|
Бекітемін: Білім беру ұйымы |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Әрбір бала – жұлдыз, жарқырауына жәрдем ет! |
|
|
Құндылығы: |
Басқаларға құрмет көрсету және олардың ерекшелігіне төзімді болу; бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; тапсырмаларды орындауда және мәселелерді шешуде бір-біріне көмектесу. |
|
|
Құзыреттілігі: |
Тиімді коммуникация |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Әр баланың ерекше екенін түсіндіру. Өзін-өзі бағалау мен сенімділікті арттыру. Бір-біріне қолдау көрсетудің маңыздылығын ұғындыру. Балаларды демалыс кезінде су қоймаларындағы қауіпті жағдайларды болжауға, тануға және мүмкіндігінше олардан аулақ болуға үйрету. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
1. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушылардың көңіл-күйін сұрау. «Жұлдыз болып жарқыра» сергіту сәтін өткізу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Балалар, сендер өздеріңді жұлдыз деп елестетіп көріңдер. Әр жұлдыз ерекше, әрқайсысы жарық шашады. Бірақ жұлдыздар бір-біріне қолдау көрсетсе, одан да жарқырай түседі! Сұрақтарға жауап алу: Өздеріңді қай кезде бақытты сезінесіңдер? Қандай кезде басқаларға көмектескен ұнайды? 1-тапсырма: «Менің жарқырауым» Әр оқушыға жұлдызша беріледі. Оларға өз жұлдыздарына өздерінің жақсы қасиеттерін жазу тапсырылады. Оқушылар өз жұлдыздарын тақтаға жабыстырады немесе плакатқа орналастырады. 2-тапсырма: «Біз бірге жарқыраймыз» Топтық жұмыс: Балалар жұптасып немесе топқа бөлініп, бір-бірінің жақсы қасиеттерін айтады. Мұғалім қорытындылайды: «Кез келген бала – жұлдыз! Біз бір-бірімізді қолдағанда, бірге жарқыраймыз!» Қозғалысты ойын: «Жұлдыздар шеруі» Балалар музыка ойнағанда шеңбер бойымен қозғалады. Музыка тоқтағанда бір-біріне жақсы сөз айту керек. Қауіпсіздік сабағы: Су қоймаларындағы қауіптер. Сұрақтарға жауап алу: - Судағы мінез-құлық ережелерін бәріңіз білесіздер ме? - Сіз осы ережелерді сақтайсыздар ма? - Ережелерді сақтамау неге әкелуі мүмкін деп ойлайсыздар? Судағы ережелер туралы бейнежазбаны тамашалайды. Әңгіме Сіз тоғанға келдіңіз. Әрі қарай не болады? (Тұрақты құрамдағы жұптарда жұмыс істеу). Суреттегі кейіпкерлер судағы қауіпсіздіктің қандай ережелерін бұзды. Оқушыларға карточкалар таратылады. Егер тыныш жүрсең сен, Боларсың аулақ қатерден. Сақтасаң сақтық шарасын, Үлгілі бала боласың. Логикалық тапсырма. Балалар кестемен жеке жұмыс жасайды.
«Жұлдыз болып жанайын» әнін орындау.
|
Оқушылар көтеріңкі көңіл - күйде сәлемдеседі. Балалар қолдарын жоғары көтеріп, жұлдыз сияқты жарқырап, айналып қозғалады. Білім алушылар әнұранды орындайды.
Оқушылар берілген сұраққа жауап беріп, өз ойларымен бөліседі.
Балалар жақсы қасиеттерін жазады. Мысалы: мейірімдімін, батылмын, ақылдымын.
Топта бір-бірінің жақсы қасиеттерін айтады.
Сергіту жаттығуларын жасайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өз ойларымен бөліседі.
Бейнежазбаны тамашалап, не түйгенін айтады. Балалар шомылуға қалай дайындалу керектігі туралы ережелерді өздері жасайды. 2-3 жұп өздері жасаған ережелерді айтады. Оқушылар суреттерді мұқият қарап, қандай ережелер бұзылғанын айтады.
Кестемен жұмыс жасай отырып, іс-әрекеттердің реттілігін табады.
Балалар әнді бірге орындайды.
