Сабақтың тақырыбы | Ақпараттың өлшем бірліктері |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарла-масына сілтеме) | 7.2.1.1- ақпарат өлшем бірліктерін атап өту
|
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар Ақпарат өлшем бірліктерімен біледі;Көпшілік оқушылар ақпарат өлшем бірлігін өрнектеу біледіКейбір оқушылар өлшем бірліктер арқылы есептеулер жүргізе алады |
Бағалау критерийі | -оқушы ақпарат өлшем бірліктерін атай алады-ақпарат өлшем бірліктерін өрнектей алады |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар істей алады: - Өлшем бірліктерінің айырмашылығын және өсу ретін ажырата алады- ақпаратты бір өлшем бірлігінен басқа өлшем бірліктеріне ауыстыруды біледі.Пәндік лексика мен терминалогия: Бит, байт, мбайт, тереабайт,гигабайт, петабайт, эксобайт, Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасыАқпараттың ең кіші өлшем бірлігі бит1байт 8 битке тең |
Құндылықтарға баулу | Өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарайтын, өмір бойы ізденісте болатын, сыни тұрғысынан ойлау оқушыны тәрбиелеу. |
Пəнаралық байланыс | Математика , шет тілі, физика |
Алдыңғы білім | Ақпарат. Өлшем бірлік |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарлаған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | ресурстар |
Сабақтың басы
| Ұйымдастыру кезеңі. - Оқушылармен сәлемдесу;- Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру;Тренинг « Шаттық шеңбері »Өмірде кездесетін өлшем бірліктер бойынша бір бірінің ерекшеліктерін айту.Топқа бөлу – сыр сандық ішінде өлшем бірліктер атаулары болады. Алу бойынша топтарға бөлінеді: мегабайт, терабайт.«Миға шабуыл» - әдісі Ақпараттың адам өміріндегі маңызын есімізге түсірейікКүнделікті өмірде біз жиі қолданатын шамаларды қандай бірліктермен өлшейміз?Ақпаратты өлшеудегі мақсатымыз не?Ақпарат өлшеудің қандай әдісін ұсынар едін? | Ақ қағаз |
Сабақтың ортасы | Топпен жұмыс «Жигсо» әдісі бойынша топтар өз бетімен оқу арқылы түсіну және оқулықта үлгі ретінде берілген есептерді талдау.
Әр топқа « Екі жұлдыз бір тілек» жасалып отырылады | ДК, оқулық,жұмыс дәптері, А3
интерактивтік тақтаслайд |
Сабақтың соңы
| Қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындау қосымша№1Рефлексия. Бағдаршам
| интерактивтік тақтаслайд |
| Үй тапсырмасы § 1.1
|
|
Қосымша мәлімет |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлаймыз?
| Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлаймыз? | Пәнаралық байланыс: денсау-лық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс, құндылықтармен байла-ныс (тәрбие элементі) |
Саралау: Оқушыларға алдыңғы тақырыптары бойынша білімдерін еске түсіру мақсатында деңгейлік тапсырмалар беріледі. | Бағалау критерийілер бойынша әр оқушының қосқан үлесі әділ бағалауларына назар аударамын Бағалау әдістері: екі жұлдыз бір тілек, стикер, бағдаршам. | АКТ құралдарын қолдану барысында қауіпсіздік ережеле-рін сақтау ескертіліп, мазмұнды жобаны түсінікті етеп дайындау, бірлескен нәтижеге қол жеткізу.. |