Материалдар / Ақпарат беру 5 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ақпарат беру 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ақпарат беру 5 сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қырқүйек 2024
316
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
___________________________________________
(сабақтың тақырыбы)


Бөлім:

Біздің айналамыздағы ақпарат

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Ермекова Амина Талапбекқызы

Күні:



Сынып: 5 «Ә» «Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ақпарат беру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.1.2 байланыс арналары, ақпарат көздері және қабылдағыштарының мысалын келтіру;

Сабақтың мақсаты

(білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)

Байланыс арналары, ақпарат көздері және қабылдағыштары Қғымдарын түсінеді

Ерекше білімді қажет ететін оқушы: ақпарат беру түрлерін жазады

Бағалау критерийлері:

(білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)

Ақпаратты беру тәсілдерін анықтайды;


Ойлау дағдыларының деңгейі

(білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)

Жоғары ойлау дағдысы


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин


«Серпілісті сауал» ойыны. Мұғалім доп лақтырып сұрақ қояды. Жауап бере алмаса, басқа балалар көмекке келеді.

  1. Вирус дегеніміз не?

  2. Қалай ойлайсың вирустар қайдан жұғады?

  3. Зақымданудың алдын алу ережелері

  4. Мұрағаттау дегеніміз не?

  5. Қандай мұрағаттаушы программаларды білесің?



Үй тапсырмасын сұрау:

1. 1. Ақпарат деген не?

2. Ақпаратты қандай сезім мүшелері ар қылы қабылдауға болады?

3. Ақпарат адамға қалай беріледі?

4. Информатика ғылымы нені зерттейді?
5. Ақпараттық үдерістер деген не?

Оқушылар дпты тосып алып, сұраққа жауап береді. Жауап беруге қиналса, басқа топ мүшелеріне допты лақтырады.















Оқушылар сабақ айту үшін емес, сұрақ қою үшін қол көтереді. Мұғалім сыныпты аралап жұріп оқушылардың үй тапсырмасына дайын екенін біледі
























Интерактивті тақта

Сабақтың ортасы

20 мин


Ж аңа тақырып:









Ақпарат көзі өте көп – қоршаған
орта, кітап, Интернет, компьютер,
газеттер мен журналдар т.б. Адам
ақпаратты сезім мүшелері арқылы
қабылдайтыны және қабылдай отырып та рата алатыны туралы
айтып өттік.

Ақпарат беруші – ақпарат ты ұсынатын ны сан. Ақпарат тасымалдау ақпарат ар налары арқылы жүзеге асырылады

Мұғалімді тыңдайды


Жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған оқулық. / Ж.У.Кобдикова, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020. –

160 бет.

Жеке жұмыс

6 мин

Оқушылар кестенің анықтамасы бойынша сәйкестендіреді

Дискриптор

Жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған оқулық. / Ж.У.Кобдикова, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020. –

16 - бет.

Практикалық тапсырма Дәптермен жұмыс

5 мин




























Кестені толтыру қажет


Жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған оқулық. / Ж.У.Кобдикова, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020. –

160 бет.










Сабақты пысықтау

4 мин






Жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған оқулық. / Ж.У.Кобдикова, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020. –

160 бет.

Кері байланыс

«Бес саусақ» әдісі

3 мин


  1. «Бас бармақ» -басты мәселе. Бүгінгі сабақтың басты құндылыгын жазыңыз?

  2. «Балаң үйрек» -бірлесу. Бүгінгі сабақта кімге көмек бердім, қандай жұмыс жасадым.

  3. Ортан терек-ойлану. Бүгінгі сабақта қандай білім алдым.

  4. Шылдыр шүмек-шынайылық. Бүгінгі сабақ маған ұнады ма? Несімен ұнады?

Кішкене бөбек-көңіл-күйің. Бүгінгі сабақтағы көңіл-күйің қандай болды?

Оқушылар берілген параққа қолдарын қойып, берілген сұрақтарға жауаптарын жазады.


Үй тапсырмасы

19 бет 2,3 тапсырма



Интернет желісі, оқулық

Оқушыларды бағалау

1мин

Kundelik.kz порталына қою



Kundelik.kz




















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!