Тексерілді:
|
Бөлім:5.1.С. Жай бөлшектер |
Мектеп: «Шолаққарғалы ауылындағы негізгі мектеп» КММ |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мунай Мереке |
||||
|
Сыныбы: 5а Пәні: Математика Күні:17.10.2024ж |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.11 аралас сан анықтамасын білу; 5.1.2.13 бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- аралас сан анықтамасын біледі; -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады; -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады; |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Уақыты/ Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы 10минут |
1.Ұйымдастыру. Сәлеметсіздер ме! Оқушылардың назарын аудару мақсатында «Көңілді смайликтер» әдісі. 2.Үй жұмысын тексеру. №326-329 «Бағдаршам» әдісі арқылы тексеру. Тапсырмалардың дұрыс жауаптарын оқиды.
Дұрыс
бөлшектер:
Бұрыс
бөлшектер: №329
Алымы 7 болатын
бұрыс бөлшектер:
Бөлімі 11 болатын
дұрыс бөлшектер:
«Білім – инемен құдық қазғандай». «Сұрақ –жауап»әдісі. -Дұрыс бөлшек дегеніміз не? -Бұрыс бөлшек дегеніміз не? -Аликвоттық бөлшек дегеніміз не? 3.Жаңа сабақтың тақырыбын Ребус көмегімен ашу.
" 4.Сабақ мақсатын айту. |
Сәлемедеседі. Смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін көрсетеді. Оқушылар түстер арқылы жауап береді: Жасыл– «Мен барлық тапсырманы жақсы орындадым» Сары– «Мен анмның көмегімен орындадым» Қызыл–«Мен тапсырманы орындай алмадым» Сұрақтарға жауап береді. Ребус шешу арқылы тақырыпты ашады. |
Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс |
Сдайд |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
4.Жаңа сабақ.Білім ленд тапсырмасы арқылы түсіндіріледі. Дұрыс сөйлеп үйреніңдер.
5. «Біреудің қолынан келмеген нәрсе, көптің қолынан келеді»– Лев Толстой». Оқулықпен жұмыс. №327
№328
№348
1)
2) №349
1) 5. Деңгейлік тапсырмалар. Жеке жұмыс. «Еңбекпен келген нан тәтті.». А деңгейі:№346
№347
В деңгейі:№355
№422 (Алдамұратова мат.кітабынан)
С деңгейі:
|
Анықтамаларды дәптерлеріне жазады. Ауызша айтады. Жазбаша тапсырманы орындайды.
Ж:
Ж: Жасыл түс — мен өзім орындай аламын, Сары түс — орындай аламын, бірақ сенімді емеспін, Қызыл түс — көмек қажет.
Жеке жұмыс тапсырмаларын орындап, әр тапсырмадан өзіне балл жинайды. |
Дескриптор: -аралас сандарды оқиды; -бүтінің атайды; -бөлшек бөліктерін атайды; Дескриптор: -аралас сан анықтамасын біледі; Дескриптор: -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады; Дескриптор: -аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдырады; ҚБ: «Бағдаршам» Дескриптор: -бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады -1 балл -теңдіктің дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор: -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл -теңдіктін дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор: -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл Дескриптор: -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады-1 балл Дескриптор: - ең үлкен төрт таңбалы санды жазады-1 балл -ең үлкен екі таңбалы санды жазады-1 балл -жай бөлшек түрінде жазады-1 -бүтін бөлігін ажыратады-1 Кері байланыс:мұғаліммен оқушы арасында үнемі. |
Bilim land.kz Алдамуратова 5 сынып матем.оқулығы Таратпа қағаздар |
|
|
Сабақтың соңы 5минут |
8.Бағалау 9.Үйге тапсырма .№355 қалғаны,№347 аяқтау,№348 аяқтау Кері байланыс. «СМС хабарлама» әдісі |
Дескриптор арқылы бағаланады Үй тапсырмасын түртіп алады Кері байланыс береді жазбаша 87475276293 |
Жалпы балл-10 |
оқулық |
|
|
Оқушы аты: Дескриптор:№346 -бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады -1 балл -теңдіктің дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№347 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл -теңдіктін дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№355 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл Дескриптор:№422 -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады-1 балл Дескриптор:№358 - ең үлкен төрт таңбалы санды жазады-1 балл -ең үлкен екі таңбалы санды жазады-1 балл -жай бөлшек түрінде жазады-1 -бүтін бөлігін ажыратады-1 Жалпы балл: |
