|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Абишаева С.М. |
|||||
|
Күні: |
15.01.2025 |
|||||
|
Сынып:8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпаратты цифрлы тасымалдаушылары. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
5.3.1.1 сандық ақпараттың цифрлық тасымалдау құралдарын сипаттау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сандық ақпараттың цифрлық тасмалдау құралдарын сипаттау. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
||
|
1.Басы:Ұйымдастыру кезеңі: 5 минут. |
1.Сәлемдесеу. Психологиялық тренинг : «Ақылды доп» . Ортада дөңгелек болып тұрып, допты алған оқушы алдыңғы өткен сабаққа байланысты сұрақтарға жауап береді.
«Класс тойл» программасы арқылы 2 топқа бөлінеді. |
Оқушылар допты кезекпен бір біріне лақтырып үй тапсырманы естеріне түсіреді. Топтары мен топтасып отырады. |
1.Жарайсың! Қолдау кері байланыстары |
|
||
|
2.Басы. 5 мин.
|
2.Сабақтың тақырыбын айқындау. «4 сурет, 1 сөз» әдісі бойынша бүгінгі «тақырып» пен «мақсатты» айқындау.
|
2. Берілген суреттерге қарай отырып оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбын болжайды және мақсатты айқындайды. |
Мұғалім тарапынан мадақтама. |
.
https://wordwall.net/ru/resource/79064977
|
||
|
3.Ортасы. 3 мин 10 минут. Орындау |
«Таза тақта» әдісі арқылы . (тақырыпты түсіндіру) «D:ID” жасанды интелект көмегімен түсіндіру. Оқыту түрі: Топтық жұмыс. Әдісі: «Мозайка» әдісі 1-Тапсрыма. «Ақпаратты тасмалдаушы түрлерін анықта және қызметін сипатта»
2 – топ:
ЕББҚ бар оқушылар барлық топтың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, топтағы оқушылардың көмегімен фигура жасауға қатысады. Мақсатқа оралу: Ақпаратты цифрлық тасымалдағыштардың түрлерін және қызметін білу. |
Оқушылар мұқият тыңдайды.
1 тапсырмада . Берілген тапсырманы дұрыс орналастыру.
|
Дескриптор:
«Өзін-өзі тексеру» әдісі. Түрі- өзара бағалау |
Оқулық: пар 26 64-бет
|
||
|
5 минут |
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс ЕББҚ. №2 тапсырма. «Квест» ойыны.
Дағды: Тыңдай білу, ұжымдық шешім қабылдау, бір бірімен байланысқа түсу, талдау, қарым-қатынас, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады. ЕББҚ бар оқушылар өзара оқу арқылы білімін толықтырады |
2 тапсырмада https://joyteka.com/ сайтында жұптар берілген тапсырмаларды орындайды |
Дескриптор:
|
https://joyteka.com/100851386 |
||
|
Қорытындылау: Жеке жұмыс: 10 минут. |
Оқыту түрі: Жеке жұмыс Әдісі: . «Білетінімнің барлығы» ЕББҚ. 3- тапсырма. «socrative.com». платформасы арқылы тест тапсырмасын орындайды Оқушыларға берілген сілтемеге кіре отырып тест тапсырмасын орындайды.
ЕББҚ бар оқушылар өзара оқу арқылы білімін толықтырады Мақсатқа оралу: Сандық ақпараттың цифрлық тасмалдау құралдарын сипаттау. |
3 тапсырмада сілтемеге кіріп тапсырманы орындайды |
Дескриптор
Максималды 10 балл
|
https://b.socrative.com/teacher/#results/80773310 |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия Үй тапсырмасы 1 минут |
Кері байланыс. Әдісі «Бағдаршам» «Genzy» тақтасы арқылы кері байланыс алу Үй жұмысы: пар 26 оқу. Кітаптың 113 бетіндегі тапсырманы орындау. |
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
https://teacher.gynzy.com/en/board/a36028c7-ac76-48da-83a0-40ba3387e57e |
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпаратты цифрлы тасымалдаушылары.
Ақпаратты цифрлы тасымалдаушылары.
