|
Бөлім: |
9.2А Тізбектер |
|
Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты |
М.Алсеитова |
|
Пән/Сынып: |
9 «А» сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Күні: |
20.11.2024ж |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық прогрессия |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.3.5 арифметикалық прогрессиялардың алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Арифметикалық прогрессиялардың алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; |
|
Сабақтың кезкңдері |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау |
Қолданылатын ресурстар |
|
Ұйымдастыру |
Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Психологиялық ахуал. Үй жұмысын тексеру №14.6 |
Сыныпқа ену, оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, сәлемдесу. Оң жағындағы оқушыға комплимент айту «Дауыстап оқу» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру |
Орындарынан тұрып сәлемдеседі, жылы қабақты сезеді. Психологиялық ахуал: Оң жағындағы оқушыға комплимент айту «Дауыстап оқиды үй жұмысының джұрыстығын тексереді |
Формативті , дескриптор арқылы бағалау |
Оқулық Алгебра 9 сынып Жұмыс жәптері дескриптор |
|
Сабақтың ортасы |
Арифметикалық прогрессияның –ші мүшесін табу формуласымен «Оқулықпен жұмыс» №14.7 Жеке жұмыс |
Арифметикалық прогрессияның –ші мүшесін табу формуласымен «Оқулықпен жұмыс» №14.6 есепті «Кім жылдам» әдісі арқылы орнында тақтада орындайды №14.7
2.
3.
4. «Ақша» әдісі Жеке жұмыс А деңгейі Арифметикалық прогрессияда : а_? = 2; d = 4 болса, а_?= ? табыңыз? В деңгейі Арифметикалық прогрессияда : 3;9;15;21;… болса, а_??= ? табыңыз? С деңгейі Арифметикалық прогрессияда : 5; 9; 13; 17;... болса, а_??, ?_??= ? табыңыз? |
«Оқулықпен жұмыс» №14.7 есепті «Кім жылдам» әдісі арқылы орнында тақтада орындайды №14.7
2.
3.
4. «Ақша» әдісі арқылы берілген жеке жұмысты орындайды А деңгейі: 1) арифметикалық прогрессияның кез келген мүшесін табу формуласын жазады; 2) есептейді; 2 балл В деңгейі: 1) айырманы табады; 2) арифметикалық прогрессияның кез келген мүшесін табу формуласын жазады; 3) есептейді; 3 балл Сдеңгейі: 1) айырманы табады; 2) арифметикалық прогрессияның берілген мүшесін табу формуласын жазады 3)есептейді; 4) арифметикалық прогрессияның берілген мүшелерінің қосындысын табу формуласын жазады 5) есептейді; 5 балл |
Бірін-бірі және өзін-өзі бағалау Дескриптор: 1) Арифм.прог. айырмасын табу формуласын жазады; п-ші мүшесін табу формуласын қолданады; 2) айырманы есептеп табады; А деңгейі: 1) арифметикалық прогрессияның кез келген мүшесін табу формуласын жазады; 2) есептейді; 2 балл В деңгейі: 1) айырманы табады; 2) арифметикалық прогрессияның кез келген мүшесін табу формуласын жазады; 3) есептейді; 3 балл Сдеңгейі: 1) айырманы табады; 2) арифметикалық прогрессияның берілген мүшесін табу формуласын жазады 3)есептейді; 4) арифметикалық прогрессияның берілген мүшелерінің қосындысын табу формуласын жазады 5) есептейді; 5 балл
|
Кеспе сәйкестендіру Оқулық , Формула Дескриптор Ақша макеті 10000 тг Кеспе есетер |
|
|
Сергіту сәті |
№1. Бөренені 3 бөлікке кесу үшін 12 мин кетеді. Бөренені 6 бөлікке бөлу үшін қанша уақыт қажет? №2 1-ден 140 дейінгі натурал сандарды жазғанда 3 цифры неше рет қайталанады? №3 Бірнеше балаға 50 алманы бөліп берді. Әрбір бала кем дегенді 1 ала алды және ешқандай да екі бала саны бірдей алма алған жоқ.Алманы көп дегенде неше бала алды? №4 Аулада тауықтар мен қояндар жүр. Олардың саны 15. Аяқтарының саны 44. Аулада неше қоян бар? |
Математикалық сауаттылық есептерін шығарады 1) 3 бөлікке бөлу үшін 2 рет кеседі, сонда 1 кескенге 12:2= 6мин кетеді 5*6= 30 Ж.30мин. 2) Ж: 34 рет 3) Ж: 9 балаға 4) Ж: 7 қоян бар |
Формативті бағалау |
Мат. Сауаттылық есептері |
|
|
Қорытынды Үйге тапсырма беру Бағалау Кері байланыс |
Оқулықтағы №14.8 есепті шығару. Есептің шығарылу жолына берілген шартына бағыт-бағдар беру. Оқушыларға баға қояды. Кері байланыс Жағалау, теңіз, кеме |
Үйге берілген есептерді мұқият тыңдайды, бағыт-бағдарды түртіп алады. №14.8 Алған бағаларын журналға түсіреді. Смайликтер арқылы бағалау |
Формативті бағалау Смайликтерге стикер жабыстырады |
Оқулық, дәптер, калам. Жағалау, теңіз, кеме |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессия
|
Бөлім: |
9.2А Тізбектер |
|
Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты |
М.Алсеитова |
|
Пән/Сынып: |
9 «А» сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Күні: |
20.11.2024ж |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық прогрессия |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.3.5 арифметикалық прогрессиялардың алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Арифметикалық прогрессиялардың алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; |
|
Сабақтың кезкңдері |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау |
Қолданылатын ресурстар |
|
Ұйымдастыру |
Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Психологиялық ахуал. Үй жұмысын тексеру №14.6 |
Сыныпқа ену, оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, сәлемдесу. Оң жағындағы оқушыға комплимент айту «Дауыстап оқу» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру |
Орындарынан тұрып сәлемдеседі, жылы қабақты сезеді. Психологиялық ахуал: Оң жағындағы оқушыға комплимент айту «Дауыстап оқиды үй жұмысының джұрыстығын тексереді |
Формативті , дескриптор арқылы бағалау |
Оқулық Алгебра 9 сынып Жұмыс жәптері дескриптор |
|
Сабақтың ортасы |
Арифметикалық прогрессияның –ші мүшесін табу формуласымен «Оқулықпен жұмыс» №14.7 Жеке жұмыс |
Арифметикалық прогрессияның –ші мүшесін табу формуласымен «Оқулықпен жұмыс» №14.6 есепті «Кім жылдам» әдісі арқылы орнында тақтада орындайды №14.7
2.
