Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Архимед күші
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Қысым Күні: Сынып: 7 |
«Мектеп: Б.Ахметов атындағы орта мектебі» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Армиянов Р.Б. Қатысқандар: Қатыспағандар |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңы |
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары) |
7.3.1.4 газ қысымын заттардың молекулалық құрылым негізінде түсіндіру; |
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: |
|
Сұйықтар мен газдардағы қысым ұғымдарының теориялық мағынасын түсіндіру |
||
Оқушылардың басым бөлігі: |
||
Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын есептер шығаруда қолдана алу |
||
Кейбір оқушылар: |
||
Паскль заңынығ формуласын түрлендіріп есептер шығаруда қолдану |
||
Бағалау критерийі |
Сұйықтар мен газдардағы қысым ұғымдарының теориялық мағынасын түсінеді Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын есептер шығаруда қолдана алады Паскаль заңынығ формуласын түрлендіріп есептер шығаруда қолданады |
|
Тілдік мақсаттар |
Паскаль, Барометр, Қысым |
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен иновацияға негізделген экономикалық өсу |
|
Пәнаралық байланыс |
Математика,технология |
|
|
||
Алдыңғы оқу |
Күш, аурлық күші, ұзындық, масса, |
Сабақ барысы
Caбaқтың жоcпaрлaнғaн кезеңдері |
Caбaқтaғы жоcпaрлaнғaн жaттығу тәcілдері |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы (3-5 мин) |
Ұйымдacтыру: - Сынып оқушыларымен амандасу - Оқушыларды түгендеу - Алдыңғы тақырыптар бойынша қысқаша шолу «Музыкалық шкатулка» 4 сурек 1 сөз - Жаңа сабақтың мақсаттарымен таныстыру |
Сұрақтарға жауап беру |
||
Сабақ ортасы (5-40 мин) |
Негізгі бөлім I. Жаңа сабақты түсіндіру Жaңa білімді меңгерту Гук заңын интерактивті тақта көмегімен түсіндіру. II. Жаңа сабақты түсіндіру Жaңa білімді меңгерту Паскаль заңын интерактивті тақта көмегімен түсіндіру. Бекіту
Бекіту: «Адасқан әріптер |
Слайд Физика 7 - сынып Р.Барашұлы §24 - 104 бет Қосымша 1 |
||
Сабақтың соңы (40-45 мин) |
Үйге тапсырма: Серпімділік күші. Гук заңы тақырыбын оқу формула жаттау. Кері бaйлaныc(Рефлекcия): Өрмекші торы |
|
||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау- сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
Саралау сабақ мақсатынан басталды.«Музыкалық шкатулка» әдісі арқылы жылдамдыққа сұрақтар қойып жауап аламын Бекіту тапсырмалары диференциалды түрде берілді. Тәжірибелік тапсырма бойынша сабақ оқылады. |
Өзін –өзі бaғaлaу Бірін –бірі бағалау |
Пcихологиялық aхуaл cергіту cәті қaуіпcіздік ережесі |
||
Сабақ бойынша рефлекция |
|
|||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқу мен оқытуға қатыты) ? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не ықпал етер еді (оқу мен оқытуға қатыты) ? Осы сабақ барысында сынып туралы немесе жеке оқушы туралы не анықтадым.Келесі сабақтарда неге баса назар аудару керек? |
Қосымша 1
Бөлім Тaқырыбы |
Қысым Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңы |
|
Оқу мaқcaты |
7.3.1.4 газ қысымын заттардың молекулалық құрылым негізінде түсіндіру; |
|
Ойлaу дaғдылaрының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану, тұжырымдау, бағалау |
|
Бaғaлaу критерийі |
Сұйықтар мен газдардағы қысым ұғымдарының теориялық мағынасын түсінеді Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын есептер шығаруда қолдана алады Паскаль заңынығ формуласын түрлендіріп есептер шығаруда қолданады |
|
Тапсырма
|
||
Бaғaлaу критерийі |
Деcкриптор |
|
Сұйықтар мен газдардағы қысым ұғымдарының теориялық мағынасын түсінеді |
Есептер шартын жазды, анықтады. |
|
Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын есептер шығаруда қолдана алады |
Есептер шартын жазды, анықтады. Есеп шығаруда формуланы қолданды |
|
Паскаль заңынығ формуласын түрлендіріп есептер шығаруда қолданады |
Есептер шартын жазды, анықтады. Формуланы түрлендіріп есеп шығарды. Жауабын тапты. |