|
САБАҚ: № 3 |
Мектеп: Қарағанды облысы білім басқармасының Балқаш қаласы білім бөлімінің «№5 жалпы білім беретін мектебі» КММ Пәні: қазақ тілі |
|
|
||||||||
|
Сынып: 7 Ә, Б |
Пән мұғалімі: Адамбаева Б.Т. |
|
|
||||||||
|
|
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|
|
||||||||
|
Бөлім тақырыбы |
Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
|
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақылды гаджеттер |
|
|
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу; 7.4.4.3 шылау түрлерін ажырата білу, орынды қолдану; |
|
|
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар
Көптеген оқушылар Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата біледі;шылау түрлерін ажырата біледі, орынды қолданады; Кейбір оқушылар
|
|
|
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
|
|
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
информатика |
|
|
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Біртұтас тәрбие» бағдарламасының құндылықтарына баулу. Бұл арқылы оқушылардың функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы, «Жасампаздық және жаңашылдық» (6-құндылық) |
|
|
||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Айшылық алыс жерлерден жылдам хабар алғызған |
|
|
||||||||
|
Ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалардың білімі және құзыреттілігін қалыптастыруға бағытталған тапсымалар |
Оқушыларға сабақтың барысында білім деңгейлеріне қарай жеңіл сұрақтар қойылады. Тапсырмалы карточкалармен жұмыс істейді. Сабақтан кейін дәптерлеріне орындаған тапсырмалары тексеріліп, бағаланады. Мәтін беріледі. Тапсырма.
|
|
|
||||||||
|
Жоспар |
|
|
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|||||
|
5 минут
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен саған сенемін!»
«Мен саған сенемін!» деген сөзді әр қатысушы айта отырып әріптесінің бойындағы жақсы қасиетті айтып жігерлендіреді.
Жетелеуші сұрақтар:
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. |
Қалыптастырушы бағалау
|
7-сынып Қазақ тілі оқулығы
|
|
|
|||||
|
Сабақтың ортасы
30 минут
|
Мағынаны тану. Даналық сөді оқу, көзқарастарын сұрау ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ Мәтінді тыңдап, ондағы деректер мен көзқарасты ажыратыңдар Сурет бойынша «Ақылды үй» туралы ойларыңмен бөлісіңдер
Графиктік мәтінді интерпретациялап, тұтас мәтін түрінде жеткізіңдер. орындаңыз. 1-тапсырма. Мәтіндегі 4 маңызды ақпаратты кластерге түсіріңіз. Дескриптор:
ҚБ
5-тапсырма. Демеулік шылауларды қатыстырып, ақылды гаджеттер туралы сөйлемдер жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ
6-тапсырма. Бірнеше сөздер мен сөз тіркестерін жазып, синонимдермен алмастырыңдар. Дескриптор:
ҚБ «Еркін микрофон» әдісімен өз ойларын қорытындылайды.
|
Оқушылар ойларын айтады.
Оқушылар деректер мен көзқарасты ажыратады, ойларымен бөліседі.
Оқушылар мәтін бойынша оқылым тапсырмасын орындайды.
