Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Арифметикалық және геометриялық прогрессиялар, 9 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Бекітемін»
Оқу ісі меңгерушісі:
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.3B Тізбектер |
Мектеп: «Жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы» КММ |
||
Күні: 17.11.2021ж |
Мұғалімнің аты-жөн Мұғалімнің аты-жөні: Дүзелбаева П |
||
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Арифметикалық прогрессия |
||
Оқу мақсаттары |
Оқушылар: 9.2.3.4 сандар тізбектерінің арасынан арифметикалық және геометриялық прогрессияны ажырату; 9.2.3.5 арифметикалық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; |
||
Сабақ мақсаттары |
Берілген санды тізбектер ішінен арифметикалық прогрессияны ажырата білу; Арифметикалық прогрессияның n –ші мүшесінің формуласын және алғашқы n мүшелерінің қосындысының формуласын білу және қолдану; |
||
Бағалау критерилері |
Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді - арифметикалық прогрессияны ажырата біледі; - арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласын біледі және қолданады; - арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысының формуласын біледі, қолданады; |
||
Тілдік мақсаттар |
Сандық тізбектің берілу тәсілін ауызша бейнелейді. Пәнге қатысты лексика мен терминология:
арифметикалық ортасы; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
|
||
Бастапқы білім |
Сандық тізбектер, дәрежесі бар тізбектер түсініктері. Бүтін көрсеткішті дәрежесі бар тізбектің заңдылығын анықтау және жетіспейтін мүшесін таба білуі. |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, сыныпты түгендеу, сабақ мақсатымен таныстыру Топтарға бөлу: 1-топ. Арифметикалық прогрессияның айырмасы 1-ге тең болатын тізбектер: 5, 6, 7, 8, ... 2- топ. Арифметикалық прогрессияның айырмасы 2-ге тең болатын тізбектер: 3, 5, 7, 9, ... 3-топ. Арифметикалық прогрессияның айырмасы 3-ке тең болатын тізбектер: 3, 6, 9, 12, ... 4-топ. Арифметикалық прогрессияның айырмасы 4-ге тең болатын тізбектер 1, 5, 9, 14, ... Бағалау бетшесін тарату Оқушының аты-жөні: ______________________
|
Қолдарындағы тізбектер бойынша әркім өз тобына отырады.
Бағалау бетшесіне өз аты-жөндерін жазады. |
Топтарын дұрыс тапқан оқушыларға мадақтау айту. «Жарайсыңдыр!»
|
Үлестірме 1
Үлестірме 2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин
10 мин
10 мин
10 мин |
Алдыңғы білімін тексеру І нұсқа
ІІ нұсқа
Өткен сабаққа шолу Bilimland.kz сайты арқылы Топтық жұмыс
1-топ. Әрбір келесі суретке тұрақты смайликтер саны қосылып отырды. Жиырма төртінші суреттегі смайликтер санын анықтаңыз.
2-топ. Әрбір келесі суретке тұрақты смайликтер саны қосылып отырды. Жиырма алтыншы суреттегі смайликтер санын анықтаңыз.
3-топ. Әрбір келесі суретке тұрақты смайликтер саны қосылып отырды. Отызыншы суреттегі смайликтер санын анықтаңыз.
4-топ. Әрбір келесі суретке тұрақты смайликтер саны қосылып отырды. Жиырма сегізінші суреттегі смайликтер санын анықтаңыз. Жұптық жұмыс 1-нұсқа
2-нұсқа
Оқулықпен жұмыс № 13.3, №13.4 есеп Саралау тапсырмасы №13.9 |
Кестедегі сұрақтарға «иә» немес «жоқ» деп жауап береді
Дескриптор:
Оқушылар бір-бірімен топтасып есепті шығарады.
Дескриптор:
Көрші жұптар бір-бірімен жұмыстарын алмасып тексереді.
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Бағалау критерийлері: барлығы дұрыс болса 2 ұпай, қатесі болса – 1 ұпай.
Бағалау критерийлері: «Шеңбер» бойымен топтар бір-бірімен жұмыстарын алмасып, тексереді. Дұрыс жауапқа әр топ мүшесіне 1 ұпай
Бағалау критерийлері: Дұрыс жауапқа әр жұп мүшесіне 3 ұпай
Есеп шығарған оқушыға – 1 ұпай
Саралау тапсырмасын орындаған оқушыға – 1 ұпай |
Үлестірме 3
Үлестірме 4
Жалпы білім беретін мектептің 9-сыныбына арналған оқулық. Алматы «Мектеп»-2019ж, А.Е. Әбілқасымова |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин |
Үй тапсырмасы: №13.5 Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы»
|
Оқушылар сабақ туралы өз ойларын жазып , көрсетілген |
Оқушылардың сабақ барысында алған бағаларын қорытып бағалау Бағалау 9-10 ұпай - «өте жақсы» 6-8 ұпай – «жақсы» 1-5 ұпай – «талпын» |
Стикер
|
№3. Дәрігердің кеңесі бойынша демалушы бірінші күні 5 минут ал әрбір келесі күндері күнге қыздырыну уақытын 5 минут арттырды. Егер күнге қыздырыну уақыты сәрсенбі күні басталған болса, онда аптанын қай күнінде күнге қыздырыну уақыты 40 минутқа жетеді.
.