Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Сынып: |
|||||
|
Күні: |
|
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.1.2.1 арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Квадрат түбір тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу және ұғымдарын ажырату |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
|
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ |
Квадрат түбірдің қасиеттері:
Квадрат түбір қасиеттерін білу квадрат түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіру барысындақажет. Үлкен сандардан квадрат түбір шығарғанда 5-сыныпта өткен бағандап жіктеу тәсілін пайдаланған ыңғайлы.
|
Сұрақтарға жауап береді Мысал1.Түбірдің мәнін табу:
Мысал2.Өрнектің мәнін табу: Мысал3.Көбейткіштерге жіктеу арқылы есептеу:
|
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
|
|
Бекіту тапсырмасы |
Сандарды салыстыру:
1-тәсіл. 3 , демек 3 2-тәсіл.3, демек 3
.
2,1=. Ал , демек 2,1 . |
1-топ. №1.Түбірдің мәнін табыңдар: . №2.Өрнектің мәнін табыңдар: . №3.Көбейткіштерге жіктеу арқылы есептеу: . №5.Сандарды салыстырыңдар:1) 2 және ; 2) және ; 3) және 4 2-топ №1.Түбірдің мәнін табыңдар: №2.Өрнектің мәнін табыңдар: №3.Көбейткіштерге жіктеу арқылы есептеу: №5.Сандарды салыстырыңдар:1) 2 және ; 2) және ; 3) және 4 |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады |
Слайд Оқулық 8-сынып Алгебра |
|
|
Жеке жұмыс |
Оқулықпен жұмыс.№2.15, №2.17. |
Тапсырманы орындайды |
ынталандыру мақсатында мақтау сөздерімен ауызша бағалау. «Жарайсың» |
Оқулық |
|
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақта: -арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолдана алады. Рефлексия Бүгінгі сабақ қандай пәнмен байланысты болды? Қандай қосымша жаңа сөздермен таныстыңыз? Сабақтан қандай әсер алдыңыз? Сабаққа бір ұсыныс. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма беру. №2.18, №3.2.
|
Кері байланыс |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері ҚМЖ / 8-сынып Алгебра
Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері ҚМЖ / 8-сынып Алгебра
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Сынып: |
|||||
|
Күні: |
|
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.1.2.1 арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Квадрат түбір тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу және ұғымдарын ажырату |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
|
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ |
Квадрат түбірдің қасиеттері:
Квадрат түбір қасиеттерін білу квадрат түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіру барысындақажет. Үлкен сандардан квадрат түбір шығарғанда 5-сыныпта өткен бағандап жіктеу тәсілін пайдаланған ыңғайлы.
|
Сұрақтарға жауап береді Мысал1.Түбірдің мәнін табу:
Мысал2.Өрнектің мәнін табу: Мысал3.Көбейткіштерге жіктеу арқылы есептеу:
|
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
|
|
Бекіту тапсырмасы |
Сандарды салыстыру:
1-тәсіл. 3 , демек 3 2-тәсіл.3, демек 3
.
2,1=. Ал , демек 2,1 . |
1-топ. №1.Түбірдің мәнін табыңдар: . №2.Өрнектің мәнін табыңдар: . №3.Көбейткіштерге жіктеу арқылы есептеу: . №5.Сандарды салыстырыңдар:1) 2 және ; 2) және ; 3) және 4 2-топ №1.Түбірдің мәнін табыңдар: №2.Өрнектің мәнін табыңдар: №3.Көбейткіштерге жіктеу арқылы есептеу: №5.Сандарды салыстырыңдар:1) 2 және ; 2) және ; 3) және 4 |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады |
Слайд Оқулық 8-сынып Алгебра |
|
|
Жеке жұмыс |
Оқулықпен жұмыс.№2.15, №2.17. |
Тапсырманы орындайды |
ынталандыру мақсатында мақтау сөздерімен ауызша бағалау. «Жарайсың» |
Оқулық |
|
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақта: -арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолдана алады. Рефлексия Бүгінгі сабақ қандай пәнмен байланысты болды? Қандай қосымша жаңа сөздермен таныстыңыз? Сабақтан қандай әсер алдыңыз? Сабаққа бір ұсыныс. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма беру. №2.18, №3.2.
|
Кері байланыс |
Оқулық 8-сынып Алгебра |
|
шағым қалдыра аласыз













