|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Біздің айналамыздағы ақпарат |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 5 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпаратты шифрлау |
|||
|
Оқу мақсаттары |
5.2.1.3 Мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ақпаратты шифрлауды білеміз |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Өткен тақырып бойынша оқушыларға сұрақ қою. Біздің өмірімізде қайталанатын әрекеттер барма, қандай? |
1. Мұғаліммен амандасады. 2. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3. Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4. Сұрақтарға жауап береді |
|
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы Сабақты бекітіу |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Ақпаратты кодтау дегеніміз не? Ақпаратты сақтау, қабылдау, ұсыну және өңдеу әдістері іс жүзінде ақпараттың ұсынылу түріне байланысты болады. Ақпаратты белгілі бір алфавит арқылы ұсынуды кодтау деп атайды. Декоттау- кодталған ақпарат мазмұнын қалпына келтіру. Бір белгілі тобынан екінші белгі тобына көшіру ережесін код деп атайды
Жеке жұмыс. 1 тапсырма:
Дескриптор: -берілген кестені пайдаланып шифрлауды біледі ҚБ: жұлдыз /3балл/ 2 тапсырма: Ақпаратты қабылдау, ұсыну түрлерін ажырату
-берілген сөйлемді шифрай алады; -сандармен жасырылған сөзді шифрдан шығарады;. ҚБ: жұлдыз /3балл/ 3 тапсырма Топтық жұмыс
Дескриптор: -берілген сөздерді шифрлау -шифрлаудың анықтамасын жазу ҚБ: жұлдыз /3балл/
|
Мұғалімді тыңдайды Оқушыларға кодтау, декоттауды таныстыру. Дәптерге анықтамасын жазады Дәптерге ақпарат түрлерін жазады Кесте толтырады Ақпаратпен жұмыс |
3 балл 3 балл 4 балл |
Сурет/слайд Сурет/слайд Сурет/слайд Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Бір ауыз сөз» Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпаратты шифрлау 5 сынып 4 сабақ ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Біздің айналамыздағы ақпарат |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 5 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпаратты шифрлау |
|||
|
Оқу мақсаттары |
5.2.1.3 Мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ақпаратты шифрлауды білеміз |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Өткен тақырып бойынша оқушыларға сұрақ қою. Біздің өмірімізде қайталанатын әрекеттер барма, қандай? |
1. Мұғаліммен амандасады. 2. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3. Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4. Сұрақтарға жауап береді |
|
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы Сабақты бекітіу |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Ақпаратты кодтау дегеніміз не? Ақпаратты сақтау, қабылдау, ұсыну және өңдеу әдістері іс жүзінде ақпараттың ұсынылу түріне байланысты болады. Ақпаратты белгілі бір алфавит арқылы ұсынуды кодтау деп атайды. Декоттау- кодталған ақпарат мазмұнын қалпына келтіру. Бір белгілі тобынан екінші белгі тобына көшіру ережесін код деп атайды
Жеке жұмыс. 1 тапсырма:
Дескриптор: -берілген кестені пайдаланып шифрлауды біледі ҚБ: жұлдыз /3балл/ 2 тапсырма: Ақпаратты қабылдау, ұсыну түрлерін ажырату
-берілген сөйлемді шифрай алады; -сандармен жасырылған сөзді шифрдан шығарады;. ҚБ: жұлдыз /3балл/ 3 тапсырма Топтық жұмыс
Дескриптор: -берілген сөздерді шифрлау -шифрлаудың анықтамасын жазу ҚБ: жұлдыз /3балл/
|
Мұғалімді тыңдайды Оқушыларға кодтау, декоттауды таныстыру. Дәптерге анықтамасын жазады Дәптерге ақпарат түрлерін жазады Кесте толтырады Ақпаратпен жұмыс |
3 балл 3 балл 4 балл |
Сурет/слайд Сурет/слайд Сурет/слайд Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Бір ауыз сөз» Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|


шағым қалдыра аласыз