Мәтіндегі 4 маңызды ақпаратты кластерге түсіреді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Тапсырмаларды орындайды Грамматикалық тапсырма орындайды. Тақырып бойынша ойларын жинақтайды. «Еркін микрофон» әдісімен өз ойларын қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
(https://kk.wikipedia.org/wiki/
|
|
|
|||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 3 минут
Үй тапсырмасы: |
149-бет, 8-тапсырма |
|
|
|
|||||||
|
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||
|
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
|
|
|
|||||||
|
|
Пәнаралық байланыс. АКТ-мен байланыс . Құндылықтардағы байланыс |
информатика |
|
|
|||||||
|
|
Рефлексия |
Кері байланыс |
|
|
|||||||
|
|
Сабақ /оқу мақсаттар шынайы ма ? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды ? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|
|
|
|||||||
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )? |
|
|||||||||
|
|
1: |
|
|||||||||
|
|
2: |
|
|||||||||
|
|
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз ) |
|
|||||||||
|
|
1: |
|
|||||||||
|
|
2: |
|
|||||||||
|
|
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ақылды гаджеттер" ҚМЖ 7-сынып, жаңа оқулық бойынша (Арман ПВ -2024)
"Ақылды гаджеттер" ҚМЖ 7-сынып, жаңа оқулық бойынша (Арман ПВ -2024)
|
САБАҚ: № 3 |
Мектеп: Қарағанды облысы білім басқармасының Балқаш қаласы білім бөлімінің «№5 жалпы білім беретін мектебі» КММ Пәні: қазақ тілі |
|
|
||||||||
|
Сынып: 7 Ә, Б |
Пән мұғалімі: Адамбаева Б.Т. |
|
|
||||||||
|
|
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|
|
||||||||
|
Бөлім тақырыбы |
Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
|
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақылды гаджеттер |
|
|
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу; 7.4.4.3 шылау түрлерін ажырата білу, орынды қолдану; |
|
|
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар
Көптеген оқушылар Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата біледі;шылау түрлерін ажырата біледі, орынды қолданады; Кейбір оқушылар
|
|
|
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
|
|
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
информатика |
|
|
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Біртұтас тәрбие» бағдарламасының құндылықтарына баулу. Бұл арқылы оқушылардың функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы, «Жасампаздық және жаңашылдық» (6-құндылық) |
|
|
||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Айшылық алыс жерлерден жылдам хабар алғызған |
|
|
||||||||
|
Ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалардың білімі және құзыреттілігін қалыптастыруға бағытталған тапсымалар |
Оқушыларға сабақтың барысында білім деңгейлеріне қарай жеңіл сұрақтар қойылады. Тапсырмалы карточкалармен жұмыс істейді. Сабақтан кейін дәптерлеріне орындаған тапсырмалары тексеріліп, бағаланады. Мәтін беріледі. Тапсырма.
|
|
|
||||||||
|
Жоспар |
|
|
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|||||
|
5 минут
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен саған сенемін!»
«Мен саған сенемін!» деген сөзді әр қатысушы айта отырып әріптесінің бойындағы жақсы қасиетті айтып жігерлендіреді.
Жетелеуші сұрақтар:
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. |
Қалыптастырушы бағалау
|
7-сынып Қазақ тілі оқулығы
|
|
|
|||||
|
Сабақтың ортасы
30 минут
|
Мағынаны тану. Даналық сөді оқу, көзқарастарын сұрау ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ Мәтінді тыңдап, ондағы деректер мен көзқарасты ажыратыңдар Сурет бойынша «Ақылды үй» туралы ойларыңмен бөлісіңдер
Графиктік мәтінді интерпретациялап, тұтас мәтін түрінде жеткізіңдер. орындаңыз. 1-тапсырма. Мәтіндегі 4 маңызды ақпаратты кластерге түсіріңіз. Дескриптор:
ҚБ
5-тапсырма. Демеулік шылауларды қатыстырып, ақылды гаджеттер туралы сөйлемдер жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ
6-тапсырма. Бірнеше сөздер мен сөз тіркестерін жазып, синонимдермен алмастырыңдар. Дескриптор:
ҚБ «Еркін микрофон» әдісімен өз ойларын қорытындылайды.
|
Оқушылар ойларын айтады.
Оқушылар деректер мен көзқарасты ажыратады, ойларымен бөліседі.
Оқушылар мәтін бойынша оқылым тапсырмасын орындайды.
Мәтіндегі 4 маңызды ақпаратты кластерге түсіреді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Тапсырмаларды орындайды Грамматикалық тапсырма орындайды. Тақырып бойынша ойларын жинақтайды. «Еркін микрофон» әдісімен өз ойларын қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
(https://kk.wikipedia.org/wiki/
|
|
|
|||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 3 минут
Үй тапсырмасы: |
149-бет, 8-тапсырма |
|
|
|
|||||||
|
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||
|
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
|
|
|
|||||||
|
|
Пәнаралық байланыс. АКТ-мен байланыс . Құндылықтардағы байланыс |
информатика |
|
|
|||||||
|
|
Рефлексия |
Кері байланыс |
|
|
|||||||
|
|
Сабақ /оқу мақсаттар шынайы ма ? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды ? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|
|
|
|||||||
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )? |
|
|||||||||
|
|
1: |
|
|||||||||
|
|
2: |
|
|||||||||
|
|
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз ) |
|
|||||||||
|
|
1: |
|
|||||||||
|
|
2: |
|
|||||||||
|
|
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз


















