|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Қазынова Гүлерке Ержанқызы |
|
|
Күні: |
27.04.2023 |
|
|
Сынып: 4 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Армандар орындалады |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманың құрылымын, стилін жетілдіреді. Көптеген оқушылар: мәтінмен жұмыс жасай алады. Кейбір оқушылар: өз бетінше қателерді тауып түзетеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин 1 мин 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал Әуен ырғағымен оқушылар сыныпқа кіреді. Амандасу салтымыз Оқып, біліп жатырмыз Келген қонақ сіздерге Сәлем бердік жалпымыз. Топқа бөлу. «Зымыран» әдісі. Ілініп түрған Планеталарда жазылып тұрған ертегі жанрларына бөлінеді 1топ – Жануаралар туралы ертегі 2топ – Қиял-ғажайып ертегілері 3топ – Хикаялық ертегілер 4топ – Тұрмыс-салт ертегілері Топ ережесін еске түсіру. Үй тапсырмасын тексеру. «Қолшатыр» әдісі Қолшатырдағы жаңбыр тамшыларын таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді.
|
Сыныпқа кіреді Планеталарды таңдайды. Әр бала өзіне тән топқа отырады. Топтарға бөлінеді, топ басшысын сайлайды. Декриптор: -Юрии Гагарин -Қызылорда обл. Төретам ауылы -Тоқтар Әубәкіров -1994 жылы -Айдын Айымбетов -Талғат Мұсабаев -1961 жылы 12 сәуір - 208 күн -Союз ТМ-13 -Юрий Маленченко -45минут -Тоқтар, Талғат, Айдын |
Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді |
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 мин 10 мин 3 мин 2 мин 10 мин 3 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру ТЖ «Суреттер сөйлейді» әдісі Өткен замандағы адамдардың болашақ туралы арманын тауып постер құрайды. 1 топ- егін 2 топ – керуен 3 топ – егін 4 топ – жарық Автор туралы мәлімет беру Бүркіт Ысқақов – ақын. Қарағанды обл. Нұра ауд. Көкмөлдір ауылында дүниете келген. ЖЖ. «Стоп кадр» әдісі Қанатты қиял өлең шумақтарын кезек пен кезек оқу. Дәптермен жұмыс. Сөздікті дәптерге көшіріп жазу. Шер тарқату – әңгіме айту Сергіту сәті «Қораптағы сөз» әдісі Қорапта жасырылған сөзді өз тобына 10 сек. ішінде жасыру керек. ЖЖ. «Иә/ Жоқ» әдісі Берілген тұжырымдардың дұрыс, бұрыстығын орындайды
ТЖ. «Поле чудес» әдісі Берілген суреттерге қарап өтірік өлең құрастыру 1топ
2топ.
3 топ
4 топ
Саралаудың: «Диалог және қолдау көрсету» әдіс-тәсілі кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында сұрақтар қою арқылы көмек көрсету Ж. «Шапшаң қыл – қалам» «Менің арманым» тақырыбына шағын эссе жазу |
Дескриптор: 1 топ Трактор, камаз, эксковатор 2 топ Машина, самалет, поезд, автобус 3 топ Комбайн, фабрика 4 топ Свет, люстра, телефон Өлеңді оқиды Дәптерлеріне жазып алады Әдеби сөздерді қолдану арқылы сөздерді жасырады. Дескриптор. -иә -жоқ -жоқ -жоқ Дескриптор: -суретпен өтірік өлеңнің байланысы -өлеңде ұйқас болу -әдеби тілде жазылу Дескриптор: -эссе әдеби тілде жазылу -тақырыптың ашылуы -көркем, қатесіз жазылу |
Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді |
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Кері байланыс: «Самолет» әдісі Жаңа тақырып бойынша оқушылар бір – біріне сұрақ қояды Үй тапсырмасы: 47 бет жаттау Рефлексия: «Қай көлік түріне лайықпын?» әдісі бойынша өтеді. Оқушылар жауабын талдап, ҚБ қояды. |
Сұрақтарға жауап береді |
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады. Өзін – өзі бағалау. Сабақта белсінділік танытуына байланысты көліктің бір түріне суретін жабыстырады. |
Күнделік Ұшақ, поезд, автобус, тасбақа суреттері. Оқушылардың суреттері |
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Армандар орындалады
Армандар орындалады
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Қазынова Гүлерке Ержанқызы |
|
|
Күні: |
27.04.2023 |
|
|
Сынып: 4 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Армандар орындалады |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманың құрылымын, стилін жетілдіреді. Көптеген оқушылар: мәтінмен жұмыс жасай алады. Кейбір оқушылар: өз бетінше қателерді тауып түзетеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин 1 мин 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал Әуен ырғағымен оқушылар сыныпқа кіреді. Амандасу салтымыз Оқып, біліп жатырмыз Келген қонақ сіздерге Сәлем бердік жалпымыз. Топқа бөлу. «Зымыран» әдісі. Ілініп түрған Планеталарда жазылып тұрған ертегі жанрларына бөлінеді 1топ – Жануаралар туралы ертегі 2топ – Қиял-ғажайып ертегілері 3топ – Хикаялық ертегілер 4топ – Тұрмыс-салт ертегілері Топ ережесін еске түсіру. Үй тапсырмасын тексеру. «Қолшатыр» әдісі Қолшатырдағы жаңбыр тамшыларын таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді.
|
Сыныпқа кіреді Планеталарды таңдайды. Әр бала өзіне тән топқа отырады. Топтарға бөлінеді, топ басшысын сайлайды. Декриптор: -Юрии Гагарин -Қызылорда обл. Төретам ауылы -Тоқтар Әубәкіров -1994 жылы -Айдын Айымбетов -Талғат Мұсабаев -1961 жылы 12 сәуір - 208 күн -Союз ТМ-13 -Юрий Маленченко -45минут -Тоқтар, Талғат, Айдын |
Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді |
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 мин 10 мин 3 мин 2 мин 10 мин 3 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру ТЖ «Суреттер сөйлейді» әдісі Өткен замандағы адамдардың болашақ туралы арманын тауып постер құрайды. 1 топ- егін 2 топ – керуен 3 топ – егін 4 топ – жарық Автор туралы мәлімет беру Бүркіт Ысқақов – ақын. Қарағанды обл. Нұра ауд. Көкмөлдір ауылында дүниете келген. ЖЖ. «Стоп кадр» әдісі Қанатты қиял өлең шумақтарын кезек пен кезек оқу. Дәптермен жұмыс. Сөздікті дәптерге көшіріп жазу. Шер тарқату – әңгіме айту Сергіту сәті «Қораптағы сөз» әдісі Қорапта жасырылған сөзді өз тобына 10 сек. ішінде жасыру керек. ЖЖ. «Иә/ Жоқ» әдісі Берілген тұжырымдардың дұрыс, бұрыстығын орындайды
ТЖ. «Поле чудес» әдісі Берілген суреттерге қарап өтірік өлең құрастыру 1топ
2топ.
3 топ
4 топ
Саралаудың: «Диалог және қолдау көрсету» әдіс-тәсілі кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында сұрақтар қою арқылы көмек көрсету Ж. «Шапшаң қыл – қалам» «Менің арманым» тақырыбына шағын эссе жазу |
Дескриптор: 1 топ Трактор, камаз, эксковатор 2 топ Машина, самалет, поезд, автобус 3 топ Комбайн, фабрика 4 топ Свет, люстра, телефон Өлеңді оқиды Дәптерлеріне жазып алады Әдеби сөздерді қолдану арқылы сөздерді жасырады. Дескриптор. -иә -жоқ -жоқ -жоқ Дескриптор: -суретпен өтірік өлеңнің байланысы -өлеңде ұйқас болу -әдеби тілде жазылу Дескриптор: -эссе әдеби тілде жазылу -тақырыптың ашылуы -көркем, қатесіз жазылу |
Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл жұлдыз көтереді -егер 1 қате болса сары жұлдыз Көтереді -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл жұлдыз көтереді |
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Кері байланыс: «Самолет» әдісі Жаңа тақырып бойынша оқушылар бір – біріне сұрақ қояды Үй тапсырмасы: 47 бет жаттау Рефлексия: «Қай көлік түріне лайықпын?» әдісі бойынша өтеді. Оқушылар жауабын талдап, ҚБ қояды. |
Сұрақтарға жауап береді |
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады. Өзін – өзі бағалау. Сабақта белсінділік танытуына байланысты көліктің бір түріне суретін жабыстырады. |
Күнделік Ұшақ, поезд, автобус, тасбақа суреттері. Оқушылардың суреттері |
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
шағым қалдыра аласыз





























