|
Бөлім |
Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақырын жүрсең, алысқа жетесің бе? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.3 - қозғалыс тудыратын күштерді зерттеу; 2.1.2.6 - эксперименттің басты белгілерін анықтау (мақсат, болжам, ресурстар, жоспар, мерзім, нәтиже); |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жылдамдығы бойынша чемпион жануарды білу |
||||
|
Құндылық |
Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі Ребустарды шеш. Бұларға не ортақ? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Салыстыр» әдісі Алғашқы автокөліктің жылдамдығы қазіргі көліктің жылдамдығымен салыстыр.
ЕББҚ Бұрынғы автокөліктердің жылдамдығын ата. Талқылау сұрақтары: 1.Адамзат ерте заманнан нені армандады? 2.Қандай жануарды үйретіп, көлік қылды? |
Мәліметті тексертеді Ребустарды шешеді Сұраққа жауап береді
1. бірінші көлікті қазіргі көлікпен салыстырады 2.екінші көлікті қазіргі көлікпен салыстырады 3.үшінші көлікті қазіргі көлікпен салыстырады 4.қорытынды шығарады
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: - анемометрмен қандай жылдамдықты өлшейтінін анықтайды (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Смайликтер Дескриптор: -бірінші көлікті қазіргі көлікпен салыстырады(1б) -екінші көлікті қазіргі көлікпен салыстырады(1б) -үшінші көлікті қазіргі көлікпен салыстырады(1б) -қорытынды шығарады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -автокөліктердің жылдамдығын атайды |
Ребустар жазылған А4 Оқулық 86 – бет Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Диаграммаға қара. Жануарлар әлемінде жылдамдығы бойынша чемпион жануарды ата. ЕББҚ Әр жануардың қозғалу жылдамдығын айт Талқылау сұрақтары: 1.Жылдамдық деген не? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. жылдамдығы бойынша чемпион жануарды атайды 2.гепардтың қозғалу жылдамдығын айтады 3.бөкенің қозғалу жылдамдығын айтады 4.арыстанның қозғалу жылдамдығын айтады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - жылдамдығы бойынша чемпион жануарды атайды(1б) -гепардтың қозғалу жылдамдығын айтады(1б) -бөкенің қозғалу жылдамдығын айтады(1б) -арыстанның қозғалу жылдамдығын айтады(1б) ЕББҚ Дескриптор: - жануарлардың қозғалу жылдамдығын айтады (1б) Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 87 –бет Бейнежазба |
|
|
11 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Тиістісін тап» әдісі Мынадай белгілерді көріп пе едің? Олар не туралы ескертеді? Мектептің дәлізіне қандай белгі орнатуға болады? ЕББҚ Белгілер туралы не білесің? Талқылау сұрақтары: 1.Нысанның жылдамдығын қандай сөздермен сипаттауға болады? |
1. белгілер туралы әңгімелейді
Сұрақтарға жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -белгілер туралы әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 88- бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Ноутбук» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 Жарайсың! смайлигі) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 Жарайсың ! смайлигі ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 Жарайсың! смайлигі ) Үйге тапсырма: Түрлі дереккөздерден әлемдегі жылдамдығы жағынан рекорд жасаған мәшинелер жайлы біл. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған смайликтердің сөзіне қарай санап, анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған ноутбук суреті, смайликтер (Жарайсың!Жақсы!Талпын!) |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақырын жүрсең, алысқа жетесің бе ҚМЖ 2 сын ЖАРАТЫЛЫСТАНУ
Ақырын жүрсең, алысқа жетесің бе ҚМЖ 2 сын ЖАРАТЫЛЫСТАНУ
|
Бөлім |
Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақырын жүрсең, алысқа жетесің бе? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.3 - қозғалыс тудыратын күштерді зерттеу; 2.1.2.6 - эксперименттің басты белгілерін анықтау (мақсат, болжам, ресурстар, жоспар, мерзім, нәтиже); |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жылдамдығы бойынша чемпион жануарды білу |
||||
|
Құндылық |
Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі Ребустарды шеш. Бұларға не ортақ? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Салыстыр» әдісі Алғашқы автокөліктің жылдамдығы қазіргі көліктің жылдамдығымен салыстыр.
ЕББҚ Бұрынғы автокөліктердің жылдамдығын ата. Талқылау сұрақтары: 1.Адамзат ерте заманнан нені армандады? 2.Қандай жануарды үйретіп, көлік қылды? |
Мәліметті тексертеді Ребустарды шешеді Сұраққа жауап береді
1. бірінші көлікті қазіргі көлікпен салыстырады 2.екінші көлікті қазіргі көлікпен салыстырады 3.үшінші көлікті қазіргі көлікпен салыстырады 4.қорытынды шығарады
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: - анемометрмен қандай жылдамдықты өлшейтінін анықтайды (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Смайликтер Дескриптор: -бірінші көлікті қазіргі көлікпен салыстырады(1б) -екінші көлікті қазіргі көлікпен салыстырады(1б) -үшінші көлікті қазіргі көлікпен салыстырады(1б) -қорытынды шығарады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -автокөліктердің жылдамдығын атайды |
Ребустар жазылған А4 Оқулық 86 – бет Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Диаграммаға қара. Жануарлар әлемінде жылдамдығы бойынша чемпион жануарды ата. ЕББҚ Әр жануардың қозғалу жылдамдығын айт Талқылау сұрақтары: 1.Жылдамдық деген не? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. жылдамдығы бойынша чемпион жануарды атайды 2.гепардтың қозғалу жылдамдығын айтады 3.бөкенің қозғалу жылдамдығын айтады 4.арыстанның қозғалу жылдамдығын айтады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - жылдамдығы бойынша чемпион жануарды атайды(1б) -гепардтың қозғалу жылдамдығын айтады(1б) -бөкенің қозғалу жылдамдығын айтады(1б) -арыстанның қозғалу жылдамдығын айтады(1б) ЕББҚ Дескриптор: - жануарлардың қозғалу жылдамдығын айтады (1б) Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 87 –бет Бейнежазба |
|
|
11 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Тиістісін тап» әдісі Мынадай белгілерді көріп пе едің? Олар не туралы ескертеді? Мектептің дәлізіне қандай белгі орнатуға болады? ЕББҚ Белгілер туралы не білесің? Талқылау сұрақтары: 1.Нысанның жылдамдығын қандай сөздермен сипаттауға болады? |
1. белгілер туралы әңгімелейді
Сұрақтарға жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -белгілер туралы әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 88- бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Ноутбук» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 Жарайсың! смайлигі) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 Жарайсың ! смайлигі ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 Жарайсың! смайлигі ) Үйге тапсырма: Түрлі дереккөздерден әлемдегі жылдамдығы жағынан рекорд жасаған мәшинелер жайлы біл. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған смайликтердің сөзіне қарай санап, анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған ноутбук суреті, смайликтер (Жарайсың!Жақсы!Талпын!) |
|
шағым қалдыра аласыз













