|
Білім беру ұйымының атауы |
ШҚО, Өскемен қаласы, «Шәкәрім атындағы №1 орта мектебі» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Алгебра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.2А Тізбектер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айдархан Ақбота Болатқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық прогрессия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.3.4 сандар тізбектерінің арасынан арифметикалық және геометриялық прогрессияны ажырату; 9.2.3.5 арифметикалық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; 9.2.3.6 геометриялық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; 9.2.3.7 арифметикалық немесе/және геометриялық прогрессияларға байланысты есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1) Арифметикалық прогрессия ,арифметикалық прогрессияның айырымының анықтамаларын білу; 2) Арифметикалық пргрессияның п-ші мүшесінің формуласы мен қасиеттерін білу; 3) Ариф.прогрессияның п-ші мүшесінің формуласын қолданып есептер шеше білу іскерлігін қалыптастыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Топқа бөлу Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Сабақтың ортасы. Топтық жұмыс |
Ұйымдастыру сәті: Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу. Жасырын парақшаны алып, тізбек түрін ажыратып, топқа бөлу
Үй жұмысын тексеру: №368 «LearningАpps» программасы арқылы Өткен тақырыпқа шолу «ЛЕЗДІК БАҚЫЛАУ»
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар: Оқулықпен жұмыс
Жұптық жұмыс «Padlet» программасы арқылы 16; 21; 26; … Берілген мүшесін табады. - Практикалық есеп
болатын арифметикалық прогрессияның жиырма бесінші мүшесі неге тең? - Өмірмен байланыс Еркіннің ата – анасы туған күніне баласына ұялы телефон сатып алып беруді ұйғарды. Ол үшін олар бірінші айда 6500 теңге, ал келесі айларда алдыңғы айдан 500 теңгеге артық ақша жинап отырды. 12-інші айда қанша ақша салады? - Ұлттық мазмұндағы есеп Ерназардың 9 ұлы болыпты. 9 ұлына бір үйдің 9 қызын алып беріпті. Әр келінен 9 немере , әр немереден 9 шөбере, әр шөбереден 9 шөпшек, әр шөпшектен 9 немене көріпті. Ерназардың ұрпағына тізбек құр? Сергіту сәті: Бірінші мүшесі 9, айырымы 4-ке тең болатын тізбек құрыңыз; |
Оқушылар амандасады Кезекшілер бүгінгі сабаққа қатысушы оқушыларды атайды Оқушылар үш топқа бөлінеді , Топ басшысын сайлап, бағалау парағын алады Үй тапсырмасын тексертеді Оқулықтан бүгінгі тақырыпты ашып сабаққа кіріседі. Өткенге шолу жасап ережелерді айтып, сұрақтарға жауап береді. тапсырманы орындайды. Оқушылар бүгінгі күннің жадын дәптерге жазып, тақтаға назар аударады Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар есеп шығарып, жауап жазады. Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды 1,2,3 санын топтар таңдайды. Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің тапсырмаларын бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды. Қай оқушы көп тізбек жазады, сол оқиды |
Дескриптор: -Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды. Жалпы балл-1 Дескриптор: -Тапсырманы түсініп, дәптерге орындайды Жалпы балл -3 Дескриптор: -Тапсырмаларды орындайды. -Пікір алмасады. -Жауабын «Padlet» программасы арқылы енгізеді. Жалпы балл -1/1 Дескриптор: -Тапсырманы оқиды, топта талқылайды, -есепті шығарады, - плакатка түсіреді, топтар қорғайды. Жалпы балл-3 |
Г.Н.Солтан, А.Е.Солтан, А.Ж.Жумадилова Бағалау парағы Презентация Слайд1 «LearningАpps» программасы Слайд2 Слайд-3 Слайд-4 «Padlet» программасы Слайд-5,6 Әр топқа плакат, маркер, беріледі. Слайд-7 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту Кері байланыс Бағалау Үй тапсырмасы |
Қалыптастырушы бағалау «Plickers» программасы арқылы Берілген ретпен алынған 2х, 3х+2, 5х+1 өрнектері х-тің қандай мәнінде арифметикалық прогрессияны құрайды. А. 1 В. 2 С. 3 D. 4 1-нұсқа 2-нұсқа
d = - 4 d = - 4
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Айдархан Ақбота БолатқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Арифметикалық прогрессия
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Арифметикалық прогрессияМатериал туралы қысқаша түсінік
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
9.2.3.4 сандар тізбектерінің арасынан арифметикалық және геометриялық прогрессияны ажырату;
9.2.3.5 арифметикалық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану;
9.2.3.6 геометриялық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану;
9.2.3.7
арифметикалық немесе/және геометриялық прогрессияларға байланысты есептер шығару
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