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Абишаева С.М. |
|||||
|
Күні: |
15.01.2025 |
|||||
|
Сынып:8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпаратты цифрлы тасымалдаушылары. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
5.3.1.1 сандық ақпараттың цифрлық тасымалдау құралдарын сипаттау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сандық ақпараттың цифрлық тасмалдау құралдарын сипаттау. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
||
|
1.Басы:Ұйымдастыру кезеңі: 5 минут. |
1.Сәлемдесеу. Психологиялық тренинг : «Ақылды доп» . Ортада дөңгелек болып тұрып, допты алған оқушы алдыңғы өткен сабаққа байланысты сұрақтарға жауап береді.
«Класс тойл» программасы арқылы 2 топқа бөлінеді. |
Оқушылар допты кезекпен бір біріне лақтырып үй тапсырманы естеріне түсіреді. Топтары мен топтасып отырады. |
1.Жарайсың! Қолдау кері байланыстары |
|
||
|
2.Басы. 5 мин.
|
2.Сабақтың тақырыбын айқындау. «4 сурет, 1 сөз» әдісі бойынша бүгінгі «тақырып» пен «мақсатты» айқындау.
|
2. Берілген суреттерге қарай отырып оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбын болжайды және мақсатты айқындайды. |
Мұғалім тарапынан мадақтама. |
.
https://wordwall.net/ru/resource/79064977
|
||
|
3.Ортасы. 3 мин 10 минут. Орындау |
«Таза тақта» әдісі арқылы . (тақырыпты түсіндіру) «D:ID” жасанды интелект көмегімен түсіндіру. Оқыту түрі: Топтық жұмыс. Әдісі: «Мозайка» әдісі 1-Тапсрыма. «Ақпаратты тасмалдаушы түрлерін анықта және қызметін сипатта»
2 – топ:
ЕББҚ бар оқушылар барлық топтың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, топтағы оқушылардың көмегімен фигура жасауға қатысады. Мақсатқа оралу: Ақпаратты цифрлық тасымалдағыштардың түрлерін және қызметін білу. |
Оқушылар мұқият тыңдайды.
1 тапсырмада . Берілген тапсырманы дұрыс орналастыру.
|
Дескриптор:
«Өзін-өзі тексеру» әдісі. Түрі- өзара бағалау |
Оқулық: пар 26 64-бет
|
||
|
5 минут |
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс ЕББҚ. №2 тапсырма. «Квест» ойыны.
Дағды: Тыңдай білу, ұжымдық шешім қабылдау, бір бірімен байланысқа түсу, талдау, қарым-қатынас, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады. ЕББҚ бар оқушылар өзара оқу арқылы білімін толықтырады |
2 тапсырмада https://joyteka.com/ сайтында жұптар берілген тапсырмаларды орындайды |
Дескриптор:
|
https://joyteka.com/100851386 |
||
|
Қорытындылау: Жеке жұмыс: 10 минут. |
Оқыту түрі: Жеке жұмыс Әдісі: . «Білетінімнің барлығы» ЕББҚ. 3- тапсырма. «socrative.com». платформасы арқылы тест тапсырмасын орындайды Оқушыларға берілген сілтемеге кіре отырып тест тапсырмасын орындайды.
ЕББҚ бар оқушылар өзара оқу арқылы білімін толықтырады Мақсатқа оралу: Сандық ақпараттың цифрлық тасмалдау құралдарын сипаттау. |
3 тапсырмада сілтемеге кіріп тапсырманы орындайды |
Дескриптор
Максималды 10 балл
|
https://b.socrative.com/teacher/#results/80773310 |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия Үй тапсырмасы 1 минут |
Кері байланыс. Әдісі «Бағдаршам» «Genzy» тақтасы арқылы кері байланыс алу Үй жұмысы: пар 26 оқу. Кітаптың 113 бетіндегі тапсырманы орындау. |
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
https://teacher.gynzy.com/en/board/a36028c7-ac76-48da-83a0-40ba3387e57e |
||


шағым қалдыра аласыз

















