|
ҰМЖ: 9.2А Тізбектер |
Мектеп:А. Байтұрсынұлы ом |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық прогрессияның алғашқы п мүшесінің қосындысы тақырыбына есептер шығару. |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.3.5 Арифметикалық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын,сипаттамалық қасиетін білу және қолдану. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Арифметикалық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын,сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; Оқушылардың басым бөлігі: Арифметикалық прогрессияның алғашқы п мүшесінің қосындысының формуласын қолданып, есептерді шығару;. Кейбір оқушылар: Ариф.прогрессияның п-ші мүшесінің формуласын қолданып есептер шешіп, талдайды: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу. Топқа бөлу. Жылдың 4 маусымы арқылы 4 топқа бөлу. "Ортадағы қаламсап" стратегия бойынша білімдерін тексеру. Жеке жұмыс.Формативті бағалау. 1) 2; 5; 8; 11;14; 17;… Келесі мүше 2) 3; 9; 27; 81; 243;… Келесі мүше 3) 1; 6; 11; 16; 21;… 7-мүшесін тап 4) 15; 25; 35; 45; 55;… 8 мүшесін тап |
"Ортадағы қаламсап" стратегия бойынша тапсырмаларды орындайды. Формативті бағалау. Жауабы: 1) 20 2) 729 3) 31 4) 85 |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Формативтік бағалауға: 1 балл |
Түрлі түсті қима қағаздар
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
|
Топтық жұмыс. Сәйкестендіру кестесі. Оқушылар топтасып орындайды.
Тапсырманы топтар сағат тілімен алмасып, тексереді. «Прогрессия-медицинада» . Жұптық жұмыс.Оқушылар жұптасып орындайды. Шеш: d= 10 мин
n-?, Sn-? Шешуі: аn= а1+(n-1)d 15+(n-1)10=105 15+10n-10=105 10n=100, n=10
Sn=
Жауабы: «Прогрессия-физикада» Жұптасып орындайды. Шеш:
Шешуі:
d= Sn= R=
S10=
«Прогрессия-географияда» Жұптық жұмыс. Шешуі: Sn=
12 12 Жауабы:
S10=1530С
|
Дескриптор: -жауаптарын анықтайды, жауаптарын сәйкестендіреді. 1-балл
Дескриптор: -есептің шартын құрастырады; 1-балл -n-ші мүшесін табады; 1-балл -қосындысын табады; 1-балл
Дескриптор: -есептің шартын құрастырады; 1-балл -айырымын табады; 1-балл -қосындысын табады; 1-балл
Дескриптор: -есептің шартын құрастырады; 1-балл -қосындысын табады; 1-балл
|
ДК экраны
Сұрақтар топтамасы.
Оқулық 9-сынып.
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың соңы |
Кері байланыс. Ең соңында оқушылардан ненің сәтті шыққандығы және әлі де нені жетілдіру керектігі жөнінде сындарлы кері байланыс аламын Ал бүгіні ақпараттың
|
Оқушылар мұғалімге кері байланыс береді;
|
Бағалау шкаласы: 1-3 балл – «2» 4-5 балл - «3» 6-7 балл – «4» 8-10 балл –«5» Оқушыларды бағалау шкаласы арқылы бағалау |
Алгебра А.Әбілқасымова, В.Корчевский, З.Жұмағұлова
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арифметикалық прогрессияның алғашқы п мүшесінің қосындысы тақырыбына есептер шығару. 9 сынып.
Арифметикалық прогрессияның алғашқы п мүшесінің қосындысы тақырыбына есептер шығару. 9 сынып.
|
ҰМЖ: 9.2А Тізбектер |
Мектеп:А. Байтұрсынұлы ом |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық прогрессияның алғашқы п мүшесінің қосындысы тақырыбына есептер шығару. |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.3.5 Арифметикалық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын,сипаттамалық қасиетін білу және қолдану. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Арифметикалық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын,сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; Оқушылардың басым бөлігі: Арифметикалық прогрессияның алғашқы п мүшесінің қосындысының формуласын қолданып, есептерді шығару;. Кейбір оқушылар: Ариф.прогрессияның п-ші мүшесінің формуласын қолданып есептер шешіп, талдайды: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу. Топқа бөлу. Жылдың 4 маусымы арқылы 4 топқа бөлу. "Ортадағы қаламсап" стратегия бойынша білімдерін тексеру. Жеке жұмыс.Формативті бағалау. 1) 2; 5; 8; 11;14; 17;… Келесі мүше 2) 3; 9; 27; 81; 243;… Келесі мүше 3) 1; 6; 11; 16; 21;… 7-мүшесін тап 4) 15; 25; 35; 45; 55;… 8 мүшесін тап |
"Ортадағы қаламсап" стратегия бойынша тапсырмаларды орындайды. Формативті бағалау. Жауабы: 1) 20 2) 729 3) 31 4) 85 |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Формативтік бағалауға: 1 балл |
Түрлі түсті қима қағаздар
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
|
Топтық жұмыс. Сәйкестендіру кестесі. Оқушылар топтасып орындайды.
Тапсырманы топтар сағат тілімен алмасып, тексереді. «Прогрессия-медицинада» . Жұптық жұмыс.Оқушылар жұптасып орындайды. Шеш: d= 10 мин
n-?, Sn-? Шешуі: аn= а1+(n-1)d 15+(n-1)10=105 15+10n-10=105 10n=100, n=10
Sn=
Жауабы: «Прогрессия-физикада» Жұптасып орындайды. Шеш:
Шешуі:
d= Sn= R=
S10=
«Прогрессия-географияда» Жұптық жұмыс. Шешуі: Sn=
12 12 Жауабы:
S10=1530С
|
Дескриптор: -жауаптарын анықтайды, жауаптарын сәйкестендіреді. 1-балл
Дескриптор: -есептің шартын құрастырады; 1-балл -n-ші мүшесін табады; 1-балл -қосындысын табады; 1-балл
Дескриптор: -есептің шартын құрастырады; 1-балл -айырымын табады; 1-балл -қосындысын табады; 1-балл
Дескриптор: -есептің шартын құрастырады; 1-балл -қосындысын табады; 1-балл
|
ДК экраны
Сұрақтар топтамасы.
Оқулық 9-сынып.
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың соңы |
Кері байланыс. Ең соңында оқушылардан ненің сәтті шыққандығы және әлі де нені жетілдіру керектігі жөнінде сындарлы кері байланыс аламын Ал бүгіні ақпараттың
|
Оқушылар мұғалімге кері байланыс береді;
|
Бағалау шкаласы: 1-3 балл – «2» 4-5 балл - «3» 6-7 балл – «4» 8-10 балл –«5» Оқушыларды бағалау шкаласы арқылы бағалау |
Алгебра А.Әбілқасымова, В.Корчевский, З.Жұмағұлова
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
*




0С














