Бекітілді:
|
Білім беретін мекеме атауы: Әл-Фараби атындағы №21 маманданырылған гимназия |
|||||||
|
Педагогтың аты-жөні: Такенова Айнур Есеновна |
|||||||
|
Сыныптан тыс шара жоспары |
|||||||
|
Күні: 26. 02.2024ж |
|||||||
|
Сынып: 1 «Ә » |
Қатысушылар саны -32 |
Қатыспағандар саны |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Әріптер әлеміне саяхат |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Әліпбиді пысықтау арқылы әріптер әлеміне саяхат жасап, мақал- мәтелдер мен жұмбақтар жарысын ұйымдастыру,оқушыларды белсенділікке , зейінділікке тәрбиелеу. |
||||||
|
АКТ |
Интерактивті тақта |
||||||
|
Құндылыққа баулу |
ТАЛАП:ізденімпаз ,жасампаз тұлға |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы |
.
Психологиялық ахуал орнату.
Сұрақтар:
-------42 әріп, 40
дыбыс |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақ тау |
Ана т Оқулық
|
|||
|
Ортасы |
II. Мағынаны
тану. Есіңде сақта!
Сөз жұмбақты шешу арқылы тақырыптың мазмұны ашылады. Өрнек кең мағыналы ұғым екендігі, әр бір заттың бейімдік өрнегі болатынын суреттер арқылы салыстырмалы түрде ұғындыру. Қызығушылықты ояту.
I-топ. А дыбысынан басталып, а дыбысына аяқталатын 5 сөз ойлап табу. Алма, аула, ара, Астана, ана. ІІ-топ. Есте сақтай отырып, алдыңғы топтың айтқан сөздеріне талдау жасайды. Алма – жеміс.Ата – әкенің әкесі. ІІІ-топ. Осы сөздердің біріне келетін өлең шумағын айту тапсырылады. Ана біздің күніміз, Біз ананың гүліміз. Аналарды қуантып, Ұзақ өмір сүріңіз. Дәптермен жұмыс жүргізу.
1. Әріптер сыры 2. Мақал- мәтелдер жарысы 3. Жұмбақтар шешу жарысы Нейрогимнастикалық жаттығу «Алма және алма ағашы»
Сергіту сәті.
Сабақты қорытындылау. көркем жазу курсында өтілген тапсырмаларды пысықтау Рефлексия.
|
Тапсырманы орындайды
Дәптермен жұмыс
Тапсырмалар орындайды
Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады.
Мақал-мәтелдер айтады
Қайталау
Жасайды
Табады
рефлексия |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ауызша бағалауы Графикалық бағалау Үш шапалақ
Керемет! Тамаша! Бәрекелді! |
Қима қағаздар Интерактивті тақта Қима қағаздар
Инт. Тақта Слайдтар Слайдтар Инт. Тақта слайдтар |
|||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс:
« Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б Б |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
|
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш(кызыл, сары, жасыл) |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әріптер әлеміне саяхат
Әріптер әлеміне саяхат
Бекітілді:
|
Білім беретін мекеме атауы: Әл-Фараби атындағы №21 маманданырылған гимназия |
|||||||
|
Педагогтың аты-жөні: Такенова Айнур Есеновна |
|||||||
|
Сыныптан тыс шара жоспары |
|||||||
|
Күні: 26. 02.2024ж |
|||||||
|
Сынып: 1 «Ә » |
Қатысушылар саны -32 |
Қатыспағандар саны |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Әріптер әлеміне саяхат |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Әліпбиді пысықтау арқылы әріптер әлеміне саяхат жасап, мақал- мәтелдер мен жұмбақтар жарысын ұйымдастыру,оқушыларды белсенділікке , зейінділікке тәрбиелеу. |
||||||
|
АКТ |
Интерактивті тақта |
||||||
|
Құндылыққа баулу |
ТАЛАП:ізденімпаз ,жасампаз тұлға |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы |
.
Психологиялық ахуал орнату.
Сұрақтар:
-------42 әріп, 40
дыбыс |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақ тау |
Ана т Оқулық
|
|||
|
Ортасы |
II. Мағынаны
тану. Есіңде сақта!
Сөз жұмбақты шешу арқылы тақырыптың мазмұны ашылады. Өрнек кең мағыналы ұғым екендігі, әр бір заттың бейімдік өрнегі болатынын суреттер арқылы салыстырмалы түрде ұғындыру. Қызығушылықты ояту.
I-топ. А дыбысынан басталып, а дыбысына аяқталатын 5 сөз ойлап табу. Алма, аула, ара, Астана, ана. ІІ-топ. Есте сақтай отырып, алдыңғы топтың айтқан сөздеріне талдау жасайды. Алма – жеміс.Ата – әкенің әкесі. ІІІ-топ. Осы сөздердің біріне келетін өлең шумағын айту тапсырылады. Ана біздің күніміз, Біз ананың гүліміз. Аналарды қуантып, Ұзақ өмір сүріңіз. Дәптермен жұмыс жүргізу.
1. Әріптер сыры 2. Мақал- мәтелдер жарысы 3. Жұмбақтар шешу жарысы Нейрогимнастикалық жаттығу «Алма және алма ағашы»
Сергіту сәті.
Сабақты қорытындылау. көркем жазу курсында өтілген тапсырмаларды пысықтау Рефлексия.
|
Тапсырманы орындайды
Дәптермен жұмыс
Тапсырмалар орындайды
Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады.
Мақал-мәтелдер айтады
Қайталау
Жасайды
Табады
рефлексия |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ауызша бағалауы Графикалық бағалау Үш шапалақ
Керемет! Тамаша! Бәрекелді! |
Қима қағаздар Интерактивті тақта Қима қағаздар
Инт. Тақта Слайдтар Слайдтар Инт. Тақта слайдтар |
|||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс:
« Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б Б |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
|
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш(кызыл, сары, жасыл) |
|||
шағым қалдыра аласыз




















