|
Мектеп: Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
«Ә.Байсалбаев атындағы орта мектеп» КММ Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары |
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Бажанова С |
||||||
|
Күні: |
09.09.2024 |
||||||
|
Сынып |
8В |
8Д |
8Ғ |
||||
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны : |
|
|
|
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ақпаратты өлшеу. Ықтималдық әдісі |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.1.1 Ақпарат көлемін анықтаудағы ықтималдық амалын қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы 3 мин Үй тапсырмасы 5 мин |
1.Сәлемдесу 2.Оқушыларды электронды журнал бойынша түгендеу. 3. «Менің саған тілерім...» әдісі Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Ұжыммен жұмыс. «Сәйкестендіру» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.
Дескриптор: 1.Алфавит,ақпарат көлемі анықтамаларын атайды – 1 балл 2. Хартли, ақпарат көлемін есептейтін формуланы анықтайды – 1балл 3.Анықтамаларды сәйкестендіреді – 1 балл |
Сәлемдеседі Бір –біріне тілек айтды
Анықтамаларға жауап бере отырып,сәйкестендіреді.
|
«Сызғыш» бағалау әдісі ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» ФБ: 3 балл |
Kundelik.kz
https://learningapps.org/watch?v=pr8gszngc24
|
|||
|
Сабақтың ортасы 7 мин 22 мин |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Педагог слайд арқылы түсіндіреді.
Хабар – ақпаратты жіберу процесінде
қабылдаушыға түсетін ақ-
1-тапсырма Жұппен жұмыс «Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісі. Оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін қағазға түсіреді. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын талқылайды, пікірлеседі.
«Қорапта 8 ақ және 32 көк
шардан тұратын жалпы саны 40 шар
Дескриптор:
2 тапсырма Жеке жұмыс
«Ақан әліппесін жоғалтты»
хабарында 4 бит ақпарат бар. Дескриптор: Ақпараттың көлемін табады -1балл Ықтималдық амалын пайдаланады – 1 балл
3 тапсырма
Өлшемі 8х8 шахмат тақтасын
кодтауға қажет ақпарат көлемі Дескриптор: Ақпараттың көлемін табады -1балл Ықтималдық амалын пайдаланады – 1 балл |
Мұғалімді тыңдайды. Анықтамаларын дәптерге жазып алады Оқушылар берілген тапсырманы оқып шығып, жұппен орындайды
Оқушылар берілген тапсырманы дәптерде орындайды Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды |
ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» «Жақсы « ФБ: 3 балл ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» ФБ: 2 балл ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» ФБ: 2 балл |
Оқулық Слайд Үлестірме қағаз Оқулық Оқулық Дәптер |
|||
|
Соңы 8 мин |
«Дұрыс не қате» ойыны арқылы сабақты бекіту
Сабақтың соңында оқушылар «Ноутбук» әдісі арқылы кері байланыс жүргізеді: Үйге тапсырма: Оқулық 11 бет, үй тапсырмасының №1 есебі |
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс береді |
ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» Өзін-өзі бағалау |
MS Power Point |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпаратты өлшеу.Ықтималдық әдісі
Ақпаратты өлшеу.Ықтималдық әдісі
|
Мектеп: Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
«Ә.Байсалбаев атындағы орта мектеп» КММ Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары |
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Бажанова С |
||||||
|
Күні: |
09.09.2024 |
||||||
|
Сынып |
8В |
8Д |
8Ғ |
||||
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны : |
|
|
|
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ақпаратты өлшеу. Ықтималдық әдісі |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.1.1 Ақпарат көлемін анықтаудағы ықтималдық амалын қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы 3 мин Үй тапсырмасы 5 мин |
1.Сәлемдесу 2.Оқушыларды электронды журнал бойынша түгендеу. 3. «Менің саған тілерім...» әдісі Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Ұжыммен жұмыс. «Сәйкестендіру» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.
Дескриптор: 1.Алфавит,ақпарат көлемі анықтамаларын атайды – 1 балл 2. Хартли, ақпарат көлемін есептейтін формуланы анықтайды – 1балл 3.Анықтамаларды сәйкестендіреді – 1 балл |
Сәлемдеседі Бір –біріне тілек айтды
Анықтамаларға жауап бере отырып,сәйкестендіреді.
|
«Сызғыш» бағалау әдісі ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» ФБ: 3 балл |
Kundelik.kz
https://learningapps.org/watch?v=pr8gszngc24
|
|||
|
Сабақтың ортасы 7 мин 22 мин |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Педагог слайд арқылы түсіндіреді.
Хабар – ақпаратты жіберу процесінде
қабылдаушыға түсетін ақ-
1-тапсырма Жұппен жұмыс «Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісі. Оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін қағазға түсіреді. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын талқылайды, пікірлеседі.
«Қорапта 8 ақ және 32 көк
шардан тұратын жалпы саны 40 шар
Дескриптор:
2 тапсырма Жеке жұмыс
«Ақан әліппесін жоғалтты»
хабарында 4 бит ақпарат бар. Дескриптор: Ақпараттың көлемін табады -1балл Ықтималдық амалын пайдаланады – 1 балл
3 тапсырма
Өлшемі 8х8 шахмат тақтасын
кодтауға қажет ақпарат көлемі Дескриптор: Ақпараттың көлемін табады -1балл Ықтималдық амалын пайдаланады – 1 балл |
Мұғалімді тыңдайды. Анықтамаларын дәптерге жазып алады Оқушылар берілген тапсырманы оқып шығып, жұппен орындайды
Оқушылар берілген тапсырманы дәптерде орындайды Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды |
ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» «Жақсы « ФБ: 3 балл ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» ФБ: 2 балл ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» ФБ: 2 балл |
Оқулық Слайд Үлестірме қағаз Оқулық Оқулық Дәптер |
|||
|
Соңы 8 мин |
«Дұрыс не қате» ойыны арқылы сабақты бекіту
Сабақтың соңында оқушылар «Ноутбук» әдісі арқылы кері байланыс жүргізеді: Үйге тапсырма: Оқулық 11 бет, үй тапсырмасының №1 есебі |
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс береді |
ҚБ: «Жарайсың!» «Керемет!» Өзін-өзі бағалау |
MS Power Point |
|||
шағым қалдыра аласыз

















