___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері (2 сабақ)
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Альмурзина Айымгуль Айбатыровна |
|
|
Күні: |
18.02.2025 |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Математикалық өрнектерді Python тілінде түрлендіруді үйренеді, Python тілінде арифметикалық әрекеттерді қолдану арқылы өрнектерді жазу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2) «Психологиялық ахуал» қимылдар арқылы амандасу. "Киіз үй" әдісі арқылы топқа бөліну. Балалар киіз үй суретінен өз есімдерін тауып, өз топтарын анықтайды.Оқушыларарифметикалық амалдар арқылы 4 топқа бөлінеді:
Үй тапсырмасын тексеру. Кім тез ойыны? (презентацияда көрсетілген түстерді тану арқылы амалдарды атау) «Ой қозғау» әдісі сұрақтарға жауап беру ( телефон таңдау арқылы) Сұрақтар: 1. Арифметикалық амал дегеніміз не? 2. Python-да қандай арифметикалық амалдарды білесіз? 3.Дәрежеге шығару қандай белгімен белгіленеді? |
Мұғаліммен амандасады Қимылдар көрсету арқылы амандасады. Топтарға бөлінеді Амалдарды атайды Сұрақтарға жауап береді |
Ауызша бағалау! Жарайсын! Керемет! |
Интербелсенді тақта презентация телефон |
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс "Block Blast!" сәйкестендіру ойыны:
Жеке жұмыс
Функционалдық сауаттылыққа тапсырма Айжан онлайн-дүкеннен бірнеше зат сатып алды. Оның тапсырысы: - Бір кітап: 2500 теңге - Бір қалам: 350 теңге - Бір дәптер: 800 теңге - Жеткізу ақысы: 500 теңге Айжан 15000 теңге бергенде, оған қанша қайтарым берілуі керек? Сергіту сәті "Пернетақта биі" – Әр топ оқушыларын пернетақта батырмаларына сәйкестендіреміз: + тобы - "Enter" – орнынан тұрады; - тобы - "Backspace" – артқа жүреді; * тобы - "Shift" – қолдарын жоғары көтереді; / тобы - "esc" – шапалақтайды Жұптық жұмыс
Білімді бекіту (Рефлексия) Leaningapps платформасында жасалған сұрақтарға жауап береді Wordwall бағдарламасындағы «Ұшақ» ойынын ойнау |
Дескриптор: - сұрақтар мен жауаптарды сәйкестендіреді Дескриптор: - тапсырма шешімін арифметикалық амалдарды пайдаланып табады - бағдарламаның орындалу нәтижесін жазады Тапсырманы орындайды, сұрақтарға жауап береді - сергіту сәтін орындайды Дескриптор: - берілген бағдарламаның нәтижесін тауып, оған талдау жасайды - сілтемеге өтіп, тапсырма орындайды «Ұшақ» ойынын ойнайды |
Топ басшылары топтарды қарап, бағалайды Өзара бағалау! Ауызша бағалау! Керемет! Тамаша! Бәрекелді! Өзара бағалау! Өзара бағалау! |
Презентация, оқулық Киіз үй карточка
жұмыс парағы
компьютер карточка https://learningapps.org/watch?v=pfaa8nv5325 https://wordwall.net/ru/resource/67698080 |
|
Сабақ тың соңы |
Үй тапсырмасы: х2 және х**2 өрнектерінің жазылу ережесінің ұқсастығы мен айырмашылығына талдау жасаңдар. Кері байланыс. “Бағдаршам” әдісі
|
Үй тапсырмасын жазады
Кері байланыс жасайды! |
|
https://teacher.gynzy.com/en/board/5d2ce682-588a-4901-9acd-fefe0b165b44 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері (2 сабақ)
Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері (2 сабақ)
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері (2 сабақ)
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Альмурзина Айымгуль Айбатыровна |
|
|
Күні: |
18.02.2025 |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Математикалық өрнектерді Python тілінде түрлендіруді үйренеді, Python тілінде арифметикалық әрекеттерді қолдану арқылы өрнектерді жазу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2) «Психологиялық ахуал» қимылдар арқылы амандасу. "Киіз үй" әдісі арқылы топқа бөліну. Балалар киіз үй суретінен өз есімдерін тауып, өз топтарын анықтайды.Оқушыларарифметикалық амалдар арқылы 4 топқа бөлінеді:
Үй тапсырмасын тексеру. Кім тез ойыны? (презентацияда көрсетілген түстерді тану арқылы амалдарды атау) «Ой қозғау» әдісі сұрақтарға жауап беру ( телефон таңдау арқылы) Сұрақтар: 1. Арифметикалық амал дегеніміз не? 2. Python-да қандай арифметикалық амалдарды білесіз? 3.Дәрежеге шығару қандай белгімен белгіленеді? |
Мұғаліммен амандасады Қимылдар көрсету арқылы амандасады. Топтарға бөлінеді Амалдарды атайды Сұрақтарға жауап береді |
Ауызша бағалау! Жарайсын! Керемет! |
Интербелсенді тақта презентация телефон |
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс "Block Blast!" сәйкестендіру ойыны:
Жеке жұмыс
Функционалдық сауаттылыққа тапсырма Айжан онлайн-дүкеннен бірнеше зат сатып алды. Оның тапсырысы: - Бір кітап: 2500 теңге - Бір қалам: 350 теңге - Бір дәптер: 800 теңге - Жеткізу ақысы: 500 теңге Айжан 15000 теңге бергенде, оған қанша қайтарым берілуі керек? Сергіту сәті "Пернетақта биі" – Әр топ оқушыларын пернетақта батырмаларына сәйкестендіреміз: + тобы - "Enter" – орнынан тұрады; - тобы - "Backspace" – артқа жүреді; * тобы - "Shift" – қолдарын жоғары көтереді; / тобы - "esc" – шапалақтайды Жұптық жұмыс
Білімді бекіту (Рефлексия) Leaningapps платформасында жасалған сұрақтарға жауап береді Wordwall бағдарламасындағы «Ұшақ» ойынын ойнау |
Дескриптор: - сұрақтар мен жауаптарды сәйкестендіреді Дескриптор: - тапсырма шешімін арифметикалық амалдарды пайдаланып табады - бағдарламаның орындалу нәтижесін жазады Тапсырманы орындайды, сұрақтарға жауап береді - сергіту сәтін орындайды Дескриптор: - берілген бағдарламаның нәтижесін тауып, оған талдау жасайды - сілтемеге өтіп, тапсырма орындайды «Ұшақ» ойынын ойнайды |
Топ басшылары топтарды қарап, бағалайды Өзара бағалау! Ауызша бағалау! Керемет! Тамаша! Бәрекелді! Өзара бағалау! Өзара бағалау! |
Презентация, оқулық Киіз үй карточка
жұмыс парағы
компьютер карточка https://learningapps.org/watch?v=pfaa8nv5325 https://wordwall.net/ru/resource/67698080 |
|
Сабақ тың соңы |
Үй тапсырмасы: х2 және х**2 өрнектерінің жазылу ережесінің ұқсастығы мен айырмашылығына талдау жасаңдар. Кері байланыс. “Бағдаршам” әдісі
|
Үй тапсырмасын жазады
Кері байланыс жасайды! |
|
https://teacher.gynzy.com/en/board/5d2ce682-588a-4901-9acd-fefe0b165b44 |
шағым қалдыра аласыз
оп «+», 2-топ «-», 3-топ «*», 4-топ «/».
















