|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
Ақпаратты ұсыну |
||||||
|
Күні: 11/09/2023. |
Мұғалімнің аты-жөні: Жаксылыкова Рая |
||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны : |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ақпаратты беріу, ақпарат түрлері. |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.2.1.2 байланыс араналары, ақпарат көздері және қабылдағыштарының мысалын келтіру |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Байланыс аналарын біледі Ақпарат көдерін біледі Ақпарат қабылдағыштарға мысал келтіреді. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы 5 минут |
1.Оқушылармен амандасу. Сыныпты түгендеу 2.Писхологиялық ахуал ұйымдастыру «Сап түзеу» әдісі бойынша оқушылар туылған айлары бойынша бір қатарғы сап түзеп тұрады және келесі оқушыға өз атымен байланыстырып жылы сөз айтады. 3. Топқа бөлу. Туылған айлары бойынша 4 оқушылан бөліпі 1 топ құрайды осылай 3 топқа бөлінеді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. «Сап түзеу» әдісі бойынша оқушылар туылған айлары бойынша бір қатарғы сап түзеп тұрады және келесі оқушыға өз атымен байланыстырып жылы сөз айтады. 3. Туылған айлары бойынша топқа бөлініп отырады |
1-10 баллдық жүйе арқылы бағалаймын «Каспий голд» әдісі арқылы бағалау |
Оқулық Жұмыс дәптері А 4 қағаз |
|||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
«Тірек сөз» әдісі бойынша өткен тақырыпты еске түсірейік Көз. Мұрын. Тіл. Қол. Құлақ
Жаңа сабақты бейнебаян арқылы түсіндіремін.
Тапсырма 1 Жеке жұмыс |
Көз – Көру арқылы адлынатын ақпарат түрі визуалдық деп аталады. Біз ең көп ақпаратты көру арлы аламыз. Мұрын- иіс сезу арқылы алынатын ақпарат түрі. Тіл- дәм сезу арқылы алынатын ақпарат түрі. Қол- қолымызбен сипап сезу арқылы алынатын ақпарат түрі. Құлақ – есту арқылы алынатын ақпарат түрі дыбыстық деп аталады. Дескриптор: сезім мүшелері арқылы қабылдайтын ақпарат түрлерін біледі.
«Кинолента» әдісі арқылы сабақты пысықтаймыз Бейнебаяннан көрген ақпараттардың суретін кинолентаға ретімен жапсырып қойып түсінігін айтады.
|
|||||
|
Қосымша тапсырмалар (саралау) |
2-тапсырма Топтық жұмыс
3-тапсрыма Жұптық жұмыс Ақпаратты беру жүйесін анықта
|
Дескриптор: Ақпарат қабылдағышты және ақпарат берушіні ажыларта алады. Д
Адамнан адамға Адамнан Компьютерген Компьютерден Компьютерге Дескриптор: Ақпаратты беру жүйесін біледі |
|
|
|||
|
Соңы 5 минут |
Рефлексия: «Фри» әдісі
|
Фри таяқшаларына сабақтар алған әсерлерін жазады. |
|||||

|
№ |
Ақпарат арналары |
Ақпарат қабылдаушы |
Ақпарат беруші |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
№ |
Ақпараттар |
Қандай ақпарат түрі |
Мысал келтір |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50
50
50
50
50
50
50
50
50
100
100
100
100
100

Ақпаратты беру, ақпарат түрлері.

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпаратты беріу, ақпарат түрлері.
Ақпаратты беріу, ақпарат түрлері.
|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
Ақпаратты ұсыну |
||||||
|
Күні: 11/09/2023. |
Мұғалімнің аты-жөні: Жаксылыкова Рая |
||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны : |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ақпаратты беріу, ақпарат түрлері. |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.2.1.2 байланыс араналары, ақпарат көздері және қабылдағыштарының мысалын келтіру |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Байланыс аналарын біледі Ақпарат көдерін біледі Ақпарат қабылдағыштарға мысал келтіреді. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы 5 минут |
1.Оқушылармен амандасу. Сыныпты түгендеу 2.Писхологиялық ахуал ұйымдастыру «Сап түзеу» әдісі бойынша оқушылар туылған айлары бойынша бір қатарғы сап түзеп тұрады және келесі оқушыға өз атымен байланыстырып жылы сөз айтады. 3. Топқа бөлу. Туылған айлары бойынша 4 оқушылан бөліпі 1 топ құрайды осылай 3 топқа бөлінеді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. «Сап түзеу» әдісі бойынша оқушылар туылған айлары бойынша бір қатарғы сап түзеп тұрады және келесі оқушыға өз атымен байланыстырып жылы сөз айтады. 3. Туылған айлары бойынша топқа бөлініп отырады |
1-10 баллдық жүйе арқылы бағалаймын «Каспий голд» әдісі арқылы бағалау |
Оқулық Жұмыс дәптері А 4 қағаз |
|||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
«Тірек сөз» әдісі бойынша өткен тақырыпты еске түсірейік Көз. Мұрын. Тіл. Қол. Құлақ
Жаңа сабақты бейнебаян арқылы түсіндіремін.
Тапсырма 1 Жеке жұмыс |
Көз – Көру арқылы адлынатын ақпарат түрі визуалдық деп аталады. Біз ең көп ақпаратты көру арлы аламыз. Мұрын- иіс сезу арқылы алынатын ақпарат түрі. Тіл- дәм сезу арқылы алынатын ақпарат түрі. Қол- қолымызбен сипап сезу арқылы алынатын ақпарат түрі. Құлақ – есту арқылы алынатын ақпарат түрі дыбыстық деп аталады. Дескриптор: сезім мүшелері арқылы қабылдайтын ақпарат түрлерін біледі.
«Кинолента» әдісі арқылы сабақты пысықтаймыз Бейнебаяннан көрген ақпараттардың суретін кинолентаға ретімен жапсырып қойып түсінігін айтады.
|
|||||
|
Қосымша тапсырмалар (саралау) |
2-тапсырма Топтық жұмыс
3-тапсрыма Жұптық жұмыс Ақпаратты беру жүйесін анықта
|
Дескриптор: Ақпарат қабылдағышты және ақпарат берушіні ажыларта алады. Д
Адамнан адамға Адамнан Компьютерген Компьютерден Компьютерге Дескриптор: Ақпаратты беру жүйесін біледі |
|
|
|||
|
Соңы 5 минут |
Рефлексия: «Фри» әдісі
|
Фри таяқшаларына сабақтар алған әсерлерін жазады. |
|||||

|
№ |
Ақпарат арналары |
Ақпарат қабылдаушы |
Ақпарат беруші |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
№ |
Ақпараттар |
Қандай ақпарат түрі |
Мысал келтір |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50
50
50
50
50
50
50
50
50
100
100
100
100
100

Ақпаратты беру, ақпарат түрлері.

шағым қалдыра аласыз





ескриптор:
Ақпарат түрлерін біледі және мысалдар
келтіреді.





















