|
Қысқа мерзімді жоспары. Сабақ № 7 |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Туткабаева С. |
|||
|
Күні |
12.02.2024 ж. |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушы-лар саны |
|
Қатыспаған-дар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python-да арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін біледі Өрнектің программалау тілінде жазылуын біледі Өрнектің мәнін табатын программа құрастырады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушы-ның әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Үй тапсырмасын қорыту мақсатында платформа арқылы дұрыс сәйкестендіріп шығады https://learningapps.org/33648258
|
1.Мұғалім-мен амандасады. Деректер типтерін платформа арқылы дұрыс сәйкестендіреді |
Мадақтау |
Платформа, слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты бейнекөрсетілім арқылы түсіндіру. https://www.youtube.com/watch?v=O04F88Ot0Rc 1
1-есеп a=int(input('a=')) b=int(input('b=')) c=int(input('c=')) x=a**a+b**2+pow(c,2)-2*a*b print(x) Жауабы: a=8 b=9 c=7 50 2-тапсырма* Математикалық өрнектердің Python тілінде жазылуы берілген. Осы өрнектердің қайсысы программалау тілінде қате жазылған? Қателерін түзет. 1 2-өрнек. x=a**3+4*b-abs(4*a*b**2-7) 3-өрнек. k=(2*x*y*z)/3*x+z-(5*x**3*y-z)/z - 4*y 4-өрнек. t=abs(3*c-d-a)/abs(a-d)*5*a*b 3-тапсырма. Кірпіштің а,b,с өлшемдері берілген. Кірпіштің көлемін толық бетінің ауданына қатынасын тап.Толық беттің ауданы кірпіштің барлық бетінің аудандарының қосындысы. a=int(input('a=')) b=int(input('b=')) c=int(input('c=')) v=a*b*c s=2*a*b+2*a*c+2*b*c print(v,s) print(v/s) print(s/v) |
Мұғалімді тыңдайды Арифметика-лық өрнектерді орындау ережелерін дәптерге жазады Есепті Python программа-сында есептейді |
Жетелеу, қолдау көрсету Дескриптор Математикалық өрнекті программалау тілінде жазады; Программаға салып, нәтижесін есептейді. Дескрип-тор Программаның қатесін табады; Нәтижесін шығарады. |
Слайд, видео Жұмыс дәптері Кесте |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау үшін https://learningapps.org/29026183
платформа арқылы сәйкестендіреді
«ҚҚҚ» әдісі |
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар платформа арқылы дұрыс сәйкестендіріп шығады. |
Платфор-ма дұрыс-бұрыс-тығын көрсетеді |
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырм асы |
§ 3.4, 89-бет, 1-тапсырма** |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арифметикалық өрнек ҚМЖ 6 сынып
Арифметикалық өрнек ҚМЖ 6 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары. Сабақ № 7 |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Туткабаева С. |
|||
|
Күні |
12.02.2024 ж. |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушы-лар саны |
|
Қатыспаған-дар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python-да арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін біледі Өрнектің программалау тілінде жазылуын біледі Өрнектің мәнін табатын программа құрастырады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушы-ның әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Үй тапсырмасын қорыту мақсатында платформа арқылы дұрыс сәйкестендіріп шығады https://learningapps.org/33648258
|
1.Мұғалім-мен амандасады. Деректер типтерін платформа арқылы дұрыс сәйкестендіреді |
Мадақтау |
Платформа, слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты бейнекөрсетілім арқылы түсіндіру. https://www.youtube.com/watch?v=O04F88Ot0Rc 1
1-есеп a=int(input('a=')) b=int(input('b=')) c=int(input('c=')) x=a**a+b**2+pow(c,2)-2*a*b print(x) Жауабы: a=8 b=9 c=7 50 2-тапсырма* Математикалық өрнектердің Python тілінде жазылуы берілген. Осы өрнектердің қайсысы программалау тілінде қате жазылған? Қателерін түзет. 1 2-өрнек. x=a**3+4*b-abs(4*a*b**2-7) 3-өрнек. k=(2*x*y*z)/3*x+z-(5*x**3*y-z)/z - 4*y 4-өрнек. t=abs(3*c-d-a)/abs(a-d)*5*a*b 3-тапсырма. Кірпіштің а,b,с өлшемдері берілген. Кірпіштің көлемін толық бетінің ауданына қатынасын тап.Толық беттің ауданы кірпіштің барлық бетінің аудандарының қосындысы. a=int(input('a=')) b=int(input('b=')) c=int(input('c=')) v=a*b*c s=2*a*b+2*a*c+2*b*c print(v,s) print(v/s) print(s/v) |
Мұғалімді тыңдайды Арифметика-лық өрнектерді орындау ережелерін дәптерге жазады Есепті Python программа-сында есептейді |
Жетелеу, қолдау көрсету Дескриптор Математикалық өрнекті программалау тілінде жазады; Программаға салып, нәтижесін есептейді. Дескрип-тор Программаның қатесін табады; Нәтижесін шығарады. |
Слайд, видео Жұмыс дәптері Кесте |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау үшін https://learningapps.org/29026183
платформа арқылы сәйкестендіреді
«ҚҚҚ» әдісі |
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар платформа арқылы дұрыс сәйкестендіріп шығады. |
Платфор-ма дұрыс-бұрыс-тығын көрсетеді |
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырм асы |
§ 3.4, 89-бет, 1-тапсырма** |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

-тапсырма** Төмендегі математикалық өрнекті программалау тілінде
жаз.
-өрнек
қатесіз