Оқушы аты: Дескриптор:№346 -бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады -1 балл -теңдіктің дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№347 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл -теңдіктін дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№355 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл Дескриптор:№422 -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады-1 балл Дескриптор:№358 - ең үлкен төрт таңбалы санды жазады-1 балл -ең үлкен екі таңбалы санды жазады-1 балл -жай бөлшек түрінде жазады-1 -бүтін бөлігін ажыратады-1 Жалпы балл: |
|
Оқушы аты: Дескриптор:№346 -бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады -1 балл -теңдіктің дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№347 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл -теңдіктін дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№355 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл Дескриптор:№422 -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады-1 балл Дескриптор:№358 - ең үлкен төрт таңбалы санды жазады-1 балл -ең үлкен екі таңбалы санды жазады-1 балл -жай бөлшек түрінде жазады-1 -бүтін бөлігін ажыратады-1 Жалпы балл: |
Оқушы аты: Дескриптор:№346 -бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады -1 балл -теңдіктің дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№347 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл -теңдіктін дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№355 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл Дескриптор:№422 -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады-1 балл Дескриптор:№358 - ең үлкен төрт таңбалы санды жазады-1 балл -ең үлкен екі таңбалы санды жазады-1 балл -жай бөлшек түрінде жазады-1 -бүтін бөлігін ажыратады-1 Жалпы балл: |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аралас сан. 1-сабақ.ҚМЖ 5 сынып
Тексерілді:
|
Бөлім:5.1.С. Жай бөлшектер |
Мектеп: «Шолаққарғалы ауылындағы негізгі мектеп» КММ |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мунай Мереке |
||||
|
Сыныбы: 5а Пәні: Математика Күні:17.10.2024ж |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.11 аралас сан анықтамасын білу; 5.1.2.13 бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- аралас сан анықтамасын біледі; -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады; -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады; |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Уақыты/ Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы 10минут |
1.Ұйымдастыру. Сәлеметсіздер ме! Оқушылардың назарын аудару мақсатында «Көңілді смайликтер» әдісі. 2.Үй жұмысын тексеру. №326-329 «Бағдаршам» әдісі арқылы тексеру. Тапсырмалардың дұрыс жауаптарын оқиды.
Дұрыс
бөлшектер:
Бұрыс
бөлшектер: №329
Алымы 7 болатын
бұрыс бөлшектер:
Бөлімі 11 болатын
дұрыс бөлшектер:
«Білім – инемен құдық қазғандай». «Сұрақ –жауап»әдісі. -Дұрыс бөлшек дегеніміз не? -Бұрыс бөлшек дегеніміз не? -Аликвоттық бөлшек дегеніміз не? 3.Жаңа сабақтың тақырыбын Ребус көмегімен ашу.
" 4.Сабақ мақсатын айту. |
Сәлемедеседі. Смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін көрсетеді. Оқушылар түстер арқылы жауап береді: Жасыл– «Мен барлық тапсырманы жақсы орындадым» Сары– «Мен анмның көмегімен орындадым» Қызыл–«Мен тапсырманы орындай алмадым» Сұрақтарға жауап береді. Ребус шешу арқылы тақырыпты ашады. |
Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс |
Сдайд |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
4.Жаңа сабақ.Білім ленд тапсырмасы арқылы түсіндіріледі. Дұрыс сөйлеп үйреніңдер.
