|
Бөлім: Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары |
Мектеп: |
Сыныбы: 8 |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Археолог – құрметті мамандық |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу; 8.4.3.1 сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: графиктік мәтіндегі деректерді түсініп оқу, сөздік қор мен сөздік құрам туралы мәлімет алу; Көпшілігі: графиктік мәтіндегі деректерді түсініп оқу, маңызды тұстарын анықтап жазу, сөздік қор мен сөздік құрам ерекшеліктерін түсіну; Кейбір оқушылар: мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу , сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Бояу сыры |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: 30 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Топқа бөлу: сыныпты түстер арқылы топқа бөлу. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыларға ой шақыру әрі жақсы көңіл күй сыйлау мақсатында «Археолог» мультфильмі көрсетіледі.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
Археологиялық қазба жұмыстары сендерді қызықтыра ма? Археолог болу үшін қандай қасиеттерді бойға ұстау керек? Археология саласының маңызы туралы ойландыңдар ма?
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек»
Оқулықтағы 1-оқылым мәтіні. 1. Мәтінді оқыңдар. Археология туралы танымдық мағлұматтарды ойға түйіңдер. Перифраза тәсілдерін қолданып, мәтін бойынша сұрақтар құрастырыңдар. 2. Оқулықтағы 5-тапсырма. Оқылым мәтініндегі деректердің маңызды тұстарын сызба түрінде жазыңдар. Археолог мамандығын жан-жақты сипаттаңдар. Дескриптор:
ҚБ
|
Оқушыларға ой шақыру әрі жақсы көңіл күй сыйлау мақсатында «Археолог» мультфильмі көрсетіледі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Оқушылар тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді; сабақ тақырыбын анықтайды; өз ойын ортаға салады.
Мәтінді оқыңдар. Археология туралы танымдық мағлұматтарды ойға түйіңдер. Перифраза тәсілдерін қолданып, мәтін бойынша сұрақтар құрастырыңдар. Оқылым мәтініндегі деректердің маңызды тұстарын сызба түрінде жазыңдар. Археолог мамандығын жан-жақты сипаттаңдар. Берілген сөйлемнен сөздік қорға жататын сөздерді анықтайды; Олардан жаңа сөздер туындатып жазады; ғаламтор ресурстары мен энциклопедиялардан ізденеді; археологиялық қазбалар арқылы табылған мәдени мұралар туралы таныстырылым дайындаңдар. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=5R2hwEML6NM
https://24.kz/kz/zha-aly-tar/o-am/item/191569-arkheolog
|
|||||||
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс
6-тапсырма |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Археолог-құрметті мамандық
Археолог-құрметті мамандық
|
Бөлім: Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары |
Мектеп: |
Сыныбы: 8 |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Археолог – құрметті мамандық |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу; 8.4.3.1 сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: графиктік мәтіндегі деректерді түсініп оқу, сөздік қор мен сөздік құрам туралы мәлімет алу; Көпшілігі: графиктік мәтіндегі деректерді түсініп оқу, маңызды тұстарын анықтап жазу, сөздік қор мен сөздік құрам ерекшеліктерін түсіну; Кейбір оқушылар: мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу , сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Бояу сыры |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: 30 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Топқа бөлу: сыныпты түстер арқылы топқа бөлу. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыларға ой шақыру әрі жақсы көңіл күй сыйлау мақсатында «Археолог» мультфильмі көрсетіледі.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
Археологиялық қазба жұмыстары сендерді қызықтыра ма? Археолог болу үшін қандай қасиеттерді бойға ұстау керек? Археология саласының маңызы туралы ойландыңдар ма?
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек»
Оқулықтағы 1-оқылым мәтіні. 1. Мәтінді оқыңдар. Археология туралы танымдық мағлұматтарды ойға түйіңдер. Перифраза тәсілдерін қолданып, мәтін бойынша сұрақтар құрастырыңдар. 2. Оқулықтағы 5-тапсырма. Оқылым мәтініндегі деректердің маңызды тұстарын сызба түрінде жазыңдар. Археолог мамандығын жан-жақты сипаттаңдар. Дескриптор:
ҚБ
|
Оқушыларға ой шақыру әрі жақсы көңіл күй сыйлау мақсатында «Археолог» мультфильмі көрсетіледі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Оқушылар тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді; сабақ тақырыбын анықтайды; өз ойын ортаға салады.
Мәтінді оқыңдар. Археология туралы танымдық мағлұматтарды ойға түйіңдер. Перифраза тәсілдерін қолданып, мәтін бойынша сұрақтар құрастырыңдар. Оқылым мәтініндегі деректердің маңызды тұстарын сызба түрінде жазыңдар. Археолог мамандығын жан-жақты сипаттаңдар. Берілген сөйлемнен сөздік қорға жататын сөздерді анықтайды; Олардан жаңа сөздер туындатып жазады; ғаламтор ресурстары мен энциклопедиялардан ізденеді; археологиялық қазбалар арқылы табылған мәдени мұралар туралы таныстырылым дайындаңдар. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=5R2hwEML6NM
https://24.kz/kz/zha-aly-tar/o-am/item/191569-arkheolog
|
|||||||
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс
6-тапсырма |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
















