|
Бөлім |
Компьютер және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпаратты цифрлық тасымалдағыштар |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 сандық ақпараттың цифрлық тасымалдау құралдарын сипаттау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Цифрлық ақпарат тасымалдаушыларды біледі және олардың негізгі сипаттамаларына сай таңдай алады; Цифрлық тасымалдаушы құрылғылардың сыйымдылығын анықтай алады. |
|||
|
Құндылыққа баулу |
Жасампаздық және жаңашылдық: Цифрлық сауаттылық, бейімділік, білімге құштарлық. |
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі.
Топқа бөлу. Қазақша оюлар арқылы топқа бөлінеді
Оқушылармен қауіпсіздік ережесін дұрыс және бұрыс екенін бөліп айту
Үй тапсырмасын тексеру. «Пазл» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау
|
Мұғаліммен cәлемдеседі. Сабаққа қатысып отырған оқушы саны туралы ақпарат береді. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Суреттегі оюлар арқылы топқа бөлінеді learningapps.org платформасында берілген қауіпсіздік ережесін орындайды Оқушылар «Пазл» әдісі арқылы өткен сабақты қорытындылап, суретке мән беріп, бүгінгі сабақты ашады |
Бағалау парағы таратылады “Мадақтау” әдісі “Жарайсың!” “Тамаша!”, “Өте жақсы!” т.б. Дескриптор: - Суреттерді дұрыс орналастыр Дескриптор: - сұрақтарға дұрыс жауап береді |
Оқулық Жұмыс дәптері Презентация
Презентация
https://learningapps.org/27800234
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Бейне сабақты мұқият тыңдап, көреміз. https://youtu.be/cH6wAxy_cDA?feature=shared
Цифрлық тасымалдағыш, ақпаратты тасымалдағыш түрлерін дәптерге жазып аламыз.
Топтық тапсырма. QR кодты сканерлеу арқылы тапсырманың 3Д бейнесін көреді.
Жұптық тапсырма
Жеке тапсырма. Компьютерде орындау
Бекіту тапсырмасы https://learningapps.org/watch?v=p4goqpdrk21
|
Бейне сабақты көреді; Мұғалімді тыңдайды. Жаңа ақапараттармен танысады; Ақпарат тасымалдағыш-тарды дәптерге жазады Тапсырманы орындайды Жұптасып тапсырманы орындайды Компьютерде жекелей орындайды Тасымалдағыш құралдарды топтастырады |
Дескриптор: - кодты сканерлеп, 3Д бейнені көреді; - цифрлық тасымалдағыштарды табады; -өмірмен байланыстыраайтады; - мысал келтіреді. Дескриптор: - сәйкестікті табады - ақпарат тасымалдаушыларды тиісті топтарға бөледі Дескриптор: - «Менің компьютерім» бумасының көлемін анықтайды; -ГБты МБқа айналдырады Дескриптор: - ақпарат тасымалдағыштарды табады; -ақпарат тасымалдағыш еместерді табады. |
https://youtu.be/cH6wAxy_cDA?feature=shared
Презентация
Оқулық
Жұмыс дәптері
Таратпа қағаз Ұялы телефон Оқулық
Таратпа қағаз
Компьютер Таратпа қағаздар Оқулық
https://learningapps.org/watch?v=p4goqpdrk21
|
|
Сабақтың соңы |
Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
Кері байланыс: Оюларды басу арқылы кері байланыс жасайды
|
Өзін-өзі бағалау. Кері байланыс береді |
“Мадақтау” әдісі |
Бағалау парағы Презентация |
|
Үй тапсырмасы |
§ 5.2. 106-бет және «Флешка» сөзіне синквейн жасау |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпаратты цифрлық тасымалдағыштар 5.1.1.1 сандық ақпараттың цифрлық тасымалдау құралдарын сипаттау
Ақпаратты цифрлық тасымалдағыштар 5.1.1.1 сандық ақпараттың цифрлық тасымалдау құралдарын сипаттау
|
Бөлім |
Компьютер және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпаратты цифрлық тасымалдағыштар |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 сандық ақпараттың цифрлық тасымалдау құралдарын сипаттау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Цифрлық ақпарат тасымалдаушыларды біледі және олардың негізгі сипаттамаларына сай таңдай алады; Цифрлық тасымалдаушы құрылғылардың сыйымдылығын анықтай алады. |
|||
|
Құндылыққа баулу |
Жасампаздық және жаңашылдық: Цифрлық сауаттылық, бейімділік, білімге құштарлық. |
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі.
Топқа бөлу. Қазақша оюлар арқылы топқа бөлінеді
Оқушылармен қауіпсіздік ережесін дұрыс және бұрыс екенін бөліп айту
Үй тапсырмасын тексеру. «Пазл» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау
|
Мұғаліммен cәлемдеседі. Сабаққа қатысып отырған оқушы саны туралы ақпарат береді. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Суреттегі оюлар арқылы топқа бөлінеді learningapps.org платформасында берілген қауіпсіздік ережесін орындайды Оқушылар «Пазл» әдісі арқылы өткен сабақты қорытындылап, суретке мән беріп, бүгінгі сабақты ашады |
Бағалау парағы таратылады “Мадақтау” әдісі “Жарайсың!” “Тамаша!”, “Өте жақсы!” т.б. Дескриптор: - Суреттерді дұрыс орналастыр Дескриптор: - сұрақтарға дұрыс жауап береді |
Оқулық Жұмыс дәптері Презентация
Презентация
https://learningapps.org/27800234
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Бейне сабақты мұқият тыңдап, көреміз. https://youtu.be/cH6wAxy_cDA?feature=shared
Цифрлық тасымалдағыш, ақпаратты тасымалдағыш түрлерін дәптерге жазып аламыз.
Топтық тапсырма. QR кодты сканерлеу арқылы тапсырманың 3Д бейнесін көреді.
Жұптық тапсырма
Жеке тапсырма. Компьютерде орындау
Бекіту тапсырмасы https://learningapps.org/watch?v=p4goqpdrk21
|
Бейне сабақты көреді; Мұғалімді тыңдайды. Жаңа ақапараттармен танысады; Ақпарат тасымалдағыш-тарды дәптерге жазады Тапсырманы орындайды Жұптасып тапсырманы орындайды Компьютерде жекелей орындайды Тасымалдағыш құралдарды топтастырады |
Дескриптор: - кодты сканерлеп, 3Д бейнені көреді; - цифрлық тасымалдағыштарды табады; -өмірмен байланыстыраайтады; - мысал келтіреді. Дескриптор: - сәйкестікті табады - ақпарат тасымалдаушыларды тиісті топтарға бөледі Дескриптор: - «Менің компьютерім» бумасының көлемін анықтайды; -ГБты МБқа айналдырады Дескриптор: - ақпарат тасымалдағыштарды табады; -ақпарат тасымалдағыш еместерді табады. |
https://youtu.be/cH6wAxy_cDA?feature=shared
Презентация
Оқулық
Жұмыс дәптері
Таратпа қағаз Ұялы телефон Оқулық
Таратпа қағаз
Компьютер Таратпа қағаздар Оқулық
https://learningapps.org/watch?v=p4goqpdrk21
|
|
Сабақтың соңы |
Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
Кері байланыс: Оюларды басу арқылы кері байланыс жасайды
|
Өзін-өзі бағалау. Кері байланыс береді |
“Мадақтау” әдісі |
Бағалау парағы Презентация |
|
Үй тапсырмасы |
§ 5.2. 106-бет және «Флешка» сөзіне синквейн жасау |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз


