Сабақта не үйренгенін айтып, кері байланыс жасайды.
|
https://www.youtube.com/watch?v=VjbLbO0uHIA&list=PLA5eCSY2FeoQLLoc S-IEuEG9KjOrJzvPM&index=3
https://www.youtube.com/watch?v=OhdA1UEvTZo
Стикерлер |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Әрбір бала – жұлдыз, жарқырауына жәрдем ет!" тақырыбындағы тәрбие сағаты
"Әрбір бала – жұлдыз, жарқырауына жәрдем ет!" тақырыбындағы тәрбие сағаты
|
Бекітемін: Білім беру ұйымы |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Әрбір бала – жұлдыз, жарқырауына жәрдем ет! |
|
|
Құндылығы: |
Басқаларға құрмет көрсету және олардың ерекшелігіне төзімді болу; бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; тапсырмаларды орындауда және мәселелерді шешуде бір-біріне көмектесу. |
|
|
Құзыреттілігі: |
Тиімді коммуникация |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Әр баланың ерекше екенін түсіндіру. Өзін-өзі бағалау мен сенімділікті арттыру. Бір-біріне қолдау көрсетудің маңыздылығын ұғындыру. Балаларды демалыс кезінде су қоймаларындағы қауіпті жағдайларды болжауға, тануға және мүмкіндігінше олардан аулақ болуға үйрету. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
1. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушылардың көңіл-күйін сұрау. «Жұлдыз болып жарқыра» сергіту сәтін өткізу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Балалар, сендер өздеріңді жұлдыз деп елестетіп көріңдер. Әр жұлдыз ерекше, әрқайсысы жарық шашады. Бірақ жұлдыздар бір-біріне қолдау көрсетсе, одан да жарқырай түседі! Сұрақтарға жауап алу: Өздеріңді қай кезде бақытты сезінесіңдер? Қандай кезде басқаларға көмектескен ұнайды? 1-тапсырма: «Менің жарқырауым» Әр оқушыға жұлдызша беріледі. Оларға өз жұлдыздарына өздерінің жақсы қасиеттерін жазу тапсырылады. Оқушылар өз жұлдыздарын тақтаға жабыстырады немесе плакатқа орналастырады. 2-тапсырма: «Біз бірге жарқыраймыз» Топтық жұмыс: Балалар жұптасып немесе топқа бөлініп, бір-бірінің жақсы қасиеттерін айтады. Мұғалім қорытындылайды: «Кез келген бала – жұлдыз! Біз бір-бірімізді қолдағанда, бірге жарқыраймыз!» Қозғалысты ойын: «Жұлдыздар шеруі» Балалар музыка ойнағанда шеңбер бойымен қозғалады. Музыка тоқтағанда бір-біріне жақсы сөз айту керек. Қауіпсіздік сабағы: Су қоймаларындағы қауіптер. Сұрақтарға жауап алу: - Судағы мінез-құлық ережелерін бәріңіз білесіздер ме? - Сіз осы ережелерді сақтайсыздар ма? - Ережелерді сақтамау неге әкелуі мүмкін деп ойлайсыздар? Судағы ережелер туралы бейнежазбаны тамашалайды. Әңгіме Сіз тоғанға келдіңіз. Әрі қарай не болады? (Тұрақты құрамдағы жұптарда жұмыс істеу). Суреттегі кейіпкерлер судағы қауіпсіздіктің қандай ережелерін бұзды. Оқушыларға карточкалар таратылады. Егер тыныш жүрсең сен, Боларсың аулақ қатерден. Сақтасаң сақтық шарасын, Үлгілі бала боласың. Логикалық тапсырма. Балалар кестемен жеке жұмыс жасайды.
«Жұлдыз болып жанайын» әнін орындау.
|
Оқушылар көтеріңкі көңіл - күйде сәлемдеседі. Балалар қолдарын жоғары көтеріп, жұлдыз сияқты жарқырап, айналып қозғалады. Білім алушылар әнұранды орындайды.
Оқушылар берілген сұраққа жауап беріп, өз ойларымен бөліседі.
Балалар жақсы қасиеттерін жазады. Мысалы: мейірімдімін, батылмын, ақылдымын.
Топта бір-бірінің жақсы қасиеттерін айтады.
Сергіту жаттығуларын жасайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өз ойларымен бөліседі.
Бейнежазбаны тамашалап, не түйгенін айтады. Балалар шомылуға қалай дайындалу керектігі туралы ережелерді өздері жасайды. 2-3 жұп өздері жасаған ережелерді айтады. Оқушылар суреттерді мұқият қарап, қандай ережелер бұзылғанын айтады.
Кестемен жұмыс жасай отырып, іс-әрекеттердің реттілігін табады.
Балалар әнді бірге орындайды.
Сабақта не үйренгенін айтып, кері байланыс жасайды.
|
https://www.youtube.com/watch?v=VjbLbO0uHIA&list=PLA5eCSY2FeoQLLoc S-IEuEG9KjOrJzvPM&index=3
https://www.youtube.com/watch?v=OhdA1UEvTZo
Стикерлер |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















