2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Арифметикалық прогрессия

Арифметикалық прогрессия

Материал туралы қысқаша түсінік
Сандар тізбектерінің арасынан арифметикалық прогрессияны ажыратуға тырысады
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

«Б.Момышұлы атындағы орта мектеп» КММ

Пәні:

Алгебра

Бөлім:

9.2А Тізбектер

Педагогтің аты-жөні:

Кеулимкосова Г.М

Күні:

17.11.2021ж

Сынып: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Арифметикалық прогрессия

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.2.3.4 сандар тізбектерінің арасынан арифметикалық және геометриялық прогресияны ажырату;


Сабақтың мақсаты

Сандар тізбектерінің арасынан арифметикалық прогрессияны ажыратуға тырысады


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру



Топқа бөлу





Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру












Сабақтың ортасы.





Овал 1













Топтық жұмыс





















Ұйымдастыру сәті: Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу.

Жасырын парақшаны алып, тізбек түрін ажыратып, топқа бөлу

  1. Өспелі

  2. Кемімелі

  3. Тұрақты


Үй жұмысын тексеру: №368

«LearningАpps» программасы арқылы



Өткен тақырыпқа шолу

«ЛЕЗДІК БАҚЫЛАУ»


Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар:


Оқулықпен жұмыс

Равнобедренный треугольник 1371 (а, ә)


Прямоугольник 1

386 (а, ә)



Жеке тапсырма:


Жұптық жұмыс

«Padlet» программасы арқылы

16; 21; 26; …

Берілген мүшесін табады.






- Практикалық есеп



болатын арифметикалық прогрессияның жиырма бесінші мүшесі неге тең?

- Өмірмен байланыс

Еркіннің ата – анасы туған күніне баласына ұялы телефон сатып алып беруді ұйғарды. Ол үшін олар бірінші айда 6500 теңге, ал келесі айларда алдыңғы айдан 500 теңгеге артық ақша жинап отырды. 12-інші айда қанша ақша салады?

- Ұлттық мазмұндағы есеп

Ерназардың 9 ұлы болыпты. 9 ұлына бір үйдің 9 қызын алып беріпті. Әр келінен 9 немере , әр немереден 9 шөбере, әр шөбереден 9 шөпшек, әр шөпшектен 9 немене көріпті. Ерназардың ұрпағына тізбек құр?


Сергіту сәті:

Бірінші мүшесі 9, айырымы 4-ке тең болатын тізбек құрыңыз;


Оқушылар амандасады

Кезекшілер бүгінгі сабаққа қатысушы оқушыларды атайды


Оқушылар үш топқа бөлінеді , Топ басшысын сайлап, бағалау парағын алады


Үй тапсырмасын тексертеді


Оқулықтан бүгінгі тақырыпты ашып сабаққа кіріседі.


Өткенге шолу жасап ережелерді айтып, сұрақтарға жауап береді. тапсырманы орындайды.


Оқушылар бүгінгі күннің жадын дәптерге жазып, тақтаға назар аударады


Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар есеп шығарып, жауап жазады.


Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды






1,2,3 санын топтар таңдайды.

Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің тапсырмаларын бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды.










Қай оқушы көп тізбек жазады, сол оқиды












Дескриптор:

-Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды.


Жалпы балл-1










Дескриптор:

-Тапсырманы түсініп, дәптерге орындайды


Жалпы балл -3






Дескриптор:

-Тапсырмаларды орындайды.

-Пікір алмасады.

-Жауабын «Padlet» программасы арқылы енгізеді.

Жалпы балл -1/1


Дескриптор:

-Тапсырманы оқиды, топта талқылайды, -есепті шығарады,

- плакатка түсіреді, топтар қорғайды.


Жалпы балл-3






Бағалау парағы


Презентация


Слайд1


«LearningАpps» программасы


Слайд2










Слайд-3















Слайд-4


«Padlet» программасы





Слайд-5,6

Әр топқа плакат, маркер, беріледі.










Слайд-7

Бекіту





















Кері байланыс







Бағалау





Үй тапсырмасы


Қалыптастырушы бағалау

«Plickers» программасы арқылы


Берілген ретпен алынған 2х, 3х+2, 5х+1 өрнектері х-тің

қандай мәнінде арифметикалық прогрессияны құрайды.

А. 1

В. 2

С. 3

D. 4

1-нұсқа 2-нұсқа

d = - 4 d = - 4





«Кемпірқосақ»



Әр топтың басшысы тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау, мұғалім толықтырып нақты бағалау



Үй тапсырмасы: №373, №375 есептер


Оқушы тапсырманы орындайды

















Оқушылар смайликтерді тақтаға салынған Кемпірқосақ түсінің біріне жабыстырады.






Дескриптор:

-арифметикалық прогрессияның мінездемелік қасиетін пайдаланады;

-теңдеу құрады;

-Теңдеуді шешеді;

-Жауабын жазады, көтереді

 Жалпы балл-1

Дескриптор:

-Тапсырманы орындайды.

-Жауабын «Plickers» программасы арқылы штрих код анықтайды

Жалпы балл-1/1









Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл




Слайд -8, «Plickers» программасы
















Смайлик, кемпірқосақ плакат







03 Сәуір 2025
97
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі