|
Бөлімі: |
Қоршаған ортаны қорғау. |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
18.02.2025 |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арал тағдыры-ел тағдыры. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.3.6 ауызша және жазбаша жұмыстарды орындау барысында нота сауаттылығының негіздерін қолдану. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша және жазбаша жұмыстарды орындау барысында нота сауаттылығының негіздерін қолданады. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі Өткенді қайталау.(сұрақ ілмегі) 1-тапсырма. Ойтолғау. Арал теңізі-ең маңызды теңіздердің бірі. Бірақ қәзір оның тартылып бара жатқаны, желмен жан-жаққа ұшқан ащы тұзының табиғатқа, адам денсаулығына зиян келтіріп жатқаны белгілі. Арал мәселесі тек біздің Қазақстанға ғана емес, басқа мемлекеттер үшін де өзекті мәселелердің бірі. Аралды зерттеп жатқан отандық және шет елдік ғалымдар оның арнасын қайта толтыру жолдарын қарастырып жатыр. «Арал тағдыры» Қ. Сайжанның күйі. Төмендегі сұрақтарға жауап бер. -Күйдің орындалу нақышы қандай? -Күйдің орындалуы адамның қандай сезімдерін тербетеді? 2-тапсырма.Зерттеу жүргізу, ақпарат іздеу. Тұңғыш рет украйнның әйгілі ақыны әрі суретшісі Тарас Шевченко Арал туралы пейзаж салған. Тек сурет салумен шектелмей, керемет ақын болған. 3-тапсырма. Ән орындау. «Аралым» әні (өлеңін жазған: Ж. Мəтенəлі, əнін жазған: Н. Алғашбаев) Әуелеп ұшқан, әнім де
менің елші екен Қарт Аралыма сәлемін беріп келсе екен Оқушыларға талап бойынша əнді орындап береді, үнтаспадан тыңдатқызады, «əн үйрену» талаптары бойынша үйретеді. М. Оқушылардан əннің мазмұнына көңіл бөлуді талап етеді. Мынадай тапсырмалар мен сұрақтарды береді: – Авторлар Аралдың бұрынғы кездегі əдемі көріністерін жəне оның болашағы туралы армандарын қандай сөздермен бейнелеген? – Т. Шевченконың пейзаждарымен салыстырып, айырмашылығы мен байланысын тауып, өз ойларын айтуды сұрайды. 4-тапсырма. Бағалау. 1. Сабақта берілген тапсырмаларды қалай орындадым? 2. Орындағанда қандай қиындықтарға тап болдым? 3. Өз дайындығымды қалай жақсартар едім? Рефлексия – Мен не білдім? – Бүгін мен не үйрендім? – Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? – Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Арал теңізі жайлы бейне жазбаны көріп өз ойларымен бөліседі. Бейне жазбаның сюжеті мен ойналып тұрған музыка жайлы әңгімелейді. Әнді ән үйрену ережесіне сәйкес үйренеді. . Әнді әуенімен орындайды. Сұраққа жауап береді. Қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Марапат сөздер мен қолдау сөздер арқылы бағалап отыру. Бас бармақ әдісі. Үш шапалақ әдісі. |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- «Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта Рефлексия тақтайшасы |
|||
|
Сабақтың соңы |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арал тағдыры-ел тағдыры.
Арал тағдыры-ел тағдыры.
|
Бөлімі: |
Қоршаған ортаны қорғау. |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
18.02.2025 |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арал тағдыры-ел тағдыры. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.3.6 ауызша және жазбаша жұмыстарды орындау барысында нота сауаттылығының негіздерін қолдану. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша және жазбаша жұмыстарды орындау барысында нота сауаттылығының негіздерін қолданады. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі Өткенді қайталау.(сұрақ ілмегі) 1-тапсырма. Ойтолғау. Арал теңізі-ең маңызды теңіздердің бірі. Бірақ қәзір оның тартылып бара жатқаны, желмен жан-жаққа ұшқан ащы тұзының табиғатқа, адам денсаулығына зиян келтіріп жатқаны белгілі. Арал мәселесі тек біздің Қазақстанға ғана емес, басқа мемлекеттер үшін де өзекті мәселелердің бірі. Аралды зерттеп жатқан отандық және шет елдік ғалымдар оның арнасын қайта толтыру жолдарын қарастырып жатыр. «Арал тағдыры» Қ. Сайжанның күйі. Төмендегі сұрақтарға жауап бер. -Күйдің орындалу нақышы қандай? -Күйдің орындалуы адамның қандай сезімдерін тербетеді? 2-тапсырма.Зерттеу жүргізу, ақпарат іздеу. Тұңғыш рет украйнның әйгілі ақыны әрі суретшісі Тарас Шевченко Арал туралы пейзаж салған. Тек сурет салумен шектелмей, керемет ақын болған. 3-тапсырма. Ән орындау. «Аралым» әні (өлеңін жазған: Ж. Мəтенəлі, əнін жазған: Н. Алғашбаев) Әуелеп ұшқан, әнім де
менің елші екен Қарт Аралыма сәлемін беріп келсе екен Оқушыларға талап бойынша əнді орындап береді, үнтаспадан тыңдатқызады, «əн үйрену» талаптары бойынша үйретеді. М. Оқушылардан əннің мазмұнына көңіл бөлуді талап етеді. Мынадай тапсырмалар мен сұрақтарды береді: – Авторлар Аралдың бұрынғы кездегі əдемі көріністерін жəне оның болашағы туралы армандарын қандай сөздермен бейнелеген? – Т. Шевченконың пейзаждарымен салыстырып, айырмашылығы мен байланысын тауып, өз ойларын айтуды сұрайды. 4-тапсырма. Бағалау. 1. Сабақта берілген тапсырмаларды қалай орындадым? 2. Орындағанда қандай қиындықтарға тап болдым? 3. Өз дайындығымды қалай жақсартар едім? Рефлексия – Мен не білдім? – Бүгін мен не үйрендім? – Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? – Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Арал теңізі жайлы бейне жазбаны көріп өз ойларымен бөліседі. Бейне жазбаның сюжеті мен ойналып тұрған музыка жайлы әңгімелейді. Әнді ән үйрену ережесіне сәйкес үйренеді. . Әнді әуенімен орындайды. Сұраққа жауап береді. Қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Марапат сөздер мен қолдау сөздер арқылы бағалап отыру. Бас бармақ әдісі. Үш шапалақ әдісі. |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- «Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта Рефлексия тақтайшасы |
|||
|
Сабақтың соңы |
|||||||
шағым қалдыра аласыз













