Сабақ №5 Археологиялық ескерткіштер
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтіңаты-жөні Иманова Лайла Тлебалдиновна |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып Қатысушылар саны: Қатыспаған саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Археологиялық ескерткіштер |
|
Сабақтың мақсаты |
Археологиялық нысандардың маңызын түсіндіру |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру «Бұзық телефон» тренингісін өткізеді. Мақсаты: Оқушыларды дұрыс тындауға ынталандырады. Сергиді Өткен тақырып сұрақтары ҚБ: « Мадақтау » әдісі арқылы жұптар бірін-бірі бағалайды. Керемет! Тамаша! Ғажап!
|
Сыныпта қалыпты атмосфера орнайды, сабақ мақсатына қызығушылық танытады, топқа бөлінеді. |
Ауызша мадақтау
|
Сүйемелдеу ән, топқа бөлу үшін түрлі-түсті стикерлерИнтернет, моноблок, электронды тақта
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Күтілетін нәтижелер Сабақ соңында оқушылар:
Пәнаралық байланыс
Сабақ барысы I. Ұйымдастыру кезеңі (3 минут)
II. Қызығушылықты ояту (5 минут) Сұрақтар:
Қысқаша пікір алмасу. III. Теориялық бөлім (10 минут) Археология дегеніміз не? Археология – көне заман ескерткіштері арқылы адамзат тарихын зерттейтін ғылым. Археологиялық ескерткіштердің түрлері:
Маңызы:
(Мұғалім өз өңіріне қатысты нақты мысал келтіреді.) IV. Практикалық бөлім 1-тапсырма: Кесте толтыру (жеке жұмыс)
2-тапсырма: Суретпен жұмыс (топтық) (Қорған немесе жартастағы сурет көрсетіледі.) Топтар:
3-тапсырма: Салыстыру «Археологиялық ескерткіш пен заманауи ескерткіштің айырмашылығы» 3 айырмашылық жазыңыз:
4-тапсырма: Талдау сұрағы
3–4 сөйлемдік жауап. 5-тапсырма: Шығармашылық жұмыс «Мен археолог болсам…» 5–6 сөйлем:
V. Қалыптастырушы бағалау Бағалау критерийлері:
VI. Рефлексия (5 минут)
«Бүгін білдім…» |
Тапсырмаларды орындайды
Тапсырмаларды орындайды
Тапсырмаларды орындайды
Тапсырманы орындайды |
Гүлдер әдісі
Көңіл кұй әдісі
Шарлар әдісі
Көбелектер әдісі
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
6. Кері байланыс. «Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
|
Кері байланыс жасайды |
Бес саусақ әдісі |
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Археологиялық ескерткіштер
Археологиялық ескерткіштер
Сабақ №5 Археологиялық ескерткіштер
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтіңаты-жөні Иманова Лайла Тлебалдиновна |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып Қатысушылар саны: Қатыспаған саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Археологиялық ескерткіштер |
|
Сабақтың мақсаты |
Археологиялық нысандардың маңызын түсіндіру |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру «Бұзық телефон» тренингісін өткізеді. Мақсаты: Оқушыларды дұрыс тындауға ынталандырады. Сергиді Өткен тақырып сұрақтары ҚБ: « Мадақтау » әдісі арқылы жұптар бірін-бірі бағалайды. Керемет! Тамаша! Ғажап!
|
Сыныпта қалыпты атмосфера орнайды, сабақ мақсатына қызығушылық танытады, топқа бөлінеді. |
Ауызша мадақтау
|
Сүйемелдеу ән, топқа бөлу үшін түрлі-түсті стикерлерИнтернет, моноблок, электронды тақта
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Күтілетін нәтижелер Сабақ соңында оқушылар:
Пәнаралық байланыс
Сабақ барысы I. Ұйымдастыру кезеңі (3 минут)
II. Қызығушылықты ояту (5 минут) Сұрақтар:
Қысқаша пікір алмасу. III. Теориялық бөлім (10 минут) Археология дегеніміз не? Археология – көне заман ескерткіштері арқылы адамзат тарихын зерттейтін ғылым. Археологиялық ескерткіштердің түрлері:
Маңызы:
(Мұғалім өз өңіріне қатысты нақты мысал келтіреді.) IV. Практикалық бөлім 1-тапсырма: Кесте толтыру (жеке жұмыс)
2-тапсырма: Суретпен жұмыс (топтық) (Қорған немесе жартастағы сурет көрсетіледі.) Топтар:
3-тапсырма: Салыстыру «Археологиялық ескерткіш пен заманауи ескерткіштің айырмашылығы» 3 айырмашылық жазыңыз:
4-тапсырма: Талдау сұрағы
3–4 сөйлемдік жауап. 5-тапсырма: Шығармашылық жұмыс «Мен археолог болсам…» 5–6 сөйлем:
V. Қалыптастырушы бағалау Бағалау критерийлері:
VI. Рефлексия (5 минут)
«Бүгін білдім…» |
Тапсырмаларды орындайды
Тапсырмаларды орындайды
Тапсырмаларды орындайды
Тапсырманы орындайды |
Гүлдер әдісі
Көңіл кұй әдісі
Шарлар әдісі
Көбелектер әдісі
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
6. Кері байланыс. «Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
|
Кері байланыс жасайды |
Бес саусақ әдісі |
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
шағым қалдыра аласыз








































