|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Азық-түлік және тағам дайындау Әлем халықтарының тағамдары |
Мектеп: Ә.Әйтиев |
|||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: Арыстанбекова Шарбан |
|||||
|
САБАҚ: Сынып: 7 |
Қатысқан саны: |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлем халықтарының тағамдары |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.3.1 – Әлем халықтарының
тағам мәдениетін таныстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагог іс-әрекет |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
Сәлемдесу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. "Миға шабуыл" – «Сен қандай шет ел тағамын білесің?» Әлем халықтарының тағамдары туралы қысқаша мәлімет (итальян – пицца, жапон – суши, қазақ – ет, француз – круассан, үнді – карри т.б.) |
Мұғалім қойған сұрақтарға
жауап береді: Тағам түрлерін атау арқылы өздерінің қызығушылықтарын білдіреді. Сабақтың мақсаты мен мазмұнымен танысады. Сыныпта талқылауға белсенді қатысады. |
өзін-өзі бағалау |
Оқулық Дүние жүзі халықтарының ұлттық тағамдары туралы суреттер/бейнежазбалар Карта немесе слайд-презентация Аспаздық кітаптардан үзінді Түрлі елдердің тағам үлгілерінің суреттері (постерге арналған) |
||
|
Жаңа білім
|
Әлем халықтарының тағамдары туралы қысқаша мәлімет (итальян – пицца, жапон – суши, қазақ – ет, француз – круассан, үнді – карри т.б.) Топтық тапсырма: Әр топқа бір елдің ұлттық тағамы беріледі (мысалы, Түркия – донер, Жапония – суши, Мексика – тако). Постер немесе таныстырылым жасайды. |
Шығармашылық тапсырма:«Тағам кітабының бір беті»
Таңдаған тағамының атауы Құрамы (қарапайым тілмен) Безендіріп суретін салу немесе қиып жапсыру |
|
infourok.ru
tasteatlas.com сайтындағы рейтинг
wikipedia.org сайтындағы мақала |
||
|
Бекіту.
Қорытынды
Бағалау |
«Ойлан – Жұптас – Бөліс»Сұрақ:
«Саған қай елдің тағамы ұнады және
неге?»
"Бүгін біз тек тағам туралы ғана емес, сонымен қатар әр елдің мәдениетімен, дәстүрімен де таныстық. Тағам – тек қорек емес, ол – ұлттық болмыстың бір бөлігі. Сондықтан өзіміздің ұлттық тағамдарымызды да ұмытпайық, құрметтейік, үйренейік!" «Екі жұлдыз, бір тілек»Оқушы басқа топтың немесе сыныптасының жұмысына: ✨ Екі жақсы тұсын айтады (мысалы, жақсы безендірілген, қызықты тағам таңдаған) ? Бір ұсыныс/тілек айтады (мысалы, ақпарат көбірек болса жақсы болар еді)
|
? Оқушы әрекеті: Ой бөліседі, дәм ерекшелігі мен қызығушылықтарын айтады.
"Иә", "Жеттім", "Қызықты болды", т.б. жауаптармен сабақтың қорытындысын береді.
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әрем халықтарының тағамдары
Әрем халықтарының тағамдары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Азық-түлік және тағам дайындау Әлем халықтарының тағамдары |
Мектеп: Ә.Әйтиев |
|||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: Арыстанбекова Шарбан |
|||||
|
САБАҚ: Сынып: 7 |
Қатысқан саны: |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлем халықтарының тағамдары |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.3.1 – Әлем халықтарының
тағам мәдениетін таныстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагог іс-әрекет |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
Сәлемдесу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. "Миға шабуыл" – «Сен қандай шет ел тағамын білесің?» Әлем халықтарының тағамдары туралы қысқаша мәлімет (итальян – пицца, жапон – суши, қазақ – ет, француз – круассан, үнді – карри т.б.) |
Мұғалім қойған сұрақтарға
жауап береді: Тағам түрлерін атау арқылы өздерінің қызығушылықтарын білдіреді. Сабақтың мақсаты мен мазмұнымен танысады. Сыныпта талқылауға белсенді қатысады. |
өзін-өзі бағалау |
Оқулық Дүние жүзі халықтарының ұлттық тағамдары туралы суреттер/бейнежазбалар Карта немесе слайд-презентация Аспаздық кітаптардан үзінді Түрлі елдердің тағам үлгілерінің суреттері (постерге арналған) |
||
|
Жаңа білім
|
Әлем халықтарының тағамдары туралы қысқаша мәлімет (итальян – пицца, жапон – суши, қазақ – ет, француз – круассан, үнді – карри т.б.) Топтық тапсырма: Әр топқа бір елдің ұлттық тағамы беріледі (мысалы, Түркия – донер, Жапония – суши, Мексика – тако). Постер немесе таныстырылым жасайды. |
Шығармашылық тапсырма:«Тағам кітабының бір беті»
Таңдаған тағамының атауы Құрамы (қарапайым тілмен) Безендіріп суретін салу немесе қиып жапсыру |
|
infourok.ru
tasteatlas.com сайтындағы рейтинг
wikipedia.org сайтындағы мақала |
||
|
Бекіту.
Қорытынды
Бағалау |
«Ойлан – Жұптас – Бөліс»Сұрақ:
«Саған қай елдің тағамы ұнады және
неге?»
"Бүгін біз тек тағам туралы ғана емес, сонымен қатар әр елдің мәдениетімен, дәстүрімен де таныстық. Тағам – тек қорек емес, ол – ұлттық болмыстың бір бөлігі. Сондықтан өзіміздің ұлттық тағамдарымызды да ұмытпайық, құрметтейік, үйренейік!" «Екі жұлдыз, бір тілек»Оқушы басқа топтың немесе сыныптасының жұмысына: ✨ Екі жақсы тұсын айтады (мысалы, жақсы безендірілген, қызықты тағам таңдаған) ? Бір ұсыныс/тілек айтады (мысалы, ақпарат көбірек болса жақсы болар еді)
|
? Оқушы әрекеті: Ой бөліседі, дәм ерекшелігі мен қызығушылықтарын айтады.
"Иә", "Жеттім", "Қызықты болды", т.б. жауаптармен сабақтың қорытындысын береді.
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













