|
8.Үй тапсырмасы: Оқулықтағы 53 бет «Ғазизаның балалары»оқып келу,әңгімелеу.Сұрақтарға жауап беру |
|
|
9. Сабақтың қорытынды сәті: Сабақты бағалауларын стикерлерге -екі жұлдыз, бір тілек рефлексиясын орындату |
|
|
10.Соңғы тыныштық сәтi. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді бойларыңызға сіңіріп,жүректеріңізге түйіп алыңыздар. Дұрыс әрекет,дұрыс әрекет,дұрыс әрекет бар жерде Дұрыс әрекет,дұрыс әрекет,дұрыс әрекет бүкіл әлемде. |
шағым қалдыра аласыз
















