Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
9.2А Тізбектер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
9 А Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
30.11.2023 ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық және геометриялық прогрессиялар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.3.7 арифметикалық және геометриялық прогрессияларға байланысты есептер шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Арифметикалық, геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің, алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формуласын қолдануға берілген есептер шығарады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Атмасфералық жағдайды қалыптастыру. Бүгін, Арифметикалық және геометриялық прогрессиялар тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Арифметикалық, геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің, алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формуласын қолдануға берілген есептер шығару. Үй тапсырмасын тексеру. № 3.75
|
Сұрақтарға жауап береді. Сәйкестендіру ді орныдайды |
|
Слайд Интернет ресурстары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
Топтық жұмыс |
Математикалық диктант: 1. Геометриялық прогрессия анықтамасы? 2.
Геометриялық прогрессияның n - ші мүшесінің
формуласы. 4.Геометриялық прогрессия деп неліктен атаймыз? «Кубизм» стратегиясы
бойынша алған білімдерін
тексеру
Тест тапсырмалары: 1)
(аn)-арифметикалық
прогрессия |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Тапсырмаларды орндайды Тест тапсырмасын орындайды |
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді. |
Слайд Слайд Кеспе қағазы Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Тапсыр малар |
Тапсырмалар.
25; 50; 100; 200; 400; ...
№3. Семантикалық карта.
№4. Оқулықпен жұмыс. № 3.78; 3.79
|
Арифметикалық, геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің және алғашқы n мүшесінің қосындысының анықтамасын қолданып, шығарады. . Семантикалық картаны толтырады. Оқулықтан есептер шығарады.
Семантикалық картадағы тапсырманы орындайды |
№1, №2 Дескриптор: - Арифметикалық, геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің және алғашқы n мүшесінің қосындысын табады.
№4. Дескриптор: геометриялық прогрессия ның алғашқы n-ші мүшесінің қосындысы ның формуласын пайдаланып, табады. |
Слайд Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: А.Е.Әбілқасымова, Т.П.Кучер, В.Е.Корчевский, З.Ә.Жұмағұлова Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
1). b1=1, q=- 2 Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Сабақ
жоспары Бөлім: 9.2А
Тізбектер Педагогтің Тегі,
Аты,Әкесінің аты Пән/Сынып: 9 А Қатысқандар
саны: Қатыспағандар саны:. Күні: 30.11.2023
ж Сабақтың
тақырыбы: Арифметикалық және
геометриялық прогрессиялар. Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 9.2.3.7 арифметикалық және
геометриялық прогрессияларға байланысты есептер
шығару Сабақтың
мақсаттары: Арифметикалық, геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің,
алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу
формуласын қолдануға берілген есептер
шығарады. Сабақтың
барысы: Уақыты Кезең
дері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар 5
минут Ұйымдастыру
Сәлеметсіздерме! Атмасфералық жағдайды
қалыптастыру. Бүгін,
Арифметикалық және
геометриялық прогрессиялар тақырыбын
қарастырамыз
Бүгінгі
сабақта меңгеретініңіз: -Арифметикалық, геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің,
алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу
формуласын қолдануға берілген есептер
шығару.
Үй
тапсырмасын тексеру. № 3.75
Сұрақтарға жауап
береді. Сәйкестендіру ді
орныдайды Слайд Интернет
ресурстары 15 мин Топтық жұмыс Математикалық
диктант: 1. Геометриялық прогрессия
анықтамасы? 2.
Геометриялық прогрессияның n - ші мүшесінің
формуласы. 4.Геометриялық прогрессия деп
неліктен атаймыз? «Кубизм» стратегиясы
бойынша алған білімдерін
тексеру
Тест
тапсырмалары: 1)
(аn)-арифметикалық
прогрессия Тақырып бойынша
ресурстарды қарап, танысады Тапсырмаларды
орндайды Тест тапсырмасын орындайды
Қосымша ақпарат көздерін
пайдалана отырып түсінеді. Слайд Слайд Кеспе
қағазы Слайд 10 мин Тапсыр малар Тапсырмалар. Дамир қолын жұмай тоқаш жеді.
Тамақтану кезінде ішекке 25 дизентерия таяқшасы түсті. Әрбір 15
минут сайын таяқшалар саны 2 еселенеді 25; 50; 100; 200; 400;
... Әрбір шылым шегуші орташа
есеппен күніне 8 шылым тартады. Бір шылымды шеккеннен кейін
өкпесінде 0,002 гр никотин мен шылым қарамайы тұнып қалады. Әрбір
келесі шылыммен зиянды заттар мөлшері 3
еселенеді.
№3. Семантикалық карта.
336
102
96
2 а1 = - 3,
а2 =
4.
а16 -
? а21 = - 44,
а22 = - 42.
d - ? а1 = 28,
а21 = 4.
S21 -
? а1=5
а8=19
S8=
?
№4. Оқулықпен
жұмыс. № 3.78;
3.79
Арифметикалық, геометриялық
прогрессияның n-ші мүшесінің
және алғашқы n мүшесінің
қосындысының анықтамасын қолданып,
шығарады.
.
Семантикалық картаны
толтырады.
Оқулықтан есептер
шығарады.
Семантикалық картадағы
тапсырманы орындайды
№1,
№2 Дескриптор: - Арифметикалық,
геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің
және алғашқы
n мүшесінің қосындысын
табады.
№4. Дескриптор:
геометриялық прогрессия ның
алғашқы n-ші мүшесінің қосындысы ның
формуласын пайдаланып,
табады.
Слайд
Интернет
ресурстары
Жалпы білім беретін мектептің
9–сыныбына арналған оқулық.
Оқулық авторлары:
А.Е.Әбілқасымова, Т.П.Кучер, В.Е.Корчевский,
З.Ә.Жұмағұлова
Алматы «Мектеп» баспасы 2019
жыл
10мин
Жеке
жұмыс 1).
b1=1, q=-
2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















