Жетісу облысының білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі Талдықорған қаласының «Мұхтар Арын атындағы №24 мамандандырылған лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері
|
Пәні: |
Алгебра |
||||||||||||
|
Бөлім: |
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бейбіт Мұрат |
||||||||||||
|
Күні: |
25.09.2023ж |
||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.2.1 арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолдану;
|
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады. |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-есептер шығaрyдa aрифметикaлық түбiрдiң қaсиеттерiн қолдaнaды. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Квадрат түбір тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу және ұғымдарын ажырату 1."Ой қозғау" а)а санының квадрат түбірі дегеніміз не? ә)Теріс емес санның квадрат түбірі дегеніміз не? б) Қандай
жағдайда 2. «Он сұрақ» стратегиясы бойынша ауызша жұмыс жүргізу. |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сұрақтарға жауап береді. |
|
Психологиялық ахуал. |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Постер арқылы тақырыптарын қорғату 1 топ Радикал 2 топ Түбір 3 топ Дәреже Постер арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру Мұғалім оқушыларға тапсырмалар береді олар түсініктерін қағазға салу керек , постер арқылы қорғайды
|
1. Өрнектің мәнін табыңыз:
2.Есептеңдер:
3. Қысқаша көбейту формуласын қолданып, амалдарды орындаңдар:
|
Оқушылар дың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
Үлестірмелі қағаздар https://n.daryn.online/lesson/16111-aryfmetykalyq-kvadrat-tubirdinh-qasyetteri-1-bolim |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Топтық жұмыс 1.Есептеңдер:
Оқулықпен жұмыс.№3.5, №3.6. |
2. Өрнектің мәнін табыңдар а) 3,5
( ә)
3. Логикалық есептер 1. Мына қатардағы сандардың жазылу заңдылығын тауып, келесі бес санын жазыңдар:
2. 8 1 6 4 9 2 5 3 6 сандар
тізбегі берілген. Егер кейбір сандарды түбір астына алып , мысалы
16 және 9 ( 8 |
Оқушылардың белсенділігіне байланыс ты бағалана ды ынталандыру мақсатында мақтау сөздерімен ауызша бағалау. «Жарайсың»
|
Топтық тапсырмалар. |
|
||||||||
|
|
Бүгінгі сабақта: -арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолдана алады. Рефлексия
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үй тапсырмасы:№3.7-3.13. |
Кері байланыс |
|
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері
Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері
Жетісу облысының білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі Талдықорған қаласының «Мұхтар Арын атындағы №24 мамандандырылған лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері
|
Пәні: |
Алгебра |
||||||||||||
|
Бөлім: |
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бейбіт Мұрат |
||||||||||||
|
Күні: |
25.09.2023ж |
||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.2.1 арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолдану;
|
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады. |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-есептер шығaрyдa aрифметикaлық түбiрдiң қaсиеттерiн қолдaнaды. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Квадрат түбір тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу және ұғымдарын ажырату 1."Ой қозғау" а)а санының квадрат түбірі дегеніміз не? ә)Теріс емес санның квадрат түбірі дегеніміз не? б) Қандай
жағдайда 2. «Он сұрақ» стратегиясы бойынша ауызша жұмыс жүргізу. |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сұрақтарға жауап береді. |
|
Психологиялық ахуал. |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Постер арқылы тақырыптарын қорғату 1 топ Радикал 2 топ Түбір 3 топ Дәреже Постер арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру Мұғалім оқушыларға тапсырмалар береді олар түсініктерін қағазға салу керек , постер арқылы қорғайды
|
1. Өрнектің мәнін табыңыз:
2.Есептеңдер:
3. Қысқаша көбейту формуласын қолданып, амалдарды орындаңдар:
|
Оқушылар дың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
Үлестірмелі қағаздар https://n.daryn.online/lesson/16111-aryfmetykalyq-kvadrat-tubirdinh-qasyetteri-1-bolim |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Топтық жұмыс 1.Есептеңдер:
Оқулықпен жұмыс.№3.5, №3.6. |
2. Өрнектің мәнін табыңдар а) 3,5
( ә)
3. Логикалық есептер 1. Мына қатардағы сандардың жазылу заңдылығын тауып, келесі бес санын жазыңдар:
2. 8 1 6 4 9 2 5 3 6 сандар
тізбегі берілген. Егер кейбір сандарды түбір астына алып , мысалы
16 және 9 ( 8 |
Оқушылардың белсенділігіне байланыс ты бағалана ды ынталандыру мақсатында мақтау сөздерімен ауызша бағалау. «Жарайсың»
|
Топтық тапсырмалар. |
|
||||||||
|
|
Бүгінгі сабақта: -арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолдана алады. Рефлексия
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үй тапсырмасы:№3.7-3.13. |
Кері байланыс |
|
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз

























