|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Тенсел Үміткер |
|||
|
Күні |
31.01.2024 |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python-да арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін біледі. Өрнектің программалау тілінде жазылуын біледі. Өрнектің мәнін табатын программа құрастырады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру Бүгінгі көңіл-күйлерін сызу Әр оқушыға таратылып берілген смайликтерге өз көңіл-күйлерін сызады 3. Бағалау парағы мен кері байланыс парағын түсіндіру 4. Өткен сабақты қайталау
print(str[0:3]) код нәтижесі қандай болады? (Hel 5. Сыныпты топқа бөлу 1-қатар – INTEGER 2-қатар - FLOAT 3-қатар - STRING 4-қатар – BOOLEAN 6.Сабақтың тақырыбын ашу және мақсаттарымен таныстыру. Сабақтың тақырыбын кодтау әдістері арқылы анықтаймын Тақырып кодта жасырылады
Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері |
Мұғаліммен амандасады Смайлик сызу Бағалау парағына аттарын жазады Платформада тапсырмалар орындау Сынып топқа бөлінеді Кодта жасырылған сөздерді табады Сабақтың тақырыбын жазады Сабақтың мақсатымен танысады |
ҚБ 2 ұпай ҚБ 3 ұпай |
https://learningapps.org/watch?v=p7pmvn8v324
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. «Кинометафора» әдісін пайдаланып "Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері" тақырыбы бойынша смарт панельден бейнеролик көрсетіп, ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау жүргізіледі. «Түртіп алу» әдісі арқылы жаңа тақырыпта кездескен термин сөздер мен қажетті мәліметтерді дәптерлеріне жазып алады Оқулық 102-бет, 2-кесте Кестеден көрініп тұрғандай, дәрежеге шығару амалы мен көбейту бір өрнекте келсе, онда бірінші дәрежеде көтеру амалы орындалады. Арифметикалық амалдарды орындаудың тағы бір ережесі-өрнектер бір қатарға жазылуы тиіс. Өрнекте кездесетін бөлшек сызығы жақшалар арқылы бір қатарға жазылады. 1-тапсырма Компьютерде орындайық тапсырмасы Есеп теулерді программада орындаңдар. 1. 105-ке 5-ті қосыңдар. 2. 50-ден 15-ті азайтыңдар. 3. 6-ны (–8)-ге көбейтіңдер. 4. 81-ді 9-ға бөліңдер. 5. 41-ді 7-ге бөлгендегі қалдықты есептеңдер. 6. 65-ті 15-ке бөлгендегі бүтін бөлікті есептеңдер. 7. 17-нің 5 дәрежесін есептеңдер Дескриптор:
2-тапсырма Электронды оқулықпен жұмыс |
Мұғалімді тыңдайды Видеороликті қарайды Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін дәптерге жазады Анықтамасын дәптерге жазады тапсырманы орындайды Электронды оқулықтағы тапсырманы орындайды |
ҚБ 3 ұпай ҚБ 2-ұпай |
Смарт панель видеоролик Жұмыс дәптері Оқулық 102-бет, 2-кесте компьютер оқулық 107 бет компьютер 6-сыныпқа арналған электрондық оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалайды және мұғалімнің ұпайы қойылып, ортақ ұпай шығарылады. 2.Кері байланыс: |
Өзін-өзі бағалау. Кері байланыс беріледі |
Ең жоғарғы ұпай -10 |
Бағалау парақтары |
|
Үй тапсырмасы |
107-бет «Үй тапсырмасы» тапсырмасын орындау |
Жазып алады |
|
күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері
Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Тенсел Үміткер |
|||
|
Күні |
31.01.2024 |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python-да арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін біледі. Өрнектің программалау тілінде жазылуын біледі. Өрнектің мәнін табатын программа құрастырады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру Бүгінгі көңіл-күйлерін сызу Әр оқушыға таратылып берілген смайликтерге өз көңіл-күйлерін сызады 3. Бағалау парағы мен кері байланыс парағын түсіндіру 4. Өткен сабақты қайталау
print(str[0:3]) код нәтижесі қандай болады? (Hel 5. Сыныпты топқа бөлу 1-қатар – INTEGER 2-қатар - FLOAT 3-қатар - STRING 4-қатар – BOOLEAN 6.Сабақтың тақырыбын ашу және мақсаттарымен таныстыру. Сабақтың тақырыбын кодтау әдістері арқылы анықтаймын Тақырып кодта жасырылады
Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері |
Мұғаліммен амандасады Смайлик сызу Бағалау парағына аттарын жазады Платформада тапсырмалар орындау Сынып топқа бөлінеді Кодта жасырылған сөздерді табады Сабақтың тақырыбын жазады Сабақтың мақсатымен танысады |
ҚБ 2 ұпай ҚБ 3 ұпай |
https://learningapps.org/watch?v=p7pmvn8v324
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. «Кинометафора» әдісін пайдаланып "Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері" тақырыбы бойынша смарт панельден бейнеролик көрсетіп, ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау жүргізіледі. «Түртіп алу» әдісі арқылы жаңа тақырыпта кездескен термин сөздер мен қажетті мәліметтерді дәптерлеріне жазып алады Оқулық 102-бет, 2-кесте Кестеден көрініп тұрғандай, дәрежеге шығару амалы мен көбейту бір өрнекте келсе, онда бірінші дәрежеде көтеру амалы орындалады. Арифметикалық амалдарды орындаудың тағы бір ережесі-өрнектер бір қатарға жазылуы тиіс. Өрнекте кездесетін бөлшек сызығы жақшалар арқылы бір қатарға жазылады. 1-тапсырма Компьютерде орындайық тапсырмасы Есеп теулерді программада орындаңдар. 1. 105-ке 5-ті қосыңдар. 2. 50-ден 15-ті азайтыңдар. 3. 6-ны (–8)-ге көбейтіңдер. 4. 81-ді 9-ға бөліңдер. 5. 41-ді 7-ге бөлгендегі қалдықты есептеңдер. 6. 65-ті 15-ке бөлгендегі бүтін бөлікті есептеңдер. 7. 17-нің 5 дәрежесін есептеңдер Дескриптор:
2-тапсырма Электронды оқулықпен жұмыс |
Мұғалімді тыңдайды Видеороликті қарайды Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін дәптерге жазады Анықтамасын дәптерге жазады тапсырманы орындайды Электронды оқулықтағы тапсырманы орындайды |
ҚБ 3 ұпай ҚБ 2-ұпай |
Смарт панель видеоролик Жұмыс дәптері Оқулық 102-бет, 2-кесте компьютер оқулық 107 бет компьютер 6-сыныпқа арналған электрондық оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалайды және мұғалімнің ұпайы қойылып, ортақ ұпай шығарылады. 2.Кері байланыс: |
Өзін-өзі бағалау. Кері байланыс беріледі |
Ең жоғарғы ұпай -10 |
Бағалау парақтары |
|
Үй тапсырмасы |
107-бет «Үй тапсырмасы» тапсырмасын орындау |
Жазып алады |
|
күнделік |
шағым қалдыра аласыз
















