|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Программалау (ортақ тақырыптары: "Менің Отаным – Қазақстан", "Адами құндылықтар") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 4 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Логикалық операторлар |
|||
|
Оқу мақсаттары |
4.4.1.2 логикалық операторларды пайдалану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Бірлік және Ынтымақ құндылығы |
- жеке және қоғамдық мүлделер арасындағы байланысты түсіндіру; - тиімді қарым-қатынас орнату; - комондада жұмыс істей білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Мақсатты: оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. |
Оқушылар музыка ритіміне сәйкес суреттегідей амандасады |
Ауызша қолдау |
Суреттер аудио ресурстар |
|
Сабақтың ортасы 15 мин 15 мин Сабақты бекітіу 5 мин |
Жаңа сабақты ширату сұрақ қою арқылы бастау. Scratch программасында біз тағы бір блокпен танысайық. Бұл операторлар блогы, ол жасыл түспен белгіленген. Операторлар блогында командалар арифметикалық және логикалық болып бөлінеді. Логикалық операторлардың қарапайым командалармен танысайық. Көрсетілім. Операторлар блогы. Презентация.
Нақты өмірде көптеген нысандар мен құбылыстардың қасиеттері екі мәнмен анықталады: иә және жоқ.Саған айтылған ақпараттар ақиқат немесе жалған деп сипатталуы мүмкін. Дәл осы қағида сияқты Scratch сияқты Scratch-те логикалық операторды пайдаланып, логикалық пікірді анықтауға болады. Логикалық операторларды пайдалана отырып, біз ақиқат немесе жалған деген пікірлердің бір нәтижесін алу үшін, қатынастардың, екі немесе одан көп өрнектердің мәндерін салыстыра аламыз.
1-тапсырма Берілген тапсырмадағы түсіп қалған сөздердің орнына тиісті сөзді қойып дәптерге көшіріп жаз.
ЕБҚЕ бар балалар үшін тапсырма
2 - тапсырма Scratch программалау ортасының программа блоктарын орында
Дескриптор: - Scratch программалау ортасын іске қосады; -берілген программаның скриптін тексереді. ҚБ: «Смайлик» әдісі |
Мұғалімді тыңдайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар Scratch программасын қосып берілген блогпен танысады Оқушылар Scratch программасын қосып берілген блогпен танысады
Оқушылар Scratch программасын қосып берілген блогпен жұмыс істейді |
ҚБ Қол шапалақтау Жарайсың! ҚБ Қол шапалақтау ҚБ Қол шапалақтау |
Сурет/слайд Сурет/слайд Scratch программалау ортасы Слайд Программа Scratc Scratch программалау ортасы Слайд |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Оқушылар алған баллдарын есептеп өзін-өзі бағалайды. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
Үй тапсырмасы |
20 бет Үйде орындайық тапсырмасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпаратты шифрлау практикум 5 сынып ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Программалау (ортақ тақырыптары: "Менің Отаным – Қазақстан", "Адами құндылықтар") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 4 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Логикалық операторлар |
|||
|
Оқу мақсаттары |
4.4.1.2 логикалық операторларды пайдалану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Бірлік және Ынтымақ құндылығы |
- жеке және қоғамдық мүлделер арасындағы байланысты түсіндіру; - тиімді қарым-қатынас орнату; - комондада жұмыс істей білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Мақсатты: оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. |
Оқушылар музыка ритіміне сәйкес суреттегідей амандасады |
Ауызша қолдау |
Суреттер аудио ресурстар |
|
Сабақтың ортасы 15 мин 15 мин Сабақты бекітіу 5 мин |
Жаңа сабақты ширату сұрақ қою арқылы бастау. Scratch программасында біз тағы бір блокпен танысайық. Бұл операторлар блогы, ол жасыл түспен белгіленген. Операторлар блогында командалар арифметикалық және логикалық болып бөлінеді. Логикалық операторлардың қарапайым командалармен танысайық. Көрсетілім. Операторлар блогы. Презентация.
Нақты өмірде көптеген нысандар мен құбылыстардың қасиеттері екі мәнмен анықталады: иә және жоқ.Саған айтылған ақпараттар ақиқат немесе жалған деп сипатталуы мүмкін. Дәл осы қағида сияқты Scratch сияқты Scratch-те логикалық операторды пайдаланып, логикалық пікірді анықтауға болады. Логикалық операторларды пайдалана отырып, біз ақиқат немесе жалған деген пікірлердің бір нәтижесін алу үшін, қатынастардың, екі немесе одан көп өрнектердің мәндерін салыстыра аламыз.
1-тапсырма Берілген тапсырмадағы түсіп қалған сөздердің орнына тиісті сөзді қойып дәптерге көшіріп жаз.
ЕБҚЕ бар балалар үшін тапсырма
2 - тапсырма Scratch программалау ортасының программа блоктарын орында
Дескриптор: - Scratch программалау ортасын іске қосады; -берілген программаның скриптін тексереді. ҚБ: «Смайлик» әдісі |
Мұғалімді тыңдайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар Scratch программасын қосып берілген блогпен танысады Оқушылар Scratch программасын қосып берілген блогпен танысады
Оқушылар Scratch программасын қосып берілген блогпен жұмыс істейді |
ҚБ Қол шапалақтау Жарайсың! ҚБ Қол шапалақтау ҚБ Қол шапалақтау |
Сурет/слайд Сурет/слайд Scratch программалау ортасы Слайд Программа Scratc Scratch программалау ортасы Слайд |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Оқушылар алған баллдарын есептеп өзін-өзі бағалайды. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
Үй тапсырмасы |
20 бет Үйде орындайық тапсырмасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




















