|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бердібек Алмасбек Әбдімұратұлы |
|||
|
Күні |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпараттың цифрлық тасымалдаушылары |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 сандық ақпараттың цифрлық тасымалдау құралдарын сипаттау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Цифрлық құрылғылар» ұғымына анықтама береді. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Цифрлық құрылғылардың тиімділігіне мысалдар келтіреді. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Цифрлық құрылғыларды салыстырады, бағалайды. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
1 2. «Сұрақтар шеңбері» әдісі арқылы үй тапсырмасына шолу жасау 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Сұрақтарды өзара талқылап, ойларымен бөліседі |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, видео проектор, компьютер, дисктер, USB-флеш-жинақтауыш, қатқыл диск |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 11 минут 10 минут 10 минут |
Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу мақсатында «Кім жылдам» әдісі арқылы ұяшық адресі бойынша жасырын сөзді шифрдан шығару (дешифрлау)
С3; F2; D6; C3; G1; C3; E42;D3;E1 G6; G3; G4; G1; B1; D3 E4;C3;A6;D3;D2;C3;B1;B2;C3;B3;B4;D3;B1;C3;G1;D3 Дескриптор: - жасырын сөзді шифрдан шығарады Оқушыларды топқа біріктіру Топтың атын анықтау Жаңа тақырыпты бейне сабақ көрсету арқылы түсіндіру. -Дербес компьютерден басқа қандай цифрлық құрылғыларды білесің? -Цифрлық құрылғылардағы ақпаратты қалай сақтап, тасымалдауға болады? 1-тапсырма. Кестемен жұмыс. Сыртқы тасымалдағыштаға анықтама бер.
Дескриптор: - құрылғыларға сипаттама жазады . 2-тапсырма. Жұптық сұрыптау.
Дескриптор: -ақпарат тасымалдаушы құрылғыларды топтастырады. 3-тапсырма. Оқулық §26, 113-бет, «Компьютерде орындайық» тапсырмасы Дескриптор: -компьютер жадының көлемін анықтайды; -дискжетекте салынған оптикалық дискінің көлемін анықтайды; -флеш-жадтың көлемін анықтайды; -пайдаланып отырған компьютердің қатқыл дискі флеш-жадтан неше есе үлкендігін анықтайды. |
Мұғалімді тыңдайды. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Сөздерді шифрдан шығару арқылы сабақ тақырыбын ашады. Бейне сабақ көреді 1-тапсырманы орындайды Қатқыл диск, иілгіш мигниттік диск, USB-флеш- жинақтауыш, оптикалық диск , MicroSD және MacroSD тасымалдаушы–анықмаларын дәптерге жазады 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
1 балл 5 балл 4 балл 4 балл |
Оқулық Кесте Жұмыс дәптері Слайд Карточка Оқулық |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
4-тапсырма. Топтық жұмыс 1-ТОП: СD диск пен флеш жинақтауышты салыстырып, ұқсастығымен айырмашылығын анықта. 2-ТОП: CD,DVD - R және CD, DVD –RW дискілерін салыстыр. Электронды пошта мен қатқыл дискіні саластыру. Дискриптор: - ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табады.
Дәптерге орындайық Цифрлық тасымалдаушылардың қандай түрін пайдаланған тиімді? Әлде электронды поштаның қызметіне жүгінген тиімді ме? Дескирптор: -адам үшін цифрлық құрылғылар мен электрондық поштаның мәні туралы ойларын жазады 2.Кері байланыс: «TikTok» |
4-тапсырманы орындайды ВЕНН диаграммасын толтырады Дәптермен жұмыс жасайды Өзін-өзі бағалау. |
6 балл 2 балл |
|
||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
§26, 113-бет «Үй тапсырмасы» |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпараттың цифрлық тасымалдаушылары
Ақпараттың цифрлық тасымалдаушылары
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бердібек Алмасбек Әбдімұратұлы |
|||
|
Күні |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпараттың цифрлық тасымалдаушылары |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 сандық ақпараттың цифрлық тасымалдау құралдарын сипаттау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Цифрлық құрылғылар» ұғымына анықтама береді. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Цифрлық құрылғылардың тиімділігіне мысалдар келтіреді. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Цифрлық құрылғыларды салыстырады, бағалайды. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
1 2. «Сұрақтар шеңбері» әдісі арқылы үй тапсырмасына шолу жасау 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Сұрақтарды өзара талқылап, ойларымен бөліседі |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, видео проектор, компьютер, дисктер, USB-флеш-жинақтауыш, қатқыл диск |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 11 минут 10 минут 10 минут |
Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу мақсатында «Кім жылдам» әдісі арқылы ұяшық адресі бойынша жасырын сөзді шифрдан шығару (дешифрлау)
С3; F2; D6; C3; G1; C3; E42;D3;E1 G6; G3; G4; G1; B1; D3 E4;C3;A6;D3;D2;C3;B1;B2;C3;B3;B4;D3;B1;C3;G1;D3 Дескриптор: - жасырын сөзді шифрдан шығарады Оқушыларды топқа біріктіру Топтың атын анықтау Жаңа тақырыпты бейне сабақ көрсету арқылы түсіндіру. -Дербес компьютерден басқа қандай цифрлық құрылғыларды білесің? -Цифрлық құрылғылардағы ақпаратты қалай сақтап, тасымалдауға болады? 1-тапсырма. Кестемен жұмыс. Сыртқы тасымалдағыштаға анықтама бер.
Дескриптор: - құрылғыларға сипаттама жазады . 2-тапсырма. Жұптық сұрыптау.
Дескриптор: -ақпарат тасымалдаушы құрылғыларды топтастырады. 3-тапсырма. Оқулық §26, 113-бет, «Компьютерде орындайық» тапсырмасы Дескриптор: -компьютер жадының көлемін анықтайды; -дискжетекте салынған оптикалық дискінің көлемін анықтайды; -флеш-жадтың көлемін анықтайды; -пайдаланып отырған компьютердің қатқыл дискі флеш-жадтан неше есе үлкендігін анықтайды. |
Мұғалімді тыңдайды. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Сөздерді шифрдан шығару арқылы сабақ тақырыбын ашады. Бейне сабақ көреді 1-тапсырманы орындайды Қатқыл диск, иілгіш мигниттік диск, USB-флеш- жинақтауыш, оптикалық диск , MicroSD және MacroSD тасымалдаушы–анықмаларын дәптерге жазады 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
1 балл 5 балл 4 балл 4 балл |
Оқулық Кесте Жұмыс дәптері Слайд Карточка Оқулық |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
4-тапсырма. Топтық жұмыс 1-ТОП: СD диск пен флеш жинақтауышты салыстырып, ұқсастығымен айырмашылығын анықта. 2-ТОП: CD,DVD - R және CD, DVD –RW дискілерін салыстыр. Электронды пошта мен қатқыл дискіні саластыру. Дискриптор: - ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табады.
Дәптерге орындайық Цифрлық тасымалдаушылардың қандай түрін пайдаланған тиімді? Әлде электронды поштаның қызметіне жүгінген тиімді ме? Дескирптор: -адам үшін цифрлық құрылғылар мен электрондық поштаның мәні туралы ойларын жазады 2.Кері байланыс: «TikTok» |
4-тапсырманы орындайды ВЕНН диаграммасын толтырады Дәптермен жұмыс жасайды Өзін-өзі бағалау. |
6 балл 2 балл |
|
||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
§26, 113-бет «Үй тапсырмасы» |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

шағым қалдыра аласыз
.Оқушылармен
амандасу.
















