Сабақ жоспары №18
|
Сабақ тақырыбы |
Ақылды үй., ақылды үй құрылғысын юасқару үшін программаларды әзірлеу. |
||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
||
|
Күні |
|
||
|
Курс, топ |
1 курс |
||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
||
|
Міндеттер |
|
||
|
Мақсаты |
|
||
|
Күтілетін нәтижелер |
1) Сұрыптау алгоритмін құру; "Ақылды үй" жобасы; 2) қосымшалар құрастырушысының құрамдас бөліктерін пайдалана отырып, мобильді қосымша интерфейсін құру. |
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Заттар интернеті |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
|
|
|||
|
|
Ынтымақтастық атмосферасы Психологиялық ахуалды орнату. Шаттық шеңбері.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
|
|
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
1. «Миға шабуыл» Кубик 1 Сұрақ Заттар Интернеті дегеніміз не? 2Сұрақ Қазақстандағы Заттар Интернетіне мысал келтіріндер? 3 Сұрақ Қазақстанда 5G желілер базалық сьанциясы қашан пайда болды? 4.Сұрақ Заттар Интернетіне қандай технологиялар тән? |
|
|
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Ақылды үйдің ережесін құрастыру - Мақсатын анықтайды - Өз ойларын еркін жеткізеді Қ.б Үштік шапалақ |
|
|
|
|||
|
2.1. Алдын ала білім |
|||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
Ақылды үй жүйесіне тиісті функцияларды анықтау және талқылау мақсатында топпен жұмыс істеу. |
|
|
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
|||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
|||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
Жаңа сабақты түсіндіру
|
|
|
|
Сәйкестендір 2 тапсырма 103 бет 4.2.3- сурет «Ақылды үйге» датчиктерді орналастыру |
|
||
|
Практикалық тапсырма Оқушыларды Arduino онлайн симуляторымен таныстыру және қарапайым сұлбаны жинау бойынша тәжірибелік жұмыс өткізу. (Оқушылар презентация немесе таратпа материалдармен қолдана алады) |
|
||
|
|
|
||
|
|||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Өткен тақырыптарды қайталау. Интернет ресурстарын пайдаланып, «Ақылды жасыл үй» презентациясын дайындау. |
11 сынып https://drive.google.com/drive/folders/1QIDJ5d6RluqOs--fkk-7pJt-YeZXkolx?usp=share_link |
|
|
Бағалау (3 минут) |
Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы білімалушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын стикерге жазып жапсырады. Сол жазылған ойлары негізінде өтілген сабақтан алған білімі қорытындыланады. |
|
|
|
|||
|
(3 минут) |
Ауызша бағалау. Оқушыларға стикер таратады «Ойлаудың 5 гүлі» бойынша оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Сабақты қорытындылайды.. |
|
|
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақылды үй., ақылды үй құрылғысын юасқару үшін программаларды әзірлеу.
Ақылды үй., ақылды үй құрылғысын юасқару үшін программаларды әзірлеу.
Сабақ жоспары №18
|
Сабақ тақырыбы |
Ақылды үй., ақылды үй құрылғысын юасқару үшін программаларды әзірлеу. |
||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
||
|
Күні |
|
||
|
Курс, топ |
1 курс |
||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
||
|
Міндеттер |
|
||
|
Мақсаты |
|
||
|
Күтілетін нәтижелер |
1) Сұрыптау алгоритмін құру; "Ақылды үй" жобасы; 2) қосымшалар құрастырушысының құрамдас бөліктерін пайдалана отырып, мобильді қосымша интерфейсін құру. |
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Заттар интернеті |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
|
|
|||
|
|
Ынтымақтастық атмосферасы Психологиялық ахуалды орнату. Шаттық шеңбері.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
|
|
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
1. «Миға шабуыл» Кубик 1 Сұрақ Заттар Интернеті дегеніміз не? 2Сұрақ Қазақстандағы Заттар Интернетіне мысал келтіріндер? 3 Сұрақ Қазақстанда 5G желілер базалық сьанциясы қашан пайда болды? 4.Сұрақ Заттар Интернетіне қандай технологиялар тән? |
|
|
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Ақылды үйдің ережесін құрастыру - Мақсатын анықтайды - Өз ойларын еркін жеткізеді Қ.б Үштік шапалақ |
|
|
|
|||
|
2.1. Алдын ала білім |
|||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
Ақылды үй жүйесіне тиісті функцияларды анықтау және талқылау мақсатында топпен жұмыс істеу. |
|
|
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
|||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
|||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
Жаңа сабақты түсіндіру
|
|
|
|
Сәйкестендір 2 тапсырма 103 бет 4.2.3- сурет «Ақылды үйге» датчиктерді орналастыру |
|
||
|
Практикалық тапсырма Оқушыларды Arduino онлайн симуляторымен таныстыру және қарапайым сұлбаны жинау бойынша тәжірибелік жұмыс өткізу. (Оқушылар презентация немесе таратпа материалдармен қолдана алады) |
|
||
|
|
|
||
|
|||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Өткен тақырыптарды қайталау. Интернет ресурстарын пайдаланып, «Ақылды жасыл үй» презентациясын дайындау. |
11 сынып https://drive.google.com/drive/folders/1QIDJ5d6RluqOs--fkk-7pJt-YeZXkolx?usp=share_link |
|
|
Бағалау (3 минут) |
Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы білімалушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын стикерге жазып жапсырады. Сол жазылған ойлары негізінде өтілген сабақтан алған білімі қорытындыланады. |
|
|
|
|||
|
(3 минут) |
Ауызша бағалау. Оқушыларға стикер таратады «Ойлаудың 5 гүлі» бойынша оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Сабақты қорытындылайды.. |
|
|
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
шағым қалдыра аласыз














