|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жад және ақпараттың өлшем бірліктері |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бердібек Алмасбек Әбдімұратұлы |
|||
|
Күні |
||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпараттың өлшем бірліктері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.1. Ақпараттың бір өлшем бірлігін келесі өлшем бірліктерге ауыстыруды жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Ақпараттың өлшем бірліктерін біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Ақпараттарды бір өлшем бірліктен екінші өлшем бірлікке ауыстырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Ақпараттың өлшем бірліктерін салыстырады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. ҚБ: жұлдыз / 2 балл/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. |
Асық арқылы бағалау Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Презентация Жұмыс дәптері Видео проектор асық |
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут |
Жаңа материалды мазмұндау Мұғалім сабақ презентациясына және №1 материалдар файлына сүйене отырып, оқушыларды өлшемдер бірлігімен таныстырады. Постермен жұмыс 1 топ Ақпаратық жүйе 2 топ ASCLL коды. 3 топ . Венн диаграммасы Топтарға жаңа тақырып бойынша Сен маған мен саған ойыны арқылы ассосация әдісімен тақырыптың маңыздылығын қолдана отырып топ бойынша жұмыс жасату және тапсырмалар тарату, тапсырма төңірегінде топпен жұмыс жүргізу
Тапсырма 1. Кему ретімен орналастыру Тапсырма 2. Ақпаратты бір өлшем бірліктен екіншісіне аудару. Тапсырма 3. Ақпарат көлемін салыстыру. Дескрипторлар: -Бит және байтта берілген ақпарат көлемдерін дұрыс салыстыра алады; -Байтта және килобайтта берілген ақпарат көлемдерін дұрыс салыстыра алады; -Мегабайтты және килобайтта берілген ақпарат көлемдерін дұрыс салыстыра алады; Дифф.: қосымша тапсырма орындайды. Дескрипторлар: -Мегабайтта және гигабайтта берілген ақпарат көлемдерін дұрыс салыстыра алады; -Бит және килобайтта берілген ақпарат көлемдерін дұрыс салыстыра алады. Әркім жеке орындайды. Оқушыларға ақпараттар санының өлшем бірлігін кеміту тәртібінде орын-орнына қою ұсынылады: 1 Гбайт 1Кбайт 1025 байт 1 Мбайт Оқушылар сынып бөлмесінде learningapps.org өз бетімен тапсырма орындайды |
Мұғалімді тыңдайды Тапсырманы дәптерге орындайды. Дескрипторлар: - Ақпараттың ең кіші өлшем бірлігін анықтайды; - Ақпараттың ең үлкен өлшем бірлігін анықтайды; -Ақпараттың өлшем бірліктерін кему ретімен орналастырады Дескрипторлар: -Битті килобайтқа дұрыс айналдыра алады; -Байтты килобайтқа айналдыра алады; -Мегабайтты килобайтқа айналдырады; -Гигабайтты килобайтқа айналдырады |
3 балл 3 балл 3 балл |
Слайд Компьютер Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 8 минут |
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беру керек: Ақпаратты өлшеудің қандай маңызы бар? Бір өлшем бірліктен екіншісіне ауыстыруда қандай қиыншылықтар кездесті? Мәтіндік ақпараттардың көлемін анықтап, өлшем бірліктерге айналдыруда түсінбегендеріңмен бөліс. Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлемдер» |
Сұрақтарға жауап береді Өзін-өзі бағалау. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Плакат /слайд/ стикер |
|
Үй тапсырмасы |
§1.1, 8-бет «Үй тапсырмасы» |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпараттың өлшем бірліктері
Ақпараттың өлшем бірліктері
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жад және ақпараттың өлшем бірліктері |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бердібек Алмасбек Әбдімұратұлы |
|||
|
Күні |
||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпараттың өлшем бірліктері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.1. Ақпараттың бір өлшем бірлігін келесі өлшем бірліктерге ауыстыруды жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Ақпараттың өлшем бірліктерін біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Ақпараттарды бір өлшем бірліктен екінші өлшем бірлікке ауыстырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Ақпараттың өлшем бірліктерін салыстырады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. ҚБ: жұлдыз / 2 балл/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. |
Асық арқылы бағалау Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Презентация Жұмыс дәптері Видео проектор асық |
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут |
Жаңа материалды мазмұндау Мұғалім сабақ презентациясына және №1 материалдар файлына сүйене отырып, оқушыларды өлшемдер бірлігімен таныстырады. Постермен жұмыс 1 топ Ақпаратық жүйе 2 топ ASCLL коды. 3 топ . Венн диаграммасы Топтарға жаңа тақырып бойынша Сен маған мен саған ойыны арқылы ассосация әдісімен тақырыптың маңыздылығын қолдана отырып топ бойынша жұмыс жасату және тапсырмалар тарату, тапсырма төңірегінде топпен жұмыс жүргізу
Тапсырма 1. Кему ретімен орналастыру Тапсырма 2. Ақпаратты бір өлшем бірліктен екіншісіне аудару. Тапсырма 3. Ақпарат көлемін салыстыру. Дескрипторлар: -Бит және байтта берілген ақпарат көлемдерін дұрыс салыстыра алады; -Байтта және килобайтта берілген ақпарат көлемдерін дұрыс салыстыра алады; -Мегабайтты және килобайтта берілген ақпарат көлемдерін дұрыс салыстыра алады; Дифф.: қосымша тапсырма орындайды. Дескрипторлар: -Мегабайтта және гигабайтта берілген ақпарат көлемдерін дұрыс салыстыра алады; -Бит және килобайтта берілген ақпарат көлемдерін дұрыс салыстыра алады. Әркім жеке орындайды. Оқушыларға ақпараттар санының өлшем бірлігін кеміту тәртібінде орын-орнына қою ұсынылады: 1 Гбайт 1Кбайт 1025 байт 1 Мбайт Оқушылар сынып бөлмесінде learningapps.org өз бетімен тапсырма орындайды |
Мұғалімді тыңдайды Тапсырманы дәптерге орындайды. Дескрипторлар: - Ақпараттың ең кіші өлшем бірлігін анықтайды; - Ақпараттың ең үлкен өлшем бірлігін анықтайды; -Ақпараттың өлшем бірліктерін кему ретімен орналастырады Дескрипторлар: -Битті килобайтқа дұрыс айналдыра алады; -Байтты килобайтқа айналдыра алады; -Мегабайтты килобайтқа айналдырады; -Гигабайтты килобайтқа айналдырады |
3 балл 3 балл 3 балл |
Слайд Компьютер Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 8 минут |
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беру керек: Ақпаратты өлшеудің қандай маңызы бар? Бір өлшем бірліктен екіншісіне ауыстыруда қандай қиыншылықтар кездесті? Мәтіндік ақпараттардың көлемін анықтап, өлшем бірліктерге айналдыруда түсінбегендеріңмен бөліс. Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлемдер» |
Сұрақтарға жауап береді Өзін-өзі бағалау. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Плакат /слайд/ стикер |
|
Үй тапсырмасы |
§1.1, 8-бет «Үй тапсырмасы» |
|
|
шағым қалдыра аласыз













