Мектеп: №46 А.С.Пушкин атындағы мектеп-лицейі |
Күні: | Мұғалімнің есімі: |
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: §4. Ақпаратты қорғау. Вирусқа қарсы программалар.
|
Оқу мақсаттары
| Оқушыларды ақпаратты қорғауға, зақым әкелетін нысандарды анықтауға және вирус жұққан файлдарды емдеуге сондай-ақ файлдардың немесе операциялық жүйенің тұтастай зақымдануының алдын алуға үйрете отырып вирусқа қарсы программалдарды қолдану тәсілдерін қалыптастыру. |
Жетістіктер критерийлері
| Барлық оқушылар |
| Вирус деген не екенін біледі; Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық және теориялық түрде берілген тапсырмаларды орындайды. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Компьютерде вирустар қалай тарайтынын біледі; Вирусқа қарсы программалармен жұмыс жасай алады; |
| Кейбір оқушылар: |
| Вирусқа қарсы программалардың түрлерін біледі |
Тілдік мақсат | Ақпараттық вирустарды ажырата алады;Вирустардың түрлерін толық біледі |
Өткен тақырып | «Ой қозғау» стратегиясы арқылы өткен тақырыпты қайталау |
Қолданылатын әдіс – тәсілдер | СТО, «Ой қозғау», «Инсерт», «Ыстық орындық». |
Қолданылатын ресурстар | Оқулықтағы §4. «Информатика» кітабы. Ғаламтор
|
Пән аралық байланыс | Математика, қазақ тілі
|
Жоспар-ланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | Бағалау |
Басталуы
Үй жұмысы
| Сәлемдесу, сынып оқушыларын түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару. Тренинг.Мақсаты: «Сені көргеніме қуаныштымын, себебі...» жалғастыру арқылы тізбек бойымен жанындағы оқушының жақсы қасиеттерін айқындау. |
| Смайликтер арқылы бағалау |
| «Өрмекші торы» бойынша үй тапсырмасын оқушылардан сұрауМақсаты: өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін байқау |
«Өрмекші торы» әдісі | Смайликтер арқылы бағалау;Өзін-өзі бағалау |
Ортасы
Теория бойынша тапсырмалары (топтық жұмыс, презентация, мұғаліммен бірге талдау)
Практикада қолдану
| §4. Ақпаратты қорғау. Вирусқа қарсы программалар -топ. Антивирустар–топ. ВирустарМақсаты: Жаңа сабақты ашу
Компьютерде тапсырма орындау.Ең бірінші интернет вирус –Ең кең жарнамаланған вирус –Ең дөрекі вирус –Ең сөзімсіз –Ең тез тарайтын вирус –Ең атақты вирус -Мақсаты: Алған білімдерін, практикада қолдану дағдыларын қалыптастыру | Интерактивті тақта
Компьютермен жұмыс
| Смайликтер арқылы бағалау
Екі жұлдыз, бір ұсыныс
Смайликтер арқылы бағалау |
Сергіту сәті
| Видео көру арқылы жаттығу жасау
|
|
|
Аяқталуы
Үйге тапсырма беру
Бағалау
| «Тест тапсырмалары арқылы сабақты пысықтау
Мақсаты: уақытты тиімді пайдалану
§4. Ақпаратты қорғау. Вирусқа қарсы программалар
«Бас бармақ» әдісі арқылы топтар бірін – бірі бағалау
«Кері байланыс» парақтары арқылы бағалау.
Мақсаты: уақытты үнемді пайдалану.
|
А4 форматты парақшалар
А4 форматты парақшалар
|
Смайликтер арқылы бағалау
Формативті және суммативті бағалау
|
Қорытынды: Сабақтың соңына дейін әр оқушы қадам тапсырмаларын үлгергенінше орындайды, қалғанын үйге алады. Сабақтың соңғы үш минутында сыныпта жиналған балл санын әр оқушы өздерінің жеке бағалау парағына белгілейді. Оған келесі сабақтың басында үйде жинаған балы қосылып, барлық балл саны мониторингке тіркеледі, сәйкес бағасы сынып журналына қойылады. |
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушыларға алдыңғы тақырыптар бйынша білімдерін еске түсіруге бағыт беремін. Тапсырмалар топтық болғандықтан қабілеті жоғары оқушылар бар топтың тапсырмасын күрделі етіп беруге тырысамын. | Бағалау критерийлері бойынша әр оқушының қосқан үлесін әділ бағалауларына назар аударамын. | Оқушыларға қауіпсіздік ережесін сақтау ескертіліп, тақырып бойынша мазмұнды сызбаны түсінікті етіп дайындау айтылады. АКТ-мен байланыс жасау. Бір – бірін топта тыңдау, сыйластық таныту. Бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жеткізу |
РефлексияСабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?
1:2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?
1:2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетініне не білдім?
|