3.
4. «Ақша» әдісі Жеке жұмыс А деңгейі Арифметикалық прогрессияда : а_? = 2; d = 4 болса, а_?= ? табыңыз? В деңгейі Арифметикалық прогрессияда : 3;9;15;21;… болса, а_??= ? табыңыз? С деңгейі Арифметикалық прогрессияда : 5; 9; 13; 17;... болса, а_??, ?_??= ? табыңыз? |
«Оқулықпен жұмыс» №14.7 есепті «Кім жылдам» әдісі арқылы орнында тақтада орындайды №14.7
2.
3.
4. «Ақша» әдісі арқылы берілген жеке жұмысты орындайды А деңгейі: 1) арифметикалық прогрессияның кез келген мүшесін табу формуласын жазады; 2) есептейді; 2 балл В деңгейі: 1) айырманы табады; 2) арифметикалық прогрессияның кез келген мүшесін табу формуласын жазады; 3) есептейді; 3 балл Сдеңгейі: 1) айырманы табады; 2) арифметикалық прогрессияның берілген мүшесін табу формуласын жазады 3)есептейді; 4) арифметикалық прогрессияның берілген мүшелерінің қосындысын табу формуласын жазады 5) есептейді; 5 балл |
Бірін-бірі және өзін-өзі бағалау Дескриптор: 1) Арифм.прог. айырмасын табу формуласын жазады; п-ші мүшесін табу формуласын қолданады; 2) айырманы есептеп табады; А деңгейі: 1) арифметикалық прогрессияның кез келген мүшесін табу формуласын жазады; 2) есептейді; 2 балл В деңгейі: 1) айырманы табады; 2) арифметикалық прогрессияның кез келген мүшесін табу формуласын жазады; 3) есептейді; 3 балл Сдеңгейі: 1) айырманы табады; 2) арифметикалық прогрессияның берілген мүшесін табу формуласын жазады 3)есептейді; 4) арифметикалық прогрессияның берілген мүшелерінің қосындысын табу формуласын жазады 5) есептейді; 5 балл
|
Кеспе сәйкестендіру Оқулық , Формула Дескриптор Ақша макеті 10000 тг Кеспе есетер |
|
|
Сергіту сәті |
№1. Бөренені 3 бөлікке кесу үшін 12 мин кетеді. Бөренені 6 бөлікке бөлу үшін қанша уақыт қажет? №2 1-ден 140 дейінгі натурал сандарды жазғанда 3 цифры неше рет қайталанады? №3 Бірнеше балаға 50 алманы бөліп берді. Әрбір бала кем дегенді 1 ала алды және ешқандай да екі бала саны бірдей алма алған жоқ.Алманы көп дегенде неше бала алды? №4 Аулада тауықтар мен қояндар жүр. Олардың саны 15. Аяқтарының саны 44. Аулада неше қоян бар? |
Математикалық сауаттылық есептерін шығарады 1) 3 бөлікке бөлу үшін 2 рет кеседі, сонда 1 кескенге 12:2= 6мин кетеді 5*6= 30 Ж.30мин. 2) Ж: 34 рет 3) Ж: 9 балаға 4) Ж: 7 қоян бар |
Формативті бағалау |
Мат. Сауаттылық есептері |
|
|
Қорытынды Үйге тапсырма беру Бағалау Кері байланыс |
Оқулықтағы №14.8 есепті шығару. Есептің шығарылу жолына берілген шартына бағыт-бағдар беру. Оқушыларға баға қояды. Кері байланыс Жағалау, теңіз, кеме |
Үйге берілген есептерді мұқият тыңдайды, бағыт-бағдарды түртіп алады. №14.8 Алған бағаларын журналға түсіреді. Смайликтер арқылы бағалау |
Формативті бағалау Смайликтерге стикер жабыстырады |
Оқулық, дәптер, калам. Жағалау, теңіз, кеме |
шағым қалдыра аласыз
=2
=6,9













