Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Компьютерлер мен бағдарламалық қамтамасыз ету (ортақ тақырыбы: "Менің өмірім жайында") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
29.01.2025 ж |
|
|
Сынып:1в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақпарат және компьютер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.2.2 ұсыну формасы бойынша ақпарат түрлерін ажырату 1.3.2.3 ақпаратты ұсыну кезіндегі ақпарат көздері мен қабылдағыштардың байланыс арналарына мысалдар келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ақпараттың түрлері мен ұсыну формаларын түсіну және оларды ажырата білу. Ақпаратты ұсыну кезінде ақпарат көздері мен қабылдағыштарының байланыс арналарының рөлін түсіну және мысалдар келтіру. |
|
|
Құндылық: заң және тәртіп |
қоғамдағы қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың барысы 5
мин |
Ұймдастыру кезеңі: Ширату тапсырмасы. «Айна» ойыны. Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады (немесе партада отырып та болады). Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады. /Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды ахуал орнатады/ Өткен тақырыпты қайталау. 1. Ақпарат дегеніміз не? 2. Ақпаратты қабылдаудың қандай тәсілдері бар? 3. Ақпаратты қабылдау тәсілдеріне мысалдар келтіріңдер |
Сабақтың оң көзқарасына бейімделеді. Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
|
Оқулық, жқмыс дәптерлері ДК экраны |
||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа материалды меңгеру 1.Ақпаратты қайдан алуға болатынын жаз:
- Ақпарат көзі кім? - Ақпарат қабылдағыш кім? - Ақпаратты қалай қабылдаймыз?
Білімді бекіту 1-тапсырма. Ақпарат түрін анықта
а) Бейнеақпарат г) Сандық б) Графикалық д) Мәтіндік в) Дыбыстық Сергіту сәтті 2-тапсырма.Ақпарат алмасу үшін пайдаланылған байланыс арналарын анықта:
3-тапсырма. Ақпарат көзі мен қабылдағышты және байланыс арнасын анықта:
Ақпарат көзі:________ Қабылдағыш:________ Ақпарат көзі:_________ а)Досбол б) Оқулық в) Көз 2) Дина сағат қоңырауынан оянды Ақпарат көзі:________ Қабылдағыш:________ Ақпарат көзі:_________ а)Дина б) Сағат в) Құлақ
|
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап беред Мұғалінің ақпаратын тыңдайды Өз ойларымен бөліседі Дескриптор: - ақпарат түрлерін анықтайды Сергіту сәтті Орындау Дескриптор: - байланыс арналары мен ақпарат көздерін анықтайды Дескриптор: - ақпарат көздері мен қабылдағыш, байланыс арналарын анықтайды
|
Мақтау
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
«Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!
|
Интерактивті тақта |
||||||
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Сабақ қорытындысы..
|
Өз жұмысын бағалайды |
Смайликтер
|
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпарат және компьютер
Ақпарат және компьютер
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Компьютерлер мен бағдарламалық қамтамасыз ету (ортақ тақырыбы: "Менің өмірім жайында") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
29.01.2025 ж |
|
|
Сынып:1в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақпарат және компьютер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.2.2 ұсыну формасы бойынша ақпарат түрлерін ажырату 1.3.2.3 ақпаратты ұсыну кезіндегі ақпарат көздері мен қабылдағыштардың байланыс арналарына мысалдар келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ақпараттың түрлері мен ұсыну формаларын түсіну және оларды ажырата білу. Ақпаратты ұсыну кезінде ақпарат көздері мен қабылдағыштарының байланыс арналарының рөлін түсіну және мысалдар келтіру. |
|
|
Құндылық: заң және тәртіп |
қоғамдағы қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың барысы 5
мин |
Ұймдастыру кезеңі: Ширату тапсырмасы. «Айна» ойыны. Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады (немесе партада отырып та болады). Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады. /Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды ахуал орнатады/ Өткен тақырыпты қайталау. 1. Ақпарат дегеніміз не? 2. Ақпаратты қабылдаудың қандай тәсілдері бар? 3. Ақпаратты қабылдау тәсілдеріне мысалдар келтіріңдер |
Сабақтың оң көзқарасына бейімделеді. Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
|
Оқулық, жқмыс дәптерлері ДК экраны |
||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа материалды меңгеру 1.Ақпаратты қайдан алуға болатынын жаз:
- Ақпарат көзі кім? - Ақпарат қабылдағыш кім? - Ақпаратты қалай қабылдаймыз?
Білімді бекіту 1-тапсырма. Ақпарат түрін анықта
а) Бейнеақпарат г) Сандық б) Графикалық д) Мәтіндік в) Дыбыстық Сергіту сәтті 2-тапсырма.Ақпарат алмасу үшін пайдаланылған байланыс арналарын анықта:
3-тапсырма. Ақпарат көзі мен қабылдағышты және байланыс арнасын анықта:
Ақпарат көзі:________ Қабылдағыш:________ Ақпарат көзі:_________ а)Досбол б) Оқулық в) Көз 2) Дина сағат қоңырауынан оянды Ақпарат көзі:________ Қабылдағыш:________ Ақпарат көзі:_________ а)Дина б) Сағат в) Құлақ
|
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап беред Мұғалінің ақпаратын тыңдайды Өз ойларымен бөліседі Дескриптор: - ақпарат түрлерін анықтайды Сергіту сәтті Орындау Дескриптор: - байланыс арналары мен ақпарат көздерін анықтайды Дескриптор: - ақпарат көздері мен қабылдағыш, байланыс арналарын анықтайды
|
Мақтау
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
«Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!
|
Интерактивті тақта |
||||||
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Сабақ қорытындысы..
|
Өз жұмысын бағалайды |
Смайликтер
|
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз


