5. «Біреудің қолынан келмеген нәрсе, көптің қолынан келеді»– Лев Толстой». Оқулықпен жұмыс. №327
№328
№348
1)
2) №349
1) 5. Деңгейлік тапсырмалар. Жеке жұмыс. «Еңбекпен келген нан тәтті.». А деңгейі:№346
№347
В деңгейі:№355
№422 (Алдамұратова мат.кітабынан)
С деңгейі:
|
Анықтамаларды дәптерлеріне жазады. Ауызша айтады. Жазбаша тапсырманы орындайды.
Ж:
Ж: Жасыл түс — мен өзім орындай аламын, Сары түс — орындай аламын, бірақ сенімді емеспін, Қызыл түс — көмек қажет.
Жеке жұмыс тапсырмаларын орындап, әр тапсырмадан өзіне балл жинайды. |
Дескриптор: -аралас сандарды оқиды; -бүтінің атайды; -бөлшек бөліктерін атайды; Дескриптор: -аралас сан анықтамасын біледі; Дескриптор: -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады; Дескриптор: -аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдырады; ҚБ: «Бағдаршам» Дескриптор: -бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады -1 балл -теңдіктің дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор: -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл -теңдіктін дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор: -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл Дескриптор: -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады-1 балл Дескриптор: - ең үлкен төрт таңбалы санды жазады-1 балл -ең үлкен екі таңбалы санды жазады-1 балл -жай бөлшек түрінде жазады-1 -бүтін бөлігін ажыратады-1 Кері байланыс:мұғаліммен оқушы арасында үнемі. |
Bilim land.kz Алдамуратова 5 сынып матем.оқулығы Таратпа қағаздар |
|
|
Сабақтың соңы 5минут |
8.Бағалау 9.Үйге тапсырма .№355 қалғаны,№347 аяқтау,№348 аяқтау Кері байланыс. «СМС хабарлама» әдісі |
Дескриптор арқылы бағаланады Үй тапсырмасын түртіп алады Кері байланыс береді жазбаша 87475276293 |
Жалпы балл-10 |
оқулық |
|
|
Оқушы аты: Дескриптор:№346 -бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады -1 балл -теңдіктің дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№347 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл -теңдіктін дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№355 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл Дескриптор:№422 -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады-1 балл Дескриптор:№358 - ең үлкен төрт таңбалы санды жазады-1 балл -ең үлкен екі таңбалы санды жазады-1 балл -жай бөлшек түрінде жазады-1 -бүтін бөлігін ажыратады-1 Жалпы балл: |
Оқушы аты: Дескриптор:№346 -бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады -1 балл -теңдіктің дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№347 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл -теңдіктін дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№355 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл Дескриптор:№422 -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады-1 балл Дескриптор:№358 - ең үлкен төрт таңбалы санды жазады-1 балл -ең үлкен екі таңбалы санды жазады-1 балл -жай бөлшек түрінде жазады-1 -бүтін бөлігін ажыратады-1 Жалпы балл: |
|
Оқушы аты: Дескриптор:№346 -бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады -1 балл -теңдіктің дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№347 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл -теңдіктін дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№355 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл Дескриптор:№422 -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады-1 балл Дескриптор:№358 - ең үлкен төрт таңбалы санды жазады-1 балл -ең үлкен екі таңбалы санды жазады-1 балл -жай бөлшек түрінде жазады-1 -бүтін бөлігін ажыратады-1 Жалпы балл: |
Оқушы аты: Дескриптор:№346 -бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады -1 балл -теңдіктің дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№347 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл -теңдіктін дұрыстығын тексереді-1 балл Дескриптор:№355 -аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады-1 балл Дескриптор:№422 -бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдырады-1 балл Дескриптор:№358 - ең үлкен төрт таңбалы санды жазады-1 балл -ең үлкен екі таңбалы санды жазады-1 балл -жай бөлшек түрінде жазады-1 -бүтін бөлігін ажыратады-1 Жалпы балл: |
шағым қалдыра аласыз


